Kapat

Avustralya’dan Türkiye’ye Uzanan Bir Tüp Mide Ameliyatı

Anasayfa Başarı Hikayeleri Avustralya’dan Türkiye’ye Uzanan Bir Tüp Mide Ameliyatı
tüp mide ameliyatı olmak için

Tüp mide ameliyatı olmak için 36 süren yolculuk

Türkiye’nin sağlık turizmi açısından geldiği nokta adeta sınırları aşmış durumda. Bunun en başarılı kanıtlarından biri olan Aynur Şimşek ise tüp mide ameliyatı olmak için tam tamına 36 saat süren bir yolculuk yapmış azimli bir diyabet hastası. Aslında bakarsanız eski diyabet hastası demek onun için daha doğru olacak, çünkü kendisi senelerdir yaşadığı diyabet sorununa geçirdiği ameliyat ile son vermiş durumda. Aynur Şimşek’in kıtaları aşan başarı öyküsünü hep beraber keşfediyoruz.

tüp mide ameliyatı olmak için

Avustralya’dan İzmir’e bir sağlık başarısı

20 senedir Avustralya’da yaşamakta olan Aynur Şimşek 7 senedir diyabet rahatsızlığı olan bir aşçı. Şimşek İzmir’e doğru 36 saat süren bir uçak yolculuğu ardından hayatını değiştirdi ve tüp mide ameliyatı olarak sağlığına kavuştu. Diyabet rahatsızlığının kendisinde yüksek tansiyona neden olması ve şeker oranının hayati riskler yaratması üzerine ameliyat olmaya karar veren 52 yaşındaki Şimşek, İzmir’de yaşamakta olan servis şoförü Mehmet Ali Polat yani abisi ile sağlığını geri kazanmak adına araştırmalar yapmaya koyuldu.

Tüp mide ameliyatının tip 2 diyabet için çözüm vaat ettiğini keşfetmeleri üzerine iki kardeş Türkiye’de bu operasyonu yapabilecek doktorlar hakkında araştırma yapmaya başladı. Aynı dönem Şimşek’in şeker oranının 400’e çıkması üzerine İzmir’de görev yapmakta olan Obezite Cerrahı Op.Dr. Tufan Ergenç’e ulaşıldı ve 36 saatin ardından Şimşek İzmir’e gelmeyi başardı.

tüp mide ameliyatı olmak için

Abi – kardeş tüp mide ile sağlığa kavuştu

Aynur Şimşek’in şeker oranının ameliyat sonrasında 400’den 100’e düşmesi üzerine kendi sağlığı için de mide küçültme ameliyatı olma kararı olan abi Polat için de aynı yöntem uygun görüldü ve 1 hafta sonrasında ameliyat gerçekleştirildi.  Hem abiyi hem de kıtalar arasını seyahati ile sağlığına kavuşan Şimşek’i ameliyat eden Dr. Ergenç ise Türkiye’de sağlık turizminin geldiği noktaya dikkat çekti ve güler yüzlü hizmet alabilmek adına başta İzmir klinikleri olmak üzere Türkiye’ye yabancı ülkelerden yoğun bir talep geldiğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Dış Gebelik Hakkında Tüm Merak Edilenleri Açıklıyoruz ile dış gebelik hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe