Kapat

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Ağız Kokusu Çözümü

Anasayfa BESLENME Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Ağız Kokusu Çözümü

Sabahları uyandığımızda ağzımızda oluşan kötü kokunun sebebi, ağızdaki bakterilerin yok olmasını engelleyen tükürük salgısının azalmasıdır.

Ağza yerleşen bakterilerin sebep olduğu ağız kokusu şikayetleri arasında diş eti hastalıkları, şeker hastalığı, diş çürüğü, verem, hazımsızlık gibi hastalıklarda vardır. Kötü kokuya sebep olan bakterilerden kurtulmanın en iyi ağız temizliğinin çok iyi sağlanmasıdır.

Ağız kokusunu nasıl gideririz sorusuna gelince; ilk etapta ağız temizliği ve bakımını iyi sağlamış olmalıyız. Sonrasında şifalı bitkilerden faydalanmak gerekebilir.

Maydanoz, nane, karanfil, adaçayı, kakule, okaliptüs ve dere otu ağız kokusunu gidermede yardımcı olabilecek bir çok bitkiden bazılarıdır.

Ağız Kokusunu Gidermek için yardımcı olan maydanoz, yemeklerle birlikte tüketildiğinde sindirimi de kolaylaştırır. Taze nane tüketimi de ağız kokusunu gidermede büyük fayda sağlar.

Karanfil: Yemeklerden sonra çiğnenen bir miktar karanfil ağızda oluşacak kötü kokuların engellenmesinde faydalıdır.

Adaçayı: Ağızda oluşan yarala ve kokuları giderme de adaçayı ile günde birkaç kez gargara yapmak oldukça etkili bir yöntemdir.

 

Bir önceki yazımız olan Elif Ay 11 Ayda Tam 63 Kilo Verdi! başlıklı makalemizde 11 Ayda Tam 63 Kilo Veren Elif Ay hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg