Kapat

Tüp Mide Ameliyatı ile Hayatı Değişen Gülgün Ceyhan’ın 6 Maddede Kilo Verme Hikayesi

Anasayfa BAŞARI HİKAYELERİ Tüp Mide Ameliyatı ile Hayatı Değişen Gülgün Ceyhan’ın 6 Maddede Kilo Verme Hikayesi
tüp mide ameliyatı sonrası

Tüp mide ameliyatı sonrası yarı kiloya indi!

İzmir’de yaşayan muhasebeci Gülgün Ceyhan tüp mide ameliyatının yarattığı mucizelerden faydalanan harika bir başarı örneği. Kendisi 9 ay içerisinde tam tamına 60 kilo vererek 124 olan kilosunu neredeyse yarıya düşürmüş. Kendisinin tüp mide ameliyatı sonrası hayatı ve bu büyük başarısının ardında yatan sırları sizler için derledik.

1 – Tıbbi sistemlerin ve teknolojilerin gelişmesi ile birlikte çok daha yaygınlaşan ve daha iyiye giden tüp mide yaptıranların yorumları, büyük başarıları hedef göstermeye devam ediyor. Tüp mide mucizesinden faydalanan bir diğer isim olan Gülgün Ceyhan ise başarısını yalnızca ameliyata değil beslenme ve spora da borçlu olduğunu söylüyor.

En büyük sırrı spor

tüp mide ameliyatı sonrası

2 – İdeal kilosu olarak belirlenen 64 kiloya gelişinde, doktor yönlendirmelerine dikkat ederek düzen beslenme ve spor alışkanlıkları edinmesinin büyük farkı olduğunu belirten Ceyhan, tüp mide ameliyatı sonrası spor yaparak vücudundaki sarkmaları da önlemiş.

3 – Doğru ekiple çalışmanın da önemine dikkat çeken Ceyhan, diğer sağlık sorunları nedeniyle cerrahi ve ilaç tedavilerine başlayınca spordan da uzak kalarak hızlı bir şekilde kilo almış. Ancak çevresinin tepkilerinden dolayı üzüntü duyan Ceyhan bu gidişatı İzmir Özel Gazi Hastanesi Obezite Cerrahi Birimi Bölümü Sorumlusu Doç. Dr. Serdar Kaçar tarafından gerçekleştirilen ameliyat ile değiştirmiş.

4 – Serdar Kaçar’a güveni tam olan ve beklentisinin de üstünde bir ilgi gördüğünü belirten Ceyhan, spor yaşamına ise 10 dakikalık tempolu yürüyüşler ile başlamış Yürüyüşlerini arttıran ve sonrasında da ağırlık çalışmalarına başlayan Gülgün Hanım, ilk başta zorlansa da zamanla elbette alışmış. Şimdilerde ise tüp mide ameliyatı öncesi ve sonrası görünümünü ve sağlığını düşündüğünde sporu asla bırakmamayı düşündüğünü belirtiyor.

Sorunlara veda

5 – Tamamen ameliyata güvenmenin yanlışlığına dikkat çeken Ceyhan, yakın çevresinin dahi kendisini tanıyamadığını söylüyor. İnsanların kendisini tanıyamayacağı kadar değişmesini ise ameliyattan sonra kesin kilo verme fikrine aldanmayıp azim göstermesine bağlıyor.

tüp mide ameliyatı sonrası

6Tüp mide ameliyatı öncesi sonrası farklarını düşündüğünde sağlığında da büyük olumlu farklar gördüğünü söyleyen Ceyhan potansiyel diyabet riski altında olduğunu hatta geceleri annesinin kendisini kontrol etmesini gerektirecek kadar nefes alma sorunları yaşadığını söylüyor. Tüm bu sorunlara veda eden genç kadın ameliyatı düşünenlere umut kaynağı oluyor.

Bir önceki yazımız olan Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında İlk Hafta Beslenme Hakkında Merak Edilen 11 Bilgi ile tüp mide ameliyatı sonrasında ilk hafta beslenme ile ilgili önerileri öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg