Kapat

Bir Obezite Ameliyatı Adayı Olup Olmadığınızı Anlamanın 3 Basit Yolu

Anasayfa OBEZİTE CERRAHİSİ Bir Obezite Ameliyatı Adayı Olup Olmadığınızı Anlamanın 3 Basit Yolu
tüp mide ameliyatı ücretleri

Tüp mide ameliyatı ücretleri değil, şartları düşündürsün

Tüp mide olmak isteyenlerin sayısı bu ameliyatın sonucunda kilo vermeyi başaranların hikayeleri ve görselleri sonucunda gün geçtikçe daha çok artıyor, ameliyat ile kilo vermek isteyenler için hastanelere rağbet artıyor. Peki tüp mide ameliyatı olmak bu derece kolay mı ya da tüp mide ameliyatı ücretleri haricinde herhangi sahip olmanız gereken bir bilgi ya da şart yok mu? Elbette zorlu bir süreç olan ve diğer tüm ameliyatlar gibi belli bir seviyede bilinçli olmayı gerektiren bu ameliyatı da olabilmeniz için doktorlar tarafından bazı özelliklere sahip olup olmadığınızın tespit edilmesi gerekiyor. Belki de siz de bir obezite cerrahisi adayısınız ve bunu birazdan bizimle keşfetmek üzeresiniz, kim bilir?

tüp mide ameliyatı ücretleri

1 – En az 3 yıllık obezite

Diyet yapmak diye bir olgu olmadığını, aslında bu kavramın yalnızca size özel düzenlenmiş sağlıklı bir beslenme düzenine itaat etmeniz gerektiği anlamına geldiğini hepimiz biliyoruz. Bunun yanı sıra sanıyoruz ki sporun yalnızca kilo verme için değil, sağlıklı sağlıksız her yaştan herkes için şart olduğundan da sanıyoruz ki bahsetmeye cümleler yetmez. Bu sebeple sizin de öncelikli olarak sağlıklı bir kilo verme süreci için spor ve beslenme programları ile çalışmanız gerekiyor. Eğer ki bu süreç 3 senedir devam ediyor ancak yine de fayda sağlanamıyorsa, cerrahi o zaman değerlendiriliyor, tabi bu değerlendirme sürecinde mide küçültme ameliyatı vki değerleriniz de büyük önem taşıyor.

2 – Vücut kitle indeksi

Kilo vermek için yaptığınız diyet ve sporlar yetersiz olsa da bu sizin ameliyat olacak seviyede fazla kilo sorununa sahip olduğunuz anlamına gelmeyebiliyor. Ayrıca otorite boşluğu olan bazı kurumların estetik amaçlı tüp mide olmak için başvuran hastaları kabul etme gibi büyük ve hayati bir hata yaptıkları da görülebiliyor. Bu nedenle tabi tutulduğunuz değerlendirme sürecinde tüp mide vki sınırları içerisinde olup olmadığınıza bakılmasının önemi büyük. Bu sınır için çoğu uzman 35-40 aralığını ve üstünü uygun görse de istisnai durumlarda sınırlar genişletilebiliyor.

tüp mide ameliyatı ücretleri

3 – Ek komplikasyonlar ve bilgi düzeyiniz

Mide küçültme Youtube gibi görsel yoğunluklu platformlarda sıkça aranarak öğrenilmeye çalışılsa da bu konudaki bilgi kirliliği düşünüldüğünde size en iyi bilgiyi verecek kişinin doktorunuz olduğunu hatırlatmak oldukça önemli bir hal alıyor. Yeterli ve doğru bilgiye sahip olmamanız ise ameliyat sürecinin bol görev sorumluluk gerektiren sonraki sürecinde hatalar yapabilmenize ya da yanlış beklentiler ile başvurduğunuz ameliyatınızın sonrasında psikolojik sorunlar yaşamanıza yol açabiliyor.

Örnek vermek gerekirse mideye tüp takılması nedir gibi sorular soran kişi öncelikle mideye tüp takılmadığını ve mideye tüp biçimi verilerek küçültme sağlandığını öğrenmekle başlayıp, sonrasındaki beslenme listesine kadar her detayı adım adım öğrenmekte ve en sağlıklı şekilde kilo verebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Denizli’de Obeziteye Karşı 20 Bin Kişilik 23 Nisan Yürüyüşü haberi ile Denizli’de 3.’sü gerçekleştirilen 23 Nisan’daki obeziteye karşı bahar yürüyüşünün detaylarını öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00 )
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg