Kapat
  • PAYLAŞ
  • avatar
  • 114.356

Tüp Mide Ameliyatında Kilo Kaybı Nasıl Oluşur?

Anasayfa
OBEZİTE CERRAHİSİ Tüp Mide Ameliyatında Kilo Kaybı Nasıl Oluşur?

Eskiden yurt dışında yaygın olan fakat son zamanlarda ülkemizde de yaygınlaşan obezite sorunu yüzünden ülkece sorun yaşamaktayız. Bu sorun için yapılması ve alınması gereken birçok önlem vardır. Bu önlemler uzman doktor tarafından belirlenen obezite tedavi yöntemleri olmaktadır. Bu tedavi yöntemleri uzman doktor tarafından belirlendiği zaman bazı özel durumlarda uzman tarafında mide küçültme operasyonları yapılmaktadır. Bu operasyonlar ile mide küçültülür ve kişinin yeme isteği hem diyet hem de bu operasyon sayesinde azalır. Sonrasında ise kilo kaybı ile geri dönüş olmaktadır. Fakat bu süreçte uzman tavsiyeleri ve yapılması gerekenler gibi her detay dinlenmeli ve uyulmalıdır.

Mide Küçültme ile Kilo Kaybı

Mide küçülte operasyonu yani bir diğer adı ile tüp mide ameliyatı ile kilo vermek çok kolay olmaktadır. Bu operasyon sonrası kilo vermemek mümkün değildir. Zaten size yapılacak olan operasyonda midenize takılan tüp sayesinde mide erkenden doyma hissine ulaşacak ve az gıda ile de doyacaktır. Ayrıca uzmanın size vereceği diyet programları ile büyük oranda kilo kaybı yaşayacaksınız ideal kilonuza gelene kadar sıkı diyet ve spor ile ulaştıktan sonra ise tam ideal kilonuza geleceksiniz. Sonrasında ise geri almamanız için farklı bir metot ile kilonuzu korumaya çalışacaksınız.Mide Küçültme Sonrası Verilen Kiloları Geri Almamak için Yapılması Gerekenler

Verilen kiloları geri almamak için yeni beslenme düzeni size uzman tarafından verilecek olan şekilde devam edecektir. Zaten yeni düzene alışan mideniz fazla yemek isteyecek ve siz de hemen doyma hissi yaşayacaksınız. Sonrasında sporu bırakmamalı ve devam etmelisiniz. Unutmayın ki; eğer spor ve diyeti bırakırsanız tekrar kilo alır ve tekrar diyet yaparak vermek zorunda kalabilirsiniz.

Estetik ameliyatlar ile alakalı bilgi vermiş olduğumuz yazımız ‘ Estetik Ameliyatlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler‘ adlı yazımızı inceleyebilir, yorum yapabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilir, istek ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar


Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg