Tüp Mide Ameliyatının Bilmediğiniz 4 Zararı

Tüp Mide Ameliyatının Bilmediğiniz 4 Zararı

Kilo problemi kadın- erkek herkesin hayatını olumsuz etkilemektedir. Obezite hastası olan kişilerin sosyal hayat içinde karşılaştıkları zorlukları bir yana koysak bile; kişinin özel hayatına etkisi de yadsınamaz.

Öncelikle kişilerin yaşadığı ve zayıf olanların çok da kolay anlayamayacağı bazı haller vardır. Bunlar; aynalara küskünlük, gardroba küskünlük, zayıf arkadaşları kıskanma, yiyip yiyip kilo almayanları kıskanma, doktor yardımı almak için yıllarca kararsız kalma, mutfak kapısından her girildiğinde suçluluk duyma olarak sıralanabilir.

 

Tüm bu aşamalardan sonra eğer karar verilip obezite cerrahi uzmanı bir doktora tüp mide ameliyatı hakkında bilgi almak üzere başvurulur. “Tüp mide nedir? Ameliyatı nasıl yapılır? Sonrasındaki gelişmeler nasıl olacaktır?” gibi sorular onlarcadır akıllarda. Mide küçültme ve tüp mide ameliyatları hakkında tatmin edici bilgiler alınıp, bu ameliyatı olmaya karar verdikten sonra yaşanacaklar hakkında, belki de hiç akıllara gelmeyen birkaç detay daha vardır aslında.

Mide küçültme ameliyatı olunur. Kilolar verilmeye başlanır. Her şey artık çok güzel ilerliyordur. Ancak tüm bu olan biten sırasında;

 • Tüp mide ameliyatı sonrasında artık hiç bir kıyafetiniz üzerinize olmayacağından kendinize A’dan Z’ye yeni kıyafetler almak bütçenizi zorlayacaktır.
 • Mide küçültme operasyonu sonrası mutfak artık sizin için bir işkence değil, zevk alanı olacağından gününüzün büyük bir bölümü mutfakta geçecek ve hayatınızın diğer aktivitelerine zaman ayırmakta zorlanacaksınız.
 • Sizin sürekli obezite hastalığı ile yaşayacağınıza ve asla zayıf birisi olabileceğinize inanmayan sözde dost dostlarınızın imalı ve kıskanan bakışlarına maruz kalacaksınız.
 • Evinizin dışında geçirdiğiniz zamanlarda önünden geçtiğiniz restoranların cazip kokusunu içinize çekerken artık suçluluk duygusu duymuyor ve içeri girip istediğinizi yiyebiliyor olmanız da bütçenizi zorlayacaktır.

Tüm bu bahsettiğimiz detaylar tüp mide ameliyatı olmak isteyenlerin gözünden kaçacaktır. Hayatınızdaki köklü değişikliklere ve bu gibi zorluklara göğüs germeye hazırsanız bir an önce mide küçültme işleminiz için gerekli hamleleri yapın ve hayatınızın geri kalanının tadını çıkartın.

İdeal kiloda olmak ve aynı kiloda kalmak için neler yapmanız gerektiği ile ilgili yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

10 yorum

 1. Mide küçültmenin doğal yolları hakkında daha fazla yöntemler paylaşmalısınız. Ameliyat düşünmeyenler için yararlı olacaktır.

 2. Tüp mide ameliyatı sonrasında deri sarkmaları için yapılan cerrahi işlemlerin, ücretleri ne kadar?

 3. Merhaba ben Ozum Arat , İstanbul merkez de tüp mide ameliyatı yapan doktor ve hastaneleri nasıl öğrenebilirim?

 4. Tüp Mide Ameliyatının Bilmediğiniz 4 Zararı başlıklı yazınızı beğendim sevgili Dilek Demirler

 5. Dilek Demirler fazla kilolardan bıktım artık 🙁 Güzel bir paylaşım olmuş tebrikler. Paylaşıyorum hemen 🙂 Gayet açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. tüp mide ameliyatını obeziteyi, kiloyu, beslenmeyi sizden öğrendik Vallahi 🙂 tüp mide ameliyatı yararlı mı zararlı mı tavsiyeniz nedir ? Çok sıkı takipçinizim. İyiki böyle bir site var. Mobil uygulamanız da neden uyarı mesajı gelmiyor yeni konular eklenince ? zayıfladıktan sonra iş bitmiyor ki anam, irade sağlam olacak irade. gerisi boş. Keşke bende o doğuştan şanslı zayıflar gibi olsaydım 🙁 paylaşım için teşekkürler..

 6. Adile Olmez Tüp Mide Ameliyatının Bilmediğiniz 4 Zararı Dilek Demirler bu güzeldi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar