Kapat
  • PAYLAŞ
  • avatar
  • 107.832

Tüp Mide Ameliyatının Bilmediğiniz 4 Zararı

Anasayfa
HABER Tüp Mide Ameliyatının Bilmediğiniz 4 Zararı

Kilo problemi kadın- erkek herkesin hayatını olumsuz etkilemektedir. Obezite hastası olan kişilerin sosyal hayat içinde karşılaştıkları zorlukları bir yana koysak bile; kişinin özel hayatına etkisi de yadsınamaz.

Öncelikle kişilerin yaşadığı ve zayıf olanların çok da kolay anlayamayacağı bazı haller vardır. Bunlar; aynalara küskünlük, gardroba küskünlük, zayıf arkadaşları kıskanma, yiyip yiyip kilo almayanları kıskanma, doktor yardımı almak için yıllarca kararsız kalma, mutfak kapısından her girildiğinde suçluluk duyma olarak sıralanabilir.

 Tüm bu aşamalardan sonra eğer karar verilip obezite cerrahi uzmanı bir doktora tüp mide ameliyatı hakkında bilgi almak üzere başvurulur. “Tüp mide nedir? Ameliyatı nasıl yapılır? Sonrasındaki gelişmeler nasıl olacaktır?” gibi sorular onlarcadır akıllarda. Mide küçültme ve tüp mide ameliyatları hakkında tatmin edici bilgiler alınıp, bu ameliyatı olmaya karar verdikten sonra yaşanacaklar hakkında, belki de hiç akıllara gelmeyen birkaç detay daha vardır aslında.

Mide küçültme ameliyatı olunur. Kilolar verilmeye başlanır. Her şey artık çok güzel ilerliyordur. Ancak tüm bu olan biten sırasında;

  • Tüp mide ameliyatı sonrasında artık hiç bir kıyafetiniz üzerinize olmayacağından kendinize A’dan Z’ye yeni kıyafetler almak bütçenizi zorlayacaktır.
  • Mide küçültme operasyonu sonrası mutfak artık sizin için bir işkence değil, zevk alanı olacağından gününüzün büyük bir bölümü mutfakta geçecek ve hayatınızın diğer aktivitelerine zaman ayırmakta zorlanacaksınız.
  • Sizin sürekli obezite hastalığı ile yaşayacağınıza ve asla zayıf birisi olabileceğinize inanmayan sözde dost dostlarınızın imalı ve kıskanan bakışlarına maruz kalacaksınız.
  • Evinizin dışında geçirdiğiniz zamanlarda önünden geçtiğiniz restoranların cazip kokusunu içinize çekerken artık suçluluk duygusu duymuyor ve içeri girip istediğinizi yiyebiliyor olmanız da bütçenizi zorlayacaktır.

Tüm bu bahsettiğimiz detaylar tüp mide ameliyatı olmak isteyenlerin gözünden kaçacaktır. Hayatınızdaki köklü değişikliklere ve bu gibi zorluklara göğüs germeye hazırsanız bir an önce mide küçültme işleminiz için gerekli hamleleri yapın ve hayatınızın geri kalanının tadını çıkartın.

İdeal kiloda olmak ve aynı kiloda kalmak için neler yapmanız gerektiği ile ilgili yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg