Kapat

Tüp Mide Ameliyatının Dezavantajları Nelerdir?

Anasayfa OBEZİTE CERRAHİSİ Tüp Mide Ameliyatının Dezavantajları Nelerdir?

Tüp Mide Ameliyatı Olmanın Olumsuz Etkileri Nedir?

Tüp mide ameliyatı olan bir kişi de bazı dezavantajlar söz konusu olabilir. Ameliyattan sonra vermek istediğiniz kiloların halen birçok kısmının kalmış olduğunu görebilirsiniz. Ya da kısa süre içerisinde yeniden kilo almaya başlayabilirsiniz. Bu ihtimaller tüp mide ameliyatında Bypassa göre daha yüksektir.

Vücut kitle indeksi 55’in üzerinde olan hastalar tüp mide ameliyatından sonra kalan kilolarından kurtulmak için ikinci kez ameliyat olma ihtiyacı hissedebilir. Bu şekilde iki aşamalı olarak uygulanacak olan obezite ameliyatları daha etkili sonuçları almanızı sağlamaktadır.

Tüp mide ameliyatından sonra sıvı olarak alacağınız yüksek kaloriye sahip olan besinler kilo vermenizi ağırlaştırır. Bu ameliyattan sonra midenin tüm bir hat boyunca kesilmesinden kaynaklı dikiş bölgelerinde kanama gibi problemler yaşayabilirsiniz. Tüp mide ameliyatında kesilen mide kısmı karından çıkarıldığı için geri dönüşümsüz bir ameliyattır.

 

Bir önceki yazımız olan Tüp Mide Ameliyatının Avantajları Nelerdir? başlıklı makalemizde Tüp Mide Ameliyatının Avantajları  hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg