Kapat

Almanya’dan Erzurum’a Uzanan Bir Tüp Mide Yolculuğu

Anasayfa Başarı Hikayeleri Almanya’dan Erzurum’a Uzanan Bir Tüp Mide Yolculuğu

Almanya’da başlayan tüp mide Erzurum ‘da son buldu

Almanya’da yaşamakta olan obezite hastası Deniz Bayram tüp mide Erzurum ‘da gerçekleşen ameliyat ile sağlanırken, hayatının değişimi için büyük bir yol katetmiş oldu. 36 Yaşındaki ve aslen Giresunlu olan Bayram, Almaya’da yaşamakta olan ve bilgisayar uzmanlığı yapan bir obezite hastasıydı. Kendisi sağlığını daha iyi bir hale getirmek için çözümler aramaya başladığı sırada çözümü Erzurum Özel Buhara Hastanesi’nde bulabileceğini öğrendi  ve artık midesinin %80’ini olmadan yaşama devam etme kararı aldı. Tüp mide ameliyatı olarak sağlığına kavuşan Bayram’ın öyküsünü öğreniyoruz.

Bir haftada 13 kilo

Genel Cerrahi Obezite ve Metebolik Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Celal Çerçi tarafından 42 dakikalık bir operasyon neticesinde midesinin %80 ‘ini alınarak yepyeni bir yaşama başlamış olan Bayram, bu ameliyatın neticesinde yalnızca bir hafta içinde 135 kilodan 122 kiloya düşerek 13 kilo vermiş olmanın başarısını yakaladı. Doktoru Çerçi ise bir yıl içinde hastasının 50 kilo verecek olmasının hedeflendiğini belirtti.

 

tüp mide erzurum

Almanya’da yaşarken 85 kilo olan ancak son birkaç sene içinde aldığı kilolar ile 135 kiloya kadar çıkan Deniz Bayram yaşamın kendisine adeta bir zehir olmaya başladığını ve sonrasında kilo verme kararı aldığını dile getiriyor. Daha önceki senelerde sıva ustası olarak çalışan ve bu dönemdeki hareketliliği sayesinde kilo almaktan korunan Bayram, bilgisayar işlerine başlaması ile birlikte kilo almanın önüne geçemediğini ve Almanya’da çözüm ararken çevresinden Dr. Çerçi’nin adını duyması üzerine memleketi Türkiye’ye dönerek ameliyatını olma kararı aldığını söyledi.

tüp mide erzurum

 

Dr. Çerçi ise konuyla ilgili açıklamasında hastasının Almanya’dan tek başına gelmesi üzerine karşılandığını, ertesi günü ameliyatının gerçekleştirildiğini, tüp mide ameliyatı olmasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen hiçbir sorun yaşanmadığını, aksine 13 kilo kaybedildiğini, bu rakamın bir sene içinde 50, 18 ay içinde 60 olmasının hedeflendiğini dile getirdi.

Geçtiğimiz 8 sene içerisinde ekibi ile birlikte 400’e yakın obezite cerrahisi gerçekleştirmiş olan Çerçi, başarı oranının %95 olduğunu, %5’lik kısmın ise sigarayı bırakma, diyete devam etme, egzersiz yapma gibi verilen tavsiyelere uymadığı için kilo vermesinin sağlanamadığını belirterek yakalanan yüksek başarı oranına ve tüp mide ameliyatlarının önemine bir kere daha vurgulamada bulundu.

Bir önceki yazımız olan ”Başımızın Belası” Migren için Tedavi Mümkün mü ? ile migren sorunu hakkında merak edilenleri ve tedavi yöntemlerini öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe