Kapat

Mide Küçültme Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Anasayfa OBEZİTE CERRAHİSİ Mide Küçültme Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Tüp mide ya da mide küçültme ameliyatı olarak bilinen ameliyat, midenin birkaç bölümünün alınması ile birlikte yapılmakta olan bir ameliyattır. Oldukça stresli ve zorlu geçen bir süreç olan mide küçültme ameliyatı için, birtakım hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Ya da tüp mide ameliyatı öncesi yapılacaklar bilinmeli ve uygulanmalıdır. Aksi takdirde, ameliyat olması gerekenden çok daha zor geçebilir ya da istenilen sonuç, yeterli derecede ön hazırlık bulunmadığından verimli bir şekilde alınmayabilir. Öncelikle hastaların bu ameliyat için kendilerini hem psikolojik hem de fiziksel olarak tamamen hazır hissetmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde, hastanın fiziki bir sorunu olmasa da ruhen çöküş geçilebilmektedir. Bu durum oldukça önem taşımaktadır.

Mide küçültme ameliyatı öncesi yapılması gerekenler içerisinde ilk olarak beslenme ve diyet gelmektedir. Bu büyük ameliyattan önce birkaç gün boyunca hiçbir şekilde sigara ve alkol alımı yapılmaması ya da en aza indirgenmelidir. Çünkü midenin boş ve rahatlamış bir şekilde ameliyata alınması uygundur. Çünkü eğer hasta sigara ve alkolü fazla kaçırırsa, bu durum anestezinin etki etmesinde zorluk çıkarabilir. İyi bir uyku düzeni sağlamak ve uykunun alınmış olarak ameliyata girilmesi de diğer en önemli faktörlerden biridir. Ameliyat öncesinde en az 8 saatlik uykunun rahat bir şekilde alınmış olması gerekmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Yapılmazsa

Bunların yanı sıra, tüp mide- mide küçültme ameliyatı öncesi yapılması gerekenler yapılmadığı takdirde, ameliyatta istenilen sonuç alınamayabilir. Dişlerin de kontrolü tam olarak yapılmalıdır. Çünkü dişler tüm ameliyat sürecini etkileyen faktörlerden birisidir. Aynı zamanda mide küçültme operasyonlarını ister devlet hastanelerinde ücretsiz olarak ister özel hastanelerde 5 ile 30 bin arası değişen fiyatlar ile yaptırabilirsiniz.

Obezite ve hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘ Obezitenin Yol Açtığı Sağlık Sorunları‘ adlı metni okuyabilir ve daha sonra yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg