Kapat

Tüp Mide Sonrası Estetik Operasyonlar Hakkında Merak Edilenleri 4 Adımda Öğreniyoruz

Anasayfa ESTETİK Tüp Mide Sonrası Estetik Operasyonlar Hakkında Merak Edilenleri 4 Adımda Öğreniyoruz
tüp mide sonrası estetik

Tüp mide sonrası estetik hakkında merak ettikleriniz

Gün geçtikçe daha da yaygınlaşırken elbette bu cerrahi müdahaleyi geçirenlerin kafasındaki soru işaretleri de artıyor. Ameliyat sonrası başarı ile kilo verenler herkes için harika birer başarı örneği oluştururken ciltte oluşan sarkmalar ne yazık ki bu başarının sahiplerini üzebiliyor. Tüp mide sonrası estetik sorunlar belli bir bölge ile sınırlı kalmasa da daha sık ve yoğun görüldüğü bölgeler mevcut olabiliyor. Bu bölgelerin başında gelen uyluk, karın, kol ve memede oluşan sarkma hakkındaki detayları ve buna yönelik estetik çözümleri sizlere sunuyoruz.

Kimler tüp mide ameliyatı sonrası estetik için uygun?

Tüp mide ameliyatının ardından sarkma ya da çatlak gibi sorunlar yaşıyorsanız estetik operasyonlar için siz de bir aday olabilirsiniz. Ancak kilo verme sürenizin tamamlanmış olması, fazla kiloların neden olduğu problemlerin kontrol altına alınmış ya sona ermiş olması, risk yaratacak bir engelinizin bulunmaması ve sigara kullanmıyor olmanız tüp mide ameliyatı sonrası sarkmalar için cerrahiye başvurunuzun kabul edilmesi için diğer şartlar.

1 – Karın estetiği

Karın bölgenizde tüp mide ameliyatı sonrası estetik sorunlar görülüyor ise bu bölgede oluşan karın kası ya da cilt sarkmaları için karın ön duvarından cerrahi girişim uygulanabilir. Yaklaşık 3 saat kadar süren bu operasyon esnasında genelde genel anestezi kullanılır. Karnınızdaki sarkmanın yoğunluğu ve tipine uygun olarak cerrahınız tarafından full karın germe mi yoksa mini karın germe mi yapılacağına karar verilir.

tüp mide sonrası estetik

2 – Meme estetiği

Tüp mide sonrası sarkma probleminin en yoğun olarak görüldüğü yerlerden biri oldukça yumuşak bir dokudan oluşan memelerdir. Doğum, yaş, sigara, egzersiz alışkanlıkları, yapılan iş, hormonlar gibi birçok faktöründe rol oynadığı sarkmalar kilo verilmesi ile belirginleşir. Meme dikleştirme için yapılan estetik uygulamalarda eğer yukarı kaldırılan dokunun içinde hacim yetersizliği var ise meme protezi de eklenir.

tüp mide sonrası estetik

 

3 – Uyluk estetiği

Genelde yara izlerinin kamufle edilmesi amacıyla uyluk ya da kasık hattı ile sınırlı kaldığı uyluk germe cerrahilerinde farklı yöntemler izlenmektedir. Yağ alma yöntemleri ile kombine yapılan bu germe işlemlerinin en sık uygulandığı bölgeler iç ve üst uyluk kısımlarıdır.

tüp mide sonrası estetik

4 – Kol estetiği

Kol bölgesinde tüp mide ameliyatı sonrası sarkmalar görülmesi üzerine birçok farklı faktörün de varlığı göz önünde bulundurularak kol germe cerrahisi uygulanmaktadır. Terleme, cildin yapışması gibi hijyenik sebepler bu faktörlerin başında gelir.

tüp mide sonrası estetik

Bir önceki yazımız olan Obezite ile Mücadele için Dünya Sağlık Örgütü Atağa Geçiyor! haberi ile Dünya Sağlık Örgütü ve yeni obezite çalışmaları hakkında detayları öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg