Kapat

Türk Kahvesinin Bilinmeyen Özellikleri

Anasayfa Beslenme Türk Kahvesinin Bilinmeyen Özellikleri

Türk halkı olarak çok severek tükettiğimiz iki içecekten biri olan Türk kahvesinin faydaları arasında aslında bilinmeyen pek çok nokta bulunmaktadır. Bu sebep ile dozunu aşmadan her gün tüketilmeli ve sağlığımıza fayda sağlamalıyız. Fakat belirtmekte fayda var ki; size yazacağımız kahvenin faydaları günde bir fincan şekersiz kahve için geçerli olmaktadır. Bu sebeple sizde bu dozu aşmamalı ve şekersiz olarak tüketmelisiniz. Eğer şekersiz içemiyorsanız o zaman yanında küçük bir parça bitter çikolata yiyerek içebilirsiniz.

Kahvenin Bilinmeyen Özellikleri

Kahvenin bilinmeyen faydaları sıralanacak olursa; öncelikle bir fincan Türk kahvesi düzenli olarak tüketildiği zaman zayıflatmaya destek oluyor. Fakat zayıflamak için yanında diyet yapmalı ve spor yapmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra sabah içilen Türk kahvesi zinde kalmanıza destek olacaktır. Beyne uyarıcı etkisi olduğu için çabuk kendinize gelmenize yardımcı olacaktır.

Şeker hastalarında şekeri düşürmeye yardımcı olacaktır. Kalp ritmi sorunu yaşayanlarda kalp ritmini düzene sokacaktır. Bunların yanı sıra Alzimer hastalığı için geciktirici ve tedavi edici olarak da bilinir. İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde metabolizmayı hızlandıracak ve yağ yakacaktır. Bağırsak sorunu yaşayan veya bağırsak kanseri olanlarda bağırsak sorununa çözüm olması ile bilinmektedir. Bu sebepten de ötürü faydası bilinmektedir.

Kalp tıkanıklığı ve kalp damarlarında oluşan kireçlenmelere iyi geldiği araştırmalar arasında bilinmektedir. Yaşlandırmayı geciktirmektedir. Bunlar ve buna benzer birçok hastalığa daha şifası bulunan kahvenin tüketilmesi oldukça önemli olmaktadır.

Kahvenin Cilt Üzerinde Etkisi

Sadece iç organlarımız onarmaya yaramayan kahve cildimiz içinde bulunmaz bir nimet olmaktadır. Faydalarının başında peeling özelliği gelmektedir. Vücudumuza veya yüzümüze kahve ile peeling yaparak ölü deriyi arındırarak cildimizin daha canlı görünmesini sağlayabiliriz. Özellikle yağlı ciltlere maske olarak kullanıldığı zaman kuruttuğu bilinmektedir. Ayrıca siyah noktalara da etkisi büyüktür.

Kilo vermek ile ilgili bir başarı hikayesini konu alan ‘ Evlilik için Midesini Küçülttü‘ adlı yazımızı inceleyebilir, sosyal medya hesaplarımızdan da bize destek verebilirsiniz.

“Türk Kahvesinin Bilinmeyen Özellikleri” üzerine 27 yorum

 1. Tamgul Alkan says:
 2. Altinay Basak says:
 3. Beyza Yavas says:
 4. Guncicegi Topbas says:
 5. Sayar Akkilic says:
 6. Ilkay Halman says:
 7. Torkan Onan says:
 8. Izel Ucuncu says:
 9. Yasemin Akcam says:
 10. Tanju Incesu says:
 11. Osman Erden says:
 12. Gokay Yavuz says:
 13. Ornek Binay says:
 14. Ragip Coban says:
 15. Funda Korkmaz says:
 16. Dilmen Ozkul says:
 17. Derin Sezgin says:
 18. Eren Atalay says:
 19. Baci Yakut says:
 20. Yeliz Aktas says:
 21. Beyza Yavas says:
 22. Asli Avci says:
 23. Secil Tekeli says:
 24. Orkide Kemal says:
 25. Begum Demirel says:
 26. Aydogan Uzunlar says:
 27. Gullu Neyzi says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe