Kapat

Ümit Edim’in Muhteşem Değişimi

Anasayfa Başarı Hikayeleri Ümit Edim’in Muhteşem Değişimi

Son yıllarda sanatçılar arasında kilolu olanların, zayıflama hikâyeleri her geçen gün artmaktadır. Sanatçıların formda olması ve iyi gözükmesi kendileri için çok önemlidir. Ancak bazı yüzler de var ki bunlar kilolu halleri ile kendilerini sevdirdi ve zayıfladıklarında halkın gözünde kabullenmek zor olmakta.

Ümit Erdim ve Zayıflama Hikâyesi;

Kendini kilolu halleri ile sevdiren ve kabul ettiren isimlerden biridir ümit erdim. Ancak her kilolu gibi ümit erdim’ inde kiloları ile barışık olduğu söylenemez. 2010 yılında ümit erdim 142 kiloya kadar çıkmış ve bir gün ailesinin baskısı üzerine akrabasının açtığı spor salonuna giderek başlar zayıflama serüveni. 2,5 yıl boyunca düzensiz olan spor hayatı boyunca 25 kilo vermiş olan Ümit Erdim, yediklerine de dikkat etmekteydi. Tipik Türk insanı gibi 2,5 yıl boyunca spor salonuna 1 ay gitti sonra 2 ay gitmedi. 6 ay gitti aralarda kaçak günleri oldu, derken bu dönemde 25 kilo verdi.

Tam Olarak Ne Zaman Karar Verdi Zayıflamaya;

Zayıflama hikayesi aslında 2 bölümde değerlendirilebilir. Birinci bölümü az önce bahsedilen spor hayatı, diğer bölümü ise huysuz virjin olarak tanıdığımız Seyfi Dursunoğlu ile olan bölümüdür. Abi olarak gördüğü Seyfi abisine giden Ümit Erdim abisi tarafından sert bir dille uyarılır. Bir daha zayıflamadan bu kapıdan içeri giremezsin diyen Seyfi abisi bu konu da ciddi olduğunu bilen ümit o an karar verir zayıflamaya.

Neler Yaptı ve Nelere Dikkat Etti?

Zayıfla konusunda CrossFit ile tanışan ümit erdim, arkadaşının salonuna gider bu sefer. Orada tanıştığı hocası tarafından bu göbek gidecek kararlı ol ve çalış demesi üzerine zayıflamak üzerine verir tüm yoğunluğunu. 2013 yılından 2015 yılına kadar tam 25 kilo veren Ümit Erdim zayıflama da sporun önemin fazla olduğunda bahsediyor. Düzenli olarak düz koşu ve spor salonları gitmekle zayıflamanın mümkün olduğunu yaşayarak kanıtlamıştır. Hafta da 3 ya da 4 gün CrossFit yaptığını söyleyen Ümit Erdim, kesinlikle hiç diyet yapmadığını söylüyor. Hatta bu konu da hocası ile defalarca karşı karşıya geldiğini söylemekte. Havanın güzel olup olmadığına göre değişkenlik gösterse de ortalama 5 km koşu yaptığını ve bu hiç bozmadan hafta da 2 defa yaptığını söylüyor.

Yemek konusunda kesinlikle hiç diyet yapmadı. Küçük diyet denemeleri oldu ancak bu denemeler daha ilk günden ya da bir sonraki günden bozuldu. Ancak çok yağlı yiyeceklerden uzak durdu. Şerbetli tatlıları azalttı ve ağır yemek işlerinden uzak durmaya çalıştı. Bu dikkat uzman doktorlar tarafından değil aksine kendi kendine karar vermesi ile uygulanan bir diyetti. Alkol ve sigara kesinlikle kullanmadım ve vücudunun zamanla toparlandığını hissederek kilo vermeye devam etti.

Hayatında Neler Değişti?

İzleyici tarafından kilosu ve sempatikliği ile sevilen Ümit Erdim, bu zayıflama sonrasında halkın beğenisi aynı şekilde kazanacağından korkmaksızın zayıfladı. Hatta iş hayatında aldığı birçok teklifi sadece zayıfladığı için kaybettiğini anlatmakta. Yeni görüntüsü ile yeni tekliflere açık olan ümit erdim kilolu olanlara da tavsiyeleri var.

Ümit Erdim’den Tavsiyeler

Kilo vereceğinize inanmak zayıflamakta ki en önemli değişimin başlangıcı olduğunu unutmayın. Bol bol spor yapın, ancak düzensiz spor yerine düzenli sporu tercih edin. Hayatınızda mutlaka bir değişim noktası olsun. Bir konuyu ya da bir olayı zayıflamak zorunda olduğunuz bahanesi olarak görün. Karar verin ve sonuna kadar kararlılığınızı gösterin. Aşırı kilolu olmak çeşitli hastalıkları beraberinde getirir ve bu hastalıklara yakalanmadan siz kilolarınızı atın.

 

Bir önceki yazımız olan Kilo Verdiren Diyet başlıklı makalemizde Günlük Diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Değerlendirme,Puan Ortalaması: 5,00
Loading...
FACEBOOK İLE YORUM YAP
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg