Kapat

Unutkanlığa Karşı Havuç

Anasayfa HABER Unutkanlığa Karşı Havuç

Özgönül, Unutkanlığa İyi Gelen Havucun Her Türlü Et Ve Sebze Yemeklerinde, Salatalarda Kullanılabileceğini Söyledi.

Doktor Fevzi Özgönül, havucun unutkanlık rahatsızlığına karşı iyi geldiğini, son zamanlarda kalp krizi, kronik baş ağrıları, erken bunama, alzaheimer, akciğer ve deri kanseri tedavi etme yönünde kullanıldığını söyledi. Bahar mevsiminin sebzeleri ve faydaları hakkında şunları konuşmasına ilave etti;

Taze sarımsak, mevsim dönemlerinde olan salgın hastalıklara karşı koruyucu, kolesterol ve tansiyon düşürücü, bağışıklık sistemini güçlendirici ve kan sulandırıcı olarak kullanılabilmektedir.

unutkanliga-karsi-havuc

Doktor Özgönül, enginarın da karaciğer dostu olduğunu anti toksin özelliği bulunduğunu, mineral yoğunluğu ve vitamin zenginliği barındırdığını söyleyerek birçok hastalığa iyi geldiğini ifade etti. Enginarın sadece kendisinin değil yaptıklarında yenmesinde fayda olduğunu söyledi. Enginarın safra kesesi, karaciğer, gut, romatizma, kalp hastalıkları, sindirim ve mide sistemi dezenfektanı gibi rahatsızlıklara iyi geldiğini ekledi. Demir deposu olan ıspanağın, A B C ve E vitaminleri iyot, fosfor magnezyum, protein ve mineral zenginliği barındıran sebze olduğunu, bu nedenle vücut direncini artırdığını, bilhassa bahar sezonlarında genel hastalıklara istinaden vücudunu koruduğunu söyledi. Sözlerin devamında ise, ıspanağın böbrek taşı olanlara, gut hastalığına ve eklem iltihabı olanlara iyi gelmediğini belirtti.

Taze fasulyenin de mevsimi geldiğinde haftada 2 defa tüketilmesi gerektiğini hatırlattı. Yağ bakımından fakir olan yeşil fasulyenin kalorisi düşük, lifli yapısı bol olan bir sebzedir diyerek bu sebzenin diğer gıdaların sindirimine yardım ettiğini, bağırsaktaki kötü kolesterolün de emilinmesini engellendiğini söyledi.

Dr. Özgönül biberiyenin, mide ülserinde, bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesinde, migren tipi baş ağrısı olanlar da, kabızlık, sindirim sistemi ve hazımsızlık sorun yaşayanlar da faydalı olduğunu söyledi. Biberiye yağının da eklem ve kas ağrılarını hafiflettiğini konuşmasının sonuna ekledi.

 

Bir önceki yazımız olan Ayran Çorbası İle Zayıflama başlıklı makalemizde Zayıflamada Ayran Çorbasının Etkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg