Kapat

Yağ Yakıcı Besinler Nelerdir?

Anasayfa BESLENME Yağ Yakıcı Besinler Nelerdir?

Bilim adamlarının sürekli yaptıkları araştırmalar sonucunda 5 tane besin maddesini insan vücudunda nasıl yağ parçalayıcı özellikleri olduğunu söylemişler bu besin maddeleri ise şunlar,

greyfurt tun en hızlı kilo verdirme özeliliği hem de metabolizmayı hızlandırarak yağları kolayca parçaladığı yağların yakılmasını sağlıyormuş.

Yemeklerden sonra içilen bin fincan yeşil çayın faydasını çok kısa zamanda kilo vererek görebilirsiniz. Kalsiyum kaynağı az yağlı sütün de yağ yakıcı özelliği çok fazla imiş.

yag-yakici-besinler-nelerdir

En önemlisi su, su içmek için susamayı beklemeyin diyor uzmanlar. Günde 1,5 litre su metabolizmayı en hızlı harekete geçiren besin kaynaklarımızdan biri imiş. Yumurta protein açısından çok yüksek bir değer taşıyor ama vücuttaki yağlar proteinden daha çok yakabilmek için fazla enerjiye ihtiyaç duyuyormuş ve baharatlı yiyecekler.

Özellikle acı kırmızıbiber metabolizmayı hızlandırıcı bir özelliğe sahiptir. Bu sağlık küpü besinlerimizi doğru tükettiğimiz an bizlerde diğer normal insanlar gibi kilo vererek daha sağlıklı ve daha rahat bir yaşam şekli içerisine girebiliriz.

yag-yakici-besinler-nelerdir

Kilo vermemize çok yardımcı olacak bu besinleri daha çok tüketmek gerekiyor. Yalnız bu besinlerle olmuyor bizlerin sağlıklı bir şekilde kilo vermesi için hiçbir zaman sporu da unutmamak gerekiyor.

Hareketsizlikten de kilo aldığımız söyleyen uzmanların tavsiyesi sağlıklı beslenir iken sağlıklı bir şekilde sporunuzu da yapmak zorundasınız diyorlar özellikle kilolu insanlara yürüyüş yapmanın faydalarını anlatıyor ve günde en az bir saat yürüyün diye telkinde bulunmayı ihmal etmiyorlar.

 

Bir önceki yazımız olan Kilolu Bayanlar Günlük Yaşamda Nasıl Giyinmeli? başlıklı makalemizde Kilolu Bayanlar  da Günlük Giyim Tarzı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg