Kapat
  • PAYLAŞ

Yağ Yakımını Hızlandıran Yiyecekler

Anasayfa DİYETLER Yağ Yakımını Hızlandıran Yiyecekler

Aşağıda sayacağımız yiyecekler, insanların hayatında pek farkında olmadığı ancak mükemmel derecede etkili olabilen ve yağ yakarak zayıflamayı sağlayabilen yiyeceklerdir. Anlatacağımız bu diyet Tenesse Üniversitesi tarafından yapılan araştırma sonucunda ortaya çıkan sonuca göre %22 oranında kilo verdirme oranına sahiptir. Günlük yediği yemekleri bu gıdalarla takviye edenler sağlık açısından da oldukça faydasını göreceklerdir.

Bunlardan ilk sırada sayabileceğimiz yağsız yoğurt; süper derecede yağ yakma özelliğine sahiptir.  İkincisi protein tozu: Protein tozu özellikle kaslarda gösterdiği etkiden dolayı bilin bir gıda olmasına rağmen kilo vermeye de oldukça yardımcıdır. Suyla içerek veya yağsız bir süt ile birlikte kullanabilirsiniz.

Köy peyniri de sindirim sistemini çalıştırıcı özelliğiyle kilo vermede yardımcıdır ve 200 gram bir köy peyniri içerisinde 32 gram protein tozu bulunmaktadır.     Antep fıstığı içerisinde bulunan protein sayesinde mutluluk kaynağınız olmaya yetecek ve aynı zamanda kan şekerini düzenleyici etkisiyle sağlığınıza olumlu yönde katkı sağlayacaktır. Fasulye de yine kan şekerini düzenlemekte, bilindiği üzere böbreğe benzediği için gerçekten böbreğe faydalı olmakta ve sağlıklı bir şekilde zinde bir vücutla kilo vermeye yardımcı olmaktadır.Greyfurt  C vitamini deposu, bağışıklık sistemini güçlendirerek yağ kütlelerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Tabii ki yine bu sayede kilo vermede etkin bir özelliğe sahiptir. Günde 3 defa yarım greyfurt yiyenler bu vitamin deposundan yeterince faydalanabilirler. Yumurta: evet yumurtanın eskiden zararlı etkilerinden de bahsedilirdi ama bunları unutun ve günde inanmayacaksınız belki ama 3 yumurta yiyerek hem vücudunuzu zinde tutun hem de yağlarınızdan kurtularak 12 hafta içerisinde sağlıklı ve hem de hem kaslarınızı güçlendirip hem de yağlardan arınmış bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Son olarak ta haftada 5 çorba içen kişiler araştırmalara göre vücudundaki yağ oranı en düşük insanlar olmuştur.

Yaban mersininin faydalarından bahsetmiş olduğumuz ‘Yaban mersini nelere iyi gelmektedir‘ adlı metnimizi okuyabilir, yorum bırakabilir ayrıca sosyal medyada bize destek olabilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg