Kapat

Yemek Yerken Yapılan Yanlışlar!

Anasayfa BESLENME Yemek Yerken Yapılan Yanlışlar!

İnternet te dolaşırken bir blog da okuduğum yazıyı sizlerle paylaşmaya karar verdim. Yazarımızın düşünce tarzı bana çok farklı geldi çünkü.

Sindirim bozuklukları fazla kiloya neden oluyor diye başlamış yazarımız ve şöyle devam etmiş “ yanlış yemek başta ağrıya, mide ağrısına, ekşimelere ve en kötüsü iyi sindirilemediği için insanların kilo almasına neden oluyor” bu nedenleri ortadan kaldırmak için neler yapmamız gerektiğini de bir güzel sıralamış.

yemek-yerken-yapilan-yanlislar

Sizde sizlere aktarmaya karar verdik bu sıralamayı. Çabuk yemek yemenin yediğimiz gıdalar daha ağzımızda parçalamadan direkt yuttuğumuz için midenin hemen sindiremediğine ve mide de özellikle tahıllı gıdaların mide içerisinde mayalanmasına neden olduğunu o yüzden yemeği yer iken çok çiğnemek gerektiğini belirtmiş.

Yemekte sıvı tüketimini yanlış olduğunu yazan yazarımız, yemekte tüketilen sıvının sindirimin öz suyunu yavaşlattığını o yüzden mide nin asit salgılamadan vazgeçtiğini belirtmiş.

Çünkü midenin bu yiyecekleri sindirmesi için belli bir ısıya ve kendi öz suyuna ihtiyacı vardır. Çok fazla yemek tüketiminde kilo alınmasının nedenlerinden biri olarak görülen aşırı yemek tüketiminden hemen vazgeçmemiz gerektiği.

yemek-yerken-yapilan-yanlislar

Birbirine yakın zaman içerisinde yemek yememeliyiz en az 6-7 saat geçmesi gerektiğini söyleyen yazar gece yemek yemenin en zararlı alışkanlıklardan biri olduğunu yemeği yedikten hemen sonra yattığımız için gece geç saat de yenilen tüm yemekleri midemiz çöp gibi gördüğünü ve bizlere çok zarar verdiğini söylemiş.

Bizim bu sizlere yazdıklarımızın asla yapmamamız gereken bir yemek şekli olduğunu biliyoruz ama biz sizleri bir kez daha uyarmak istedik.

 

Bir önceki yazımız olan Erkeklerde Kilo ve Şıklık Stili başlıklı makalemizde Kilolu Erkeklerin Giyim Tarzı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg