Kapat

‘Yemiş Yemiş Çıkaramamış’ Hakareti Fazla Kilolarından Kurtardı

Anasayfa BAŞARI HİKAYELERİ ‘Yemiş Yemiş Çıkaramamış’ Hakareti Fazla Kilolarından Kurtardı

Antalya’da yaşayan yoğun bakım hemşiresi Aysel Aydemir, arkadaşının sevgilisinin baskılarına ve hakaretlerine  dayanamayarak zayıflamaya karar verip tüp mide ameliyatı sayesinde 3 ayda 122 kilodan 85 kiloya düştü.

Antalya’da özel bir hastanede görevli hemşire Aysel Aydemir, 5 yaşından beri obeziteyle mücadele etmeye çalışıyordu. Arkadaş ortamlarından gitgide uzaklaşan Aydemir’in fazla kiloları hayatını kararttı.

yemis-yemis-cikarmamis-hakareti-37-kilo-verdirdi

Aysel hemşire lise, üniversite hayatında çevre baskılarının sonucu sosyal ortamlara girmeye çekinen biri haline geldi. Arkadaşının mağazada çalışan tezgahtar sevgilisinin, ‘Yemiş yemiş çıkaramamış. Bu ne böyle bir lokma daha yesen galiba çatlardın’ bardağı taşıran son damla oldu.

Yaşadığı bu talihsiz olay  genç kadın için dönüm noktası oldu. Aldığı kararla diyete ve spora başlayan Aydemir, Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Aziz Sümer’e başvurdu. OFM Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Aziz Sümer, genç hemşireyi sağlık kontrolünden geçirerek yaşı ve durumu bakımından tüp mide ameliyatı olabileceğine karar verdi. Aydemir, karar üzerine tüp mide ameliyatı oldu.

yemis-yemis-cikarmamis-hakareti-37-kilo-verdirdi

Hayatı 3 ayda değişen genç kadın 122 kilo iken kullandığı kıyafetleri ibret olması için saklıyor. Geçirdiği başarılı operasyondan sonra hayata pozitif bakan Aysel Hemşire obez hastalara şu tavsiyede bulunuyor:

“Şans benden yanaydı. Doktorum bana, ‘Korkma başaracağız’ dedi. Ve başardık. Beni eleştiren kişiye buradan çok sevgilerimi gönderiyorum. Şimdi hızla ideal kiloma yaklaşıyorum. Obezite ameliyatı olan hastalarıma yardımcı oluyorum. Onlarla ilgileniyorum. Onların geçtiği yoldan ben de geçtim. Hastalarımı çok seviyorum.”

Aysel Hemşire’nin hayata yeniden umutla bakabilmesini sağlayan Doç. Dr. Sümer, “Hastalıklara neden olan obezitenin tedavisi cerrahidir. Yaklaşık 8-10 çeşit ameliyat yöntemi var, o da kişiye bağlıdır. Her obez hasta değildir ve her obez ameliyat edilmemelidir. Morbit (şiddetli) obezite vücut kitle indeksi 35 üzerinde ve yandaş hastalıkları olanlara ameliyat öneriyoruz. Vücut kitle endeksi 25 ile 35 arasında olup herhangi bir hastalığı olmayanlara ameliyat önermiyoruz” dedi

 

Bir önceki yazımız olan Brokoli Gerçeği ! Neden Bu kadar Önemli ? başlıklı makalemizde Brokoli ve Brokolinin Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg