Kapat

Yürümenin Zayıflamada Ki Etkisi Nedir? Nasıl Yürüyerek Spor Yapılır?

Anasayfa SPOR Yürümenin Zayıflamada Ki Etkisi Nedir? Nasıl Yürüyerek Spor Yapılır?

Yürümenin Zayıflamada Ki Etkisi Nedir? Nasıl Yürüyerek Spor Yapılır?

Bugün çağımız hastalıkları arasında obezite ilk sırayı alırken aktif yürüyüş yaparak kilo verebilir miyiz? Aşırı Kilolarından kurtulmak için ilk akla gelen etkinlik yürüyüştür. Yürüyüş yapılabilecek en basit ve en güvenli egzersizdir. Yürüyerek spor yapıldığında kemikler güçlenir, kilonuzu, kalp ve akciğer sağlığınızı kontrol altına almanıza yardımcı olur. Etkili zayıflama ve kilo vermek için yürüyüş yapmak gerçekten vücut için ihtiyacın ötesindedir.

yurumenin-zayiflamada-ki-etkisi-nedir-nasil-yuruyerek-spor-yapilir)

Günlük uzun, ritmik yürüyüşler yapmak kilo vermenin en iyi yoludur. Yapılacak olan bu sporla her gün 20 dk. yürüyerek yılda 7 kilo vermenize yardımcı olur. Araştırmalara göre haftada 20-25 kilometre yürüyen insanlar yürüyüş yapmayanlara göre daha uzun yaşadıkları kanıtlanmıştır.

Yürüyüş yaparak aynı zamanda enerji verir ve tam olarak rahatlamayı sağlar. Rahatladıkça olaylara bakış açısı da değişir ve her zamankinden daha fazla yüksek seviyede farkındalığa erişip bilinçaltınız öne çıkarak daha yaratıcı çözümler bulunur. Yürüyüş bir şekilde meditasyondur.

yurumenin-zayiflamada-ki-etkisi-nedir-nasil-yuruyerek-spor-yapilir

Yürüyüşte ritme ve nefese odaklanma gerçek bir rahatlama kazandırır. Yürüyüş yaparken kendimize bir rota belirlemeli ve bu rota da dümdüz olmamalıdır. Doğa da geçirilen zaman, kişiye hem sağlık hem de mutluluk verir. Kısacası, sağlık, egzersiz ve derin rahatlama hissi için yürünmelidir.

Sabah erken saatte alınan oksijen aynı zamanda büyük bir enerji verecektir. Bacakları hareket ettirmek kana iyi kolestrol olarak dönecek ve çakra denilen enerji kanallarınızı açacaktır. Kolesterol sadece kan dolaşımında değil, vücudun her dokusunda olan bir şeydir. Kolestrole sebep olan nedenler arasında beslenme şekli ve stres vardır  yürüyüş stresinizi atmanızda en sağlıklı yöntemdir.

 

Bir önceki yazımız olan Düz Bir Karın İçin Nasıl Diyet Yapılmalı? başlıklı makalemizde Düz Bir Karın için Diyet Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Facebook İle Yorum Yap

“Yürümenin Zayıflamada Ki Etkisi Nedir? Nasıl Yürüyerek Spor Yapılır?” üzerine 3 yorum

  1. Burcin Aydin says:
  2. Ozdes Inal says:
  3. Tanju Incesu says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe