Kapat

Yüzme İle Kilo Verilir Mi?

Anasayfa SPOR Yüzme İle Kilo Verilir Mi?

Yüzme vücudumuzdaki bütün kasları çalıştıran bir spor türüdür, ayrıca yüzerken normalde yaptığımız egzersizlerin bir buçuk kat daha çok enerji yakmamızı sağlar. Zayıflamak mı istiyorsunuz? Şimdi denizde yada havuza girme imkanınız da var hiç vakit kaybetmeden yüzerek veya su jimnastiği yaparak zayıflama planınızı hiç düşünmeden hazırlayabilirsiniz.

yuzme-ile-kilo-verilir-mi

Neden mi ? Su sporları normalde yapılan egzersiz hareketlerinden çok daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Zayıflamanın da en büyük temeli bildiğimiz gibi kalori harcamaktan oluşuyor vücudumuzun tüm kasları suda çalışırken normal yaptığınız egzersiz hareketlerinde yorulduğunuz kadar suda yorgunluk hissetmezsiniz. Bunun sebebi ise suyun kaldırma kuvvetinden çalışan kaslarınızın bir yandan esnekliği artarken diğer yandan da nefes alış verişlerinizde kendinizi daha sakin hissedersiniz.

Yediklerinizde fazla aşırıya kaçamıyorsanız , diyet yapmadan düzenli beslenerek su jimnastiği yaparak birkaç kilo verebilirsiniz. Su jimnastiğini ilk zamanlarda birkaç dakika daha sonları ise bir saat olarak devam edebilirsiniz.

yuzme-ile-kilo-verilir-mi

Kollarınızı havuzun kenarına tutunarak sırt üstü suya yatarak her iki bacağınızı karnınıza yaklaştırarak dizlerinizi büküp ve ayaklarınızı havaya kaldırarak suyun gücünü hissedin ve bacaklarınızı öne doğru uzatarak bu hareketi beş kere yavaş beş kere hızlı yapmak üzere on kere tekrarlayabilirsiniz bu hareketle karın kaslarınız daha fazla çalışır.

Kalça ve basen bölgeleri içinde yüzünüz duvara gelecek şekilde olmalı havuzun kenarına tutunup kollarınızı uzatıp , sol bacağınızın üzerinde durarak sağ bacağınızı kaldırıp indirin bu hareketi her iki bacak için beşer kez tekrarlamalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Mide Küçültme Ameliyatı ve Obezite başlıklı makalemizde Mide Küçültme Ameliyatı  Öncesi ve Sonrası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg