Kapat

Zayıf Olmak İsteyenlere Özel Yiyecekler

Anasayfa BESLENME Zayıf Olmak İsteyenlere Özel Yiyecekler

Çoğu insan, kilo verememekten şikayet eder. Ancak bu sorun düzenli ve planlı olmamaktan, bilinçsiz olmaktan kaynaklanmaktadır. Yanlış beslenme stilleri, kişiyi kilolu olmaya sevk eder. Bu durumun önüne geçmek için bilmeniz gereken önemli detaylar vardır. Bunların başında, hangi besinin kilo vermeye yardımcı olduğunu bilmekten geçer. Bu besinleri bilip, düzenli ölçüde tüketirseniz rahat şekilde kilo verebilirsiniz.

Kilo vermek isteyen birisi özellikle, acı biber tüketmelidir. Acı biber yağların yakılmasında etkili olan bir besindir. Yulaflı yiyeceklere ağırlık vermelisiniz. Yulaflı besinlerle hem yağ kaybı yaşayacaksınız hem de kaslarınız yağ kaybından olumsuz etkilenmeyecektir. Aksine daha güçlü ve dayanıklı kaslara sahip olacaksınız.

Tarçın Zayıf Kalmanıza Yardımcı Olur

Tarçın kullanarak zayıf kalabilirsiniz. İster hafif sütlü tatlıların üzerinde veya bir bardak suda demlediğiniz tarçın kabuğuyla kilonuzu kontrol edebilirsiniz. Yumurta, yoğurt, peynir gibi ürünleri tüketerek kilo almanızı engelleyebilirsiniz. Tokluk hissini fazlasıyla veren bu ürünler, açlık hissinizi engelleyeceği için kilo almanızın önüne geçmiş olacaksınız.

Kışın vazgeçilmez ürünlerinden olan greyfurt besini, yağ yakıcı özelliğiyle bilinmektedir. Yemeklerden önce ara öğünlerinizde greyfurt tüketmeniz durumunda, tokluk hissi yaşayacak ve yemek yeme isteğiniz azalacaktır. Ayrıca armut, elma, ceviz gibi meyveler kilo almanızın önüne geçecektir. Böylece kilo kaybınız daha hızlı gerçekleşecektir. Bu ürünleri tüketirken egzersiz yapmayı, yürüyüş yapmayı ihmal etmemeli ve düzenli beslenmeyi unutmamalısınız.

Sürekli açlık hissi yaşayan kişiler, havuç, salatalık, yeşil sebzelerin yapraklarından bol bol tüketerek açlık hislerine engel olabilirler. Bu ürünler kilo aldırmayacağı gibi, kilo vermenizde yardımcı olacaktır. Ayrıca hazırladığınız salatalarınızda sirke kullanarak yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bel ve karın bölgesinde yağlanma olan kişiler ise, günde 3 defadan fazla yeşil çay demleyip tüketmelidirler.

Ana yemeklerinizde mutlaka nohut, pirinç gibi baklagillerden birisini bulundurmalısınız. Ekmek tüketiminizi azaltıp, bu yiyeceklerden tüketmeniz önerilmektedir.

Kerevizin faydalarına değinmiş olduğumuz ‘ Kereviz Mucizesi‘ adlı yazımızı okuyup bize destek olabilir, yorum bırakabilir ve bizi sosyal medyadan da destekleyebilirsiniz.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg