Kapat

Zayıflama Çayları Ve Olumlu Etkileri

Anasayfa BESLENME Zayıflama Çayları Ve Olumlu Etkileri

Her zayıflama çayının ayrı ayrı etkisi vardır. Düzenli şekilde kullanılan zayıflama çaylarının etkileri daha çabuk görülmektedir. Hızlı zayıflayayım diye miktar değişimi ve kullanım şekli değiştirilirse olumsuz sonuçlar alınmaktadır. Zayıflama çaylarının bitkilerini kendiniz hazırlarsanız daha güzel sonuçlar alabilirsiniz.

zayiflama-caylari-ve-olumlu-etkileri

Zayıflama Çaylarında Kullanılan Bazı Bitkiler Şunlardır

Sinirli ot (iştah azaltır), sarımsak ( kan şekerini düzenler), yeşil çay ( yağ yakımı ve metabolizma hızlandırır), mate ( kalori artımını sağlar), kiraz sapı ( yağ yakımı ve ödem attırır), biberiye ( kan dolaşımı hızlandırır), limon ( kabızlık ve sindirim sorunlarını giderir), maydanoz ( fazla suyu vücuttan atar), tarçın, çörek otu, zencefilde kilo vermeye yardımcı olan bitki çaylarından sadece birkaçıdır.

Zayıflama çaylarını kullanırken danışarak bilgi almak en doğrusudur. Bazı bitki çayları birbiriyle karıştırılarak da kullanılmaktadır. Bu zayıflama çaylarının kendi başlarına etkileri yoktur. Diyet ve egzersizlere ek olarak kullanılmaktadır.

zayiflama-caylari-ve-olumlu-etkileri

Zayıflama çayları sadece kilo vermekte destek ürünlerdir. Bitkilerin vücuda ayrı ayrı yararları vardır. Yine de sınırlı olarak kullanmakta yarar vardır. Uzun süreli kullanımda sağlıksızdır. İsimleri farklı zayıflama bitki çaylarının zayıflamaya yardımcı olduklarını bilmekteyiz.

Zayıflamaya yardımcı bitkiler olarak rezene, funda yaprağı, karanfil çayı, ıhlamur, ada çayı, oolong çayı, limon otu çayı etkilidir. Bu zayıflama çaylarının doğal olarak hazırlanması sizler için daha sağlıklı olacaktır. Birde bitkilerinin tazeliğini koruması çok önemlidir. Çünkü bu bitkilerden zayıflamaya yardımcı olmalarını bekliyorsanız onları doğal bir şekilde tüketmelisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Tarçın Çayı Zayıflatıyor başlıklı makalemizde tarçın çayı faydaları ve yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg