Kapat

Zayıflama Çaylarının Zararları?

Anasayfa SAĞLIK Zayıflama Çaylarının Zararları?

Hepimiz olduğumuzdan daha fit gözükmek ve daha sağlıklı bir yaşam sürmek istiyoruz. Bunun için çeşitli yollara başvuruyoruz.

Bu yöntemlerin en sağlıklı ve çözüme götürenleri, yediklerimizi dengelemek ve spor yapmaktır. Fakat bunun dışında, zayıflamaya yardımcı ek uygulamalara da ihtiyaç duyarız.

Bunların başında ise zayıflama çaylarından yardım almak gerekir. Fakat zayıflama çayları, düşündüğünüz kadar masum olmayabilir.

zayiflama-caylarinin-zararlari

Verilere baktığımızda, her yıl zayıflama çayları yüzünden pek çok kişinin kalıcı sağlık hasarları ortaya çıkıyor. Bunun dışında, pek çok kişinin öldüğünü de biliyoruz. Bu ürünlerin reklamları, hemen her gün gazetelerde, televizyonlarda ve internette karşımıza çıkıyor. Kimiz zaman ünlü doktorların ya da ünlü simaların yüzleri kullanılarak insanlar kandırılıyor.

Sizin akıllı davranmanız ve bu piyasanın bir parçası olmamanız lazım. Yoksa çok ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalmak zorunda kalırsınız. Haberleri takip ediyorsanız, bu ilaçlar yüzünden hayata gözlerini yuman kişileri takip etmişsiniz demektir.

Şunu aklınızdan çıkarmayın! Zayıflamak bir mucize sonucu ortaya çıkmaz. Kararlı olmak, iradenize sahip çıkmak ve hareket etmenin sonucunda zayıflamamanız mümkün değildir.

zayiflama-caylarinin-zararlari

Dolayısıyla müzice ilaçlara ya da çaylara prim vermeyin. Aşırı kilo yani obezite bir hastalıktır. Dolayısıyla tedavi edilmesi gerekir. Fakat hem ülkemizde hem de dünyada obezitenin artması, insanları mucizevi ve kısa sürede sonuç alacağı yollara itti.

Bunlardan biri de, zayıflama ilaçları oldu. Reçetesiz satılıp, kolay bir biçimde elde edilebilmeleri ise insanları bu ilaçları kullanmaya itti. Şunu bilmelisiniz ki, bu ilaçlar vücutta ciddi tahribatlar yapar. Dokularınıza zarar verir. Doku bozukluğu ilk olarak, bağırsak sisteminizin çalışmasını etkileyecektir.

Bunun dışında uyku düzeninizde ciddi bozulmalar meydana gelebilir. Görme fonksiyonlarınızda kayıplar yaşayabilirsiniz.

zayiflama-caylarinin-zararlari

Ayrıca karaciğer iflası ya da böbrek yetmezliği gibi ciddi sorunlar ortaya çıkar. Daha ileri boyutta mesane kanseri olabilir ya da kalp krizi geçirebilirsiniz.

Ayrıca psikolojik bozukluklar yaşamanız, sizi depresyona sokacaktır. Böyle ciddi yan etkileri olan ilaçlar, piyasada rahatlıkla satılabilmektedir. Bu ilaçların Sağlık Bakanlığı değil, Tarım Bakanlığı’ndan onay aldığını da unutmayın.

Eğer bu ilaçları kullanmak gibi bir zaruriyet varsa, mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Zaruri durumlardan kastımız, acil ameliyata girecek olan hastanın aşırı yağ dokusuna sahip olması gibi örneklerdir.

 

Bir önceki yazımız olan Önce Tavuk Yiyin, Sonra Ekmek başlıklı makalemizde hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

“Zayıflama Çaylarının Zararları?” üzerine 1 yorum

  1. Yucel Basaran says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe