Zayıflamaya Çalışırken Kendinize Ödül Vermeli Misiniz?

Zayıflamaya Çalışırken Kendinize Ödül Vermeli Misiniz?

Son yıllarda dünya da olduğu gibi ülkemizde de kilo sorunları çok fazla görülmektedir. Aşırı kilolu olmanın birçok nedeni vardır. Yaşam standartlarımızın yanlış olmasından tutun da genlere kadar çeşitli nedenleri vardır kilolu olmanın. Kilolu olmak çözülemeyecek bir sorun değildir ve bu nedenle de rejim, spor ve gerekirse de cerrahi müdahale gibi yollara başvurulmaktadır.

zayiflamaya-calisirken-kendinize-odul-vermeli-misiniz

Zayıflama Sonrası Ödül;

Aşırı kilo ve fazla kilolar düzenli bir rejim ve spor ile vücuttan atılabilmektedir. Ancak bunun için de düzenli olmak ve devamlı yapmamız gerekir. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre zayıflamaya karar veren ve bunu başaranların bu yolda kendilerine küçük de olsa arada ödül olarak yemek kaçamaklarının yapılmasının doğru olduğunu vurgulamaktadırlar. Bu küçük kaçamakların kesinlikle abartıya gitmemesi ve sık sık yapılmaması gerektiği de altı çizilerek vurgulanmaktadır.

Aşırı kilo ve fazla kilolar düzenli bir rejim sayesinde vücuttan atılmaktadır. Sadece rejim tek başına bir şey yapamaz. Bunun yanında düzenli spor etkinliklerinin olması gerekir.

zayiflamaya-calisirken-kendinize-odul-vermeli-misiniz

Uzman doktorlardan alınacak rejim çizgisinden kaçmadan düzenli olarak uygulamak gerekir. Bu yolla fazla kiloları atmak mümkündür. Fazla kiloları vermek için yapılan bu mücadele de arada kendinize küçük kaçamaklar yapın. Bu küçük kaçamaklar sizi motive edecek ve zayıflamaya güden yolda başarı şansınızı artıracaktır.

Sizde zayıflamak istiyor ve kendinize güvenmiyorsanız, bir karar verin ve kimlerin yaptığını bir düşünün. Bunu siz neden yapamayasınız ki.

 

Bir önceki yazımız olan Spordan Sonra Yapılmaması Gereken Davranışlar başlıklı makalemizde spordan sonra yapılması gereken davranışlar hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Cansu Tanrıkulu Cansu Tanrıkulu Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-08-25 11:42:42
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar