Kapat

Zayıflayacağım Derken

Anasayfa HABER Zayıflayacağım Derken

Adana’da seyyar satıcılık yapan Murat Öncü, aşırı kiloları yüzünden hareket edemez hale gelince kendine yardım edebilmesi için İstanbul’a kadar gelerek Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Genel cerrah Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mihranlı, Öncü’nün hayata tutunabilmesi için hastasına elinden gelen yardımı yapacağını söyledi.

Seyyar satıcılık yaparak hayatını kazanan Öncü 8 yıl önce 175 kilo iken aldığı zayıflama hapları yüzünden daha çok kilo aldığını artık yürüyemez bir hale gelince ise doktora gidip kendi bu kilolarına çare bulunmasını istediğini söyledi.

zayiflayacagim-derken

Öncü “8 yıl önce 175 kiloda ve ayrıca şeker ve tansiyon hastası idim. Arkadaşlarım bana hem şekerden kurtulursun hem de tansiyonun düşer diyerek verdikleri zayıflama haplarını kullanmaya başladım. Hapı kullandıktan sonra ben birden 225 kiloya kadar çıktım ve sürekli de kilo almaya başladım.

Bir sabah yataktan çıktığımda her yerimin şiş olduğunu fark ettim. Evdeki normal teraziler beni tartmadığı için bir arkadaşın iş yerinde kantara çıktım ve 292 kilo olduğumu gördüm” diye konuştu.

Prof. Dr Mihmanlı ise adam için hemen tedaviye start vererek hastasının yüzde iki oranında görülebilen süper morbit obezite hastalığına yakalandığını ifade etti ve ona göre bir tedavi şekli uygulayacaklarını söyledi.

zayiflayacagim-derken Adam normal yaşam şeklini çok özlediğini kendini evinin içerisine hapis olmuş gibi hissettiğini artık tek başına hiç bir şey yapamadığını, bir kız torunu olduğunu onu bile kucağına alamayıp parkta gezdiremediğini anlattı.

Hayallerine gözyaşları içerisinde şöyle devam eden adam: çocuklarımla ömür boyu güzel bir yaşam süreyim, camiye gitmek istiyorum insanlar gibi bende gezmek istiyorum ömür nedir ki böyle yattığın yerden nasıl yaşanır, bugün bana İstanbul’u bağışlasalar Adana’yı bağışlasalar gözümde yok önemli olan önce benim sağlığım diye sözlerini devam etti.

Öncünün eşi Hamiş Öncü de eşini asla yalnız bırakmadığını tek başına eşine bakmanın ne kadar zor olduğunu düştüğü zaman bile yerden tek kaldıramadığını anlattı ve eşim ile ne zaman birlikte sokağa çıkıp yan, yana yürüdüm hatırlamıyorum dedi.

zayiflayacagim-derken Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mihmanlı, hastasının iyileşmesi için hedefledikleri rakamın 100 kilo olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye de nüfusun yüzde 30’unda obez problemi var.

Bu sayının yüzde 15’ Öncü gibi morbid obezite dediğimiz ölümcül obezite ile karşı karşıya. Bu hastalar hareket edemiyor yerinden kalkamıyor sağlık refleksleri çok yavaş olduğu için sağlıklı hareketlerde bulanamıyorlar.

Biz hastamıza öncelikle tüp mide ameliyatı yapıp fazla kilolarını böyle verdirmeyi hedefliyoruz. Daha sonra zayıfladığı anda deformasyon olmuş deriyi estetik ameliyatla tekrar düzelteceğiz. Biz hastamızı eskisi gibi sağlıklı ve mutlu bir hale getirmek için elimizden gelenin yapacağız.

Murat bey bu kadar kilo ile nasıl yaşamış aklım almıyor eğer biz gerekli şeyleri yapmaz isek Murat beyi kalp sorunları ve ölümcül bir yaşam bekliyor.”

 

Bir önceki yazımız olan Gece Yenilen Meyve ye Dikkat ! başlıklı makalemizde Gece Beslenmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

“Zayıflayacağım Derken” üzerine 2 yorum

  1. Azer Hamdi says:
  2. Nilufer Namik says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe