Kapat

Zayıflayın Yoksa Kovulursunuz!

Anasayfa VİDEOLAR Zayıflayın Yoksa Kovulursunuz!

Ülkelerin ekonomik ve sosyal politikaları vardır. Yıllara yayarak uygulamak için kısa veya uzun vadeli planlar uygulamaktadırlar. Bu planlarını kamu memurları vasıtasıyla tüm halkına iletmek ve uygulamak yoluna gidebilirler. Planlanan kısa ve uzun vadeli uygulamaların basın yoluyla da halka iletilmesi istenebilir.

Örneğin Devlet eliyle gerçekleştirilebilecek veya Devlet eliyle uygulamaya geçecek plan ve uygulamaları en başta devletin kendisinin hayata geçirmesi gerekmektedir. Bunun için uygulamalarını kamuda görev yapan personel ile başlamak yerinde bir karardır.

Kamu görevlilerinin temiz giyimli, şık ve vatandaşa davranışı o ülkenin misyonunu göstermektedir. Kamu personellerinin dengesiz beslenmesi sonrasında ortaya çıkabilecek obezite iyi bir reklam objesi olmaz. Pakistan Devleti de bunun farkında olmuş ki kamuda görev yapan polisine zayıflayın yoksa işinizden olursunuz diye uyarı yapmıştır.

Gelişmekte olan veya çok gelişmiş toplumların ortak sorunudur obezite. Şirketlerin eleman ihtiyacını gidermek için aradığı kriterleri artık kamu idareleri de uygulamaya koymaktadır. Gelişen dünyada Vizyon ve Misyonun ne kadar önemli olduğunu idareciler anlamıştır.

Bir kurumun veya şirketin reklam yüzlerinin olması, bu reklam yüzlerinin bakımlı, dengeli beslenme, spor yapma gibi uygulamaları hayata geçirmesi iyi bir örnektir. Toplumun aynaya bakmasına sebep olabilir. Pakistan Devletinin yeni gelişmekte olan bir ülke olması, gelecek nesillerine örnek olması için uygulamaya koymak istediği uygulama da ne kadar başarılı olacağını ileriki zamanlarda görmek mümkün olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Bayram da Kilo Alımına Dikkat! başlıklı makalemizde Bayramlarda Beslenme Alışkanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg