Kapat

Zencefil Çayı Yağları Yakmanıza Yardımcı Oluyor

Anasayfa Beslenme Zencefil Çayı Yağları Yakmanıza Yardımcı Oluyor

Sindirime bağlı bazı rahatsızlıklara iyi gelen zencefil çayını taze kök zencefilden veya toz zencefilden hazırlayabilirsiniz. Fazla kilonuz var ve sizi bu kilolar rahatsız ediyorsa zencefil çay ile kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Günümüzde fazla kilolar toplum olarak ortak sorunumuz olmuştur. Hemen hemen birçok kişi de fazla kilolar görülmekte ve bu sorun çocuklara kadar inmiştir.

Eğer taze zencefil kullanırsanız sizde doğru yollar ile kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. 1 büyük bardak zencefil çayı için 15-20 gr yeterli olacaktır. Taze zencefili yıkadıktan sonra sert kabuğunu temizleyin. Kaynamış suyun içine atmak için zencefili ince ince dilimleyebilir ya da rendeleyebilirsiniz.

zencefil-cayi-yaglari-yakmaniza-yardimci-oluyor

Çayı demlemek için ise iki farklı seçeneğiniz var; eğer suyu kaynatacaksanız zencefili bardağa koyup üstüne sıcak su dökebilirsiniz, suyu tencerede kaynatırsanız taze zencefili tencereye atabilirsiniz. Ve her iki yöntemde de 10 dk kadar demlenmesi yeterli olacaktır.

Demleme süresi uzarsa çayınızın tadı biraz acılaşabilir. Bu yüzden çayınızı tatlandırmak için 1 adet ince kesilmiş limon dilimi veya 1 çay kaşığı bal kullanarak tüketebilirsiniz. Eğer çayı toz zencefilden kullanacaksanız çayın acı olmaması için koyacağınız miktara dikkat etmeniz gerekmektedir. Genellikle toz zencefil kullananlar için çayın içiminin keyifli olması için 1 adet siyah poşet çay kullanılması önerilmektedir. Fakat dilerseniz çayınızı sadece toz zencefil kullanarak da tüketebilirsiniz. Toz zencefil ile hazırlanan çay taze zencefile göre daha yoğun bir tada sahiptir. Bal ve limonla çayınızı tatlandırabilirsiniz.

zencefil-cayi-yaglari-yakmaniza-yardimci-oluyor

Zencefil Çayının Faydaları

Zencefil çayı fazla kilolardan kurtulmanıza yaradığı gibi bakteriyel enfeksiyonların yayılmasını önlemeye de yardımcı olur. Gıdalar yoluyla vücuda giren ve ateş, bulantı, kusma, ishal, kas ağrısı gibi belirtileri olan bakterilere karşı günde 3 bardak limonlu zencefil çayı içebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Mide Ameliyatı Sonrası Spor Faaliyetleri Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde Obezite cerrahisinden sonra yapılması gereken spoarlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

“Zencefil Çayı Yağları Yakmanıza Yardımcı Oluyor” üzerine 4 yorum

  1. Isin Usta says:
  2. Benay Baser says:
  3. Bahar Sevim says:
  4. Yelda Avni says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe