Kapat

Zeytinyağı Ana Sütü Kadar Faydalı

Anasayfa BESLENME Zeytinyağı Ana Sütü Kadar Faydalı

İç hastalıkları uzmanı doktorlar özellikle şeker tüketimin oldukça arttığını ve bir an önce bu oranın düşürülmesi gerektiğini belirtmektedirler. Düzensiz beslenme ve oldukça fazla alınan şeker oranı obezitenin oldukça artmasına sebep olmaktadır.

zeytinyagi-ana-sutu-kadar-faydali

Bunun için de en sağlıklı besin olan zeytin bolca tüketilmelidir. Özellikle zeytinyağı kesinlikle tüketilmesi gereken ve sağlık açısından hemen her gün bolca alınması gereken bir besindir.

zeytinyagi-ana-sutu-kadar-faydali

Zeytinyağı için ana sütü ile eşdeğer diyen doktorlar, zeytinyağı ile birlikte doğal olan yumurta, balık, peynir, yoğurt ve etin de tüketilmesi gerektiğini belirtmektedirler. Tabi ki bunların tamamen doğal olması gerekmektedir.

zeytinyagi-ana-sutu-kadar-faydali

Özellikle bol su tüketilmesi şişmanlığın önüne geçilmesi için kesinlikle herkesin su tüketimin bir alışkanlık haline getirmesi gerekmektedir. Kesinlikle şekerin hayatınızdan çıkarılması gerekmektedir. Her türlü şekeri ve hazır besini hayatınızdan çıkararak hem obeziteden kurtulabilirsiniz. Hem de sağlıklı bir şekilde yaşam sürdürebilirsiniz.

zeytinyagi-ana-sutu-kadar-faydali

Sağlıklı bir yaşam için özellikle baklagiller grubunda yer alan bütün besinleri gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Şeker tüketiminin ise herkes için sadece bir çay kaşığının yeterli olduğunu belirten doktorlar yemeklerinizde de sadece zeytinyağını kullanmanız gerektiğini belirtmektedirler.

 

Bir önceki yazımız olan O Ülke Hariç Bütün Avrupa Şişmanlayacak başlıklı makalemizde Obezitenin Artışı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg