Kilolarından Tüp Mide Uygulaması ile Kurtuldu

Kilolarından Tüp Mide Uygulaması ile Kurtuldu

Emre Karakaş kilolarından dolayı yaşam kalitesinin düştüğünden dolayı tüp mide yöntemi ile kilo vermeyi başardı. 27 yaşında olan Emre Karakaş’ın kilosu 118 kiloydu. Uygulanan yöntemle kısa süre içerisinde 70 kilo inmeyi başardı. 118 kilo olduğu dönemde 52 beden giyen Emre Karakaş zayıfladıktan sonra38 beden giyinmeye başladı.

Kararlılık Önem Taşıyor

İstanbul’da fotoğrafçılık mesleğini sürdüren obezite hastası Emre Karakaş küçük yaşlardan itibaren kilolarının büyük sorun hale geldiğini ve bu durumunda yaşam kalitesinin düştüğünü ve yaptığı diyetin etkili olmadığını söylüyor. Ayrıca spor da yapmasına rağmen bir türlü hedeflediği kiloya inemediğini de ekliyor. Obezite ile başa çıkmaya çalışırken psikolojik olarak da çok etkilendiğini ve her geçen zamanda yaşam kalitesinin düşmesine neden olduğuna da vurgu yapıyor.

“Örnekler Beni Cesaretlendirdi”

Emre Karakaş tüp mide uygulaması ile zayıflayan kişilerin olduğunu ve yöntemin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra bu yolda zayıflamak için adımlar attığını ve örneklerin kendisini cesaretlendiğini belirtiyor. Doktorların gerekli testleri yaptıktan sonra karar verdiğini ve mutlu olduğunu belirtti.

Laparoskopik Yöntem Uygulaması

Ameliyatı yapan Doçent Doktor Aziz Sümer başarılı bir operasyon olduğunu ve bu ameliyatlarda ölüm riskinin çok az olduğunu açıkladı. Ayrıca adından da anlaşıldığı gibi tüp mide uygulaması mideye tüp yerleştirme olmadığını yöntemin kapalı bir uygulama şeklimde yapılarak laporaskopik yöntemle mideye uzunlamasına girildiğini ve bir parçanın alındığı şeklinde olduğunu açıkladı. Ayrıca midede açlık hormonunu tetikleyen bir bölümün olduğunu bu bölümün kapatılıp kilitlendiğinde kişinin açlık çekmediğini belirtti. Bundan sonraki süreçte ise hastanın takibinin iyi yapılması gerektiği ve neler yemesi gerektiği konusunda hastanın uyarılması konusunda da açıklamalar yaparak bu süreç kolay bir süreç değil, hasta normal süreçte her şeyi yiyebilir ancak bunu en aza indirerek yapması daha sağlıklı olacaktır açıklamalarında da bulundu.

Türk kahvesinden bahsettiğimiz ‘ Türk Kahvesinin Özellikleri‘ adlı yazımızı okuyabilir, fikirlerinizi yorum olarak paylaşabilir, bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. selamlar sayın obezite haber yöneticileri, Muğla deki obezite ameliyatı yapan doktorları nereden öğrenebilirim yardımcı olur musunuz?

  2. 15 kilo vermem gerekiyor, sevgili yazalar ve arkadaşlar tüp mide ameliyatı olmama gerek var mı sizce? ama bir sorunum var diyet ve spor aracılığıyla veremiyorum bu fazla kilolarımı 🙁

  3. Kilolarından Tüp Mide Uygulaması ile Kurtuldu başlıklı yazınızı beğendim sevgili Dilek Demirler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar