• 1.214.945
Anasayfa
Başarı Hikayeleri Emre Karakaş Kilolarından Tüp Mide İle Kurtuldu

Emre Karakaş Kilolarından Tüp Mide İle Kurtuldu

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

Emre Karakaş kilolarından dolayı yaşam kalitesinin düştüğünden dolayı tüp mide yöntemi ile kilo vermeyi başardı. 27 yaşında olan Emre Karakaş’ın kilosu 118 kiloydu. Uygulanan yöntemle kısa süre içerisinde 70 kilo inmeyi başardı. 118 kilo olduğu dönemde 52 beden giyen Emre Karakaş zayıfladıktan sonra 38 beden giyinmeye başladı.

Kararlılık Önem Taşıyor

İstanbul’da fotoğrafçılık mesleğini sürdüren obezite hastası Emre Karakaş küçük yaşlardan itibaren kilolarının büyük sorun hale geldiğini ve bu durumunda yaşam kalitesinin düştüğünü ve yaptığı diyetin etkili olmadığını söylüyor. Ayrıca spor da yapmasına rağmen bir türlü hedeflediği kiloya inemediğini de ekliyor. Obezite ile başa çıkmaya çalışırken psikolojik olarak da çok etkilendiğini ve her geçen zamanda yaşam kalitesinin düşmesine neden olduğuna da vurgu yapıyor.

“Örnekler Beni Cesaretlendirdi”

Emre Karakaş tüp mide uygulaması ile zayıflayan kişilerin olduğunu ve yöntemin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra bu yolda zayıflamak için adımlar attığını ve örneklerin kendisini cesaretlendiğini belirtiyor. Doktorların gerekli testleri yaptıktan sonra karar verdiğini ve mutlu olduğunu belirtti.

Laparoskopik Yöntem Uygulaması

Ameliyatı yapan Doçent Doktor Aziz Sümer başarılı bir operasyon olduğunu ve bu ameliyatlarda ölüm riskinin çok az olduğunu açıkladı. Ayrıca adından da anlaşıldığı gibi tüp mide uygulaması mideye tüp yerleştirme olmadığını yöntemin kapalı bir uygulama şeklimde yapılarak laporaskopik yöntemle mideye uzunlamasına girildiğini ve bir parçanın alındığı şeklinde olduğunu açıkladı. Ayrıca midede açlık hormonunu tetikleyen bir bölümün olduğunu bu bölümün kapatılıp kilitlendiğinde kişinin açlık çekmediğini belirtti. Bundan sonraki süreçte ise hastanın takibinin iyi yapılması gerektiği ve neler yemesi gerektiği konusunda hastanın uyarılması konusunda da açıklamalar yaparak bu süreç kolay bir süreç değil, hasta normal süreçte her şeyi yiyebilir ancak bunu en aza indirerek yapması daha sağlıklı olacaktır açıklamalarında da bulundu.

Obezite cerrahisi olmayı mı düşünüyorsunuz ama korkuyor musunuz? Sizlerde bizimle sorularınızı, endişelerinizi ve mide küçültme ameliyatı olduysanız başarı hikayenizi ve resimlerinizi paylaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg