• 324.237
Anasayfa
Başarı Hikayeleri Kaan Tavşanlı 10 Ayda 58 Kilo Verdi İşte Başarı Hikayesi

Kaan Tavşanlı 10 Ayda 58 Kilo Verdi İşte Başarı Hikayesi

       0   YILDIZ ULUVARDAR      YILDIZ ULUVARDAR
blank

Başlangıç Kilo :140

Şimdiki Kilo:82

Doktoru: Uzman. Dr. Ahmet Mücteba Öztürk

Uzun yıllar kilolu fazla kilolarıyla yaşayan Kaan Tavşanlı, fazla kiloları yüzünden birçok hastalığa yakalanmış. En kötüsü de psikolojik sorunlar yaşamış. Tüp Mide ameliyatı olmaya zor karar veren Kaan bey 10 ayda 58 kilo vermiş.Tüm hastalıkların dan kurtulmuş. Kaan bey başarı hikayesini bizimle paylaştı.

Psikolojik Bir Savaşın İçindeydim

Merhaba  ben Kaan Tavşanlı. 19.08.1982 İzmir Bornova doğumluyum. İzmir’ de ikamet ediyorum. Ameliyat olma düşüncem 2016 senesinde başladı. Çevremde bu ameliyatı olan birçok eş dost benim de ameliyat olmamı söylüyordu. Arkadaş ve aile ortamlarında konumuz sürekli kiloydu. Yediğim yemekler insanların gözüne batıyordu sanki; yemek yerken herkes beni izliyor gibi hissediyordum. Sebze ile aram yok  denecek kadar azdı.Hiçbir zaman tam olarak doyduğumu hissedemiyordum.

Gün içerisinde elim ayağım titriyordu ve hemen fast food tarzı yiyeceklere yöneliyordum. Sonradan öğrendim ki kan şekerim düşüyormuş. Babamda şeker hastalığı vardı ve bende de olacağını düşündüğüm için doktora gitmeye korkuyordum.  Doktora gittiğimde; karaciğer yağlanması, tansiyon bozukluğu, kolesterol yüksekliği, uyku apnesi ve şeker hastalığı teşhisi konuldu. Bunların yanı sıra stres ve üzüntüye dayalı bir cilt rahatsızlığı olan sedef hastalığım vardı. Psikolojik bir savaşın içindeydim. Aşırı kilo, vücuttaki yaralar ve meraklı insanların soruları beni bunalıma sokuyordu.  Özellikle kendimle ilgili birçok sorunu içime atmaktan yorulmuştum. Ama insanlara sahte gülücükler dağıtıyordum.

Söylediklerine Göre Uyurken Horlamıyor Resmen Kükrüyormuşum.

 

blank

Söylediklerine Göre Uyurken Horlamıyor Resmen Kükrüyormuşum.

Sabahları ise gitmek için 500 metre mesafeyi zor yürüyordum. Özel aracımla ya da taksi ile gidiyordum. Üşengeç birisiydim. Oturduğum yerden kolay kolay kalkamazdım. Şoförlük yapıyordum. Kırmızı ışıkta beklerken gözlerim kapanıyordu ve  zaman zaman uyuya kaldığım bile olmuştur.

Uyurken nefesimin kesildiğini hissediyordum. Ama her seferinde normaldir kiloluyum diye geçiştiriyordum. Benimle aynı evi paylaşan annem ve babam, geceleri çok horladığımı hatta uyurken nefesimin kesilmesinden dolayı başıma bir şey geleceğinden endişe ediyorlardı. Söylediklerine göre uyurken horlamıyor resmen kükrüyormuşum.
Annem hamarat bir ev hanımı olduğu için evde börekler, çörekler, pastalar, kurabiyeler eksik olmazdı. Onlar yetmezmiş gibi tost yemeden de uyuyamazdım. Gece ara ara uyanır, fare gibi buzdolabını karıştırırdım.Tam bir obezdim. Ama insanlar tarafından neşeli, sempatik ve hayat dolu bir insan olduğum söylenirdi. İyilik meleği, herkese yardımcı olmayı seven bir adamdım.

Okul Yıllarında Lakabım Tosun Olmuştu

Okul yıllarında lakabım Tosun olmuştu. Düzenli bir ilişkim bile olamıyordu. Kilolu olduğum için kızlar beni beğenmiyordu. İnsanların bakış açılarından dolayı, bir ilişkide aranan en büyük özellik fizik oluyor maalesef. Alkole düşkünlüğüm vardı ve bastırılmış duygularımı haftada 4 -5 gün içerek atıyordum. Kendimi anlık mutlu ediyordum. Kendimi kandırmışım aslında;  sadece alkolün arkasına sığınmış biriymişim ki şu an daha iyi anlıyorum.Babam: ”Yeter artık yeme yedikçe şiştin, hareket et spora yazdıralım” diyordu. Obez olduğum için hareketlerim kısıtlıydı.Bu kelimeler üzerine sinirlenir daha çok yemek yerdim. Tabi babam kötülüğüm için demiyordu ama söyledikleri bana batıyordu.

2017 senesinde aynı iş yerinde çalıştığım Umut Can Varer ameliyat oldu. Çok da güzel kilo verdi. Dalyan gibi bir delikanlı olmuştu. Ameliyatını İzmir Bozyaka Hastanesi nde  Ahmet Mucteba Öztürk hocam yapmıştı. Umut Can sürekli bana : ”Kaan abi sen de ameliyat  ol ”diye söylerdi. Umut Can kardeşim çok kilo vermişti, manken gibi olmuştu. Umut Can’ı bir motor kazasında kaybettik. Çok üzüldüm, halen de üzülüyorum. Hayat dolu bir delikanlıydı. Rahmetli olunca 7 cana organları ile umut oldu. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun kardeşimin.

Ailem en büyük destekçimdi ve her zaman yanımda oldular. 2017 Mayıs ayında Ahmet Hoca ile görüşmek için, İzmir Bozyaka Hastanesi’ne gittim. Ahmet Hocam :”Çok sıra var Yeşilyurt Hastanesi’ne yönlendirelim seni ”dedi. Ben: “Hocam  2 senedir bu ameliyat için düşünüyorum. Ayrıca psikolojik sorunlarım var. Sedef hastalığımla ilgili size güveniyorum. Başka bir doktora ameliyat olamam, vazgeçmek zorunda kalırım dedim.” Ahmet Hocam da:”Peki bekleyeceksen alalım kaydını ”dedi. Ve ilk kayıt başladı. Devlet hastanesinde ameliyat olmak için birçok testten geçiyorsunuz. Herhangi bir aksilikte ameliyat olamıyorsunuz. Bütün testlerimi bitirdim ve evraklarımı teslim ettim. Sabırsızlıkla sıramın gelmesini bekledim.

blank

Yürüyüşün Ve Su İçmenin Çok Önemli Olduğu Biliyordum

25 Aralıkta beklediğim telefon geldi. 2 Ocakta hastaneye yatışım olacaktı. Çok heyecanlandım. Korkularımı yenmiştim ve  Ahmet Hocama sonsuz güveniyordum. 2 Ocakta hastaneye yatışım gerçekleşti. 4 Ocak 09.30′ da güle oynaya ameliyathaneye alındım. 15.30′ da yoğun bakımdan çıktım ve odama yerleştim. Hemen yürümeye başladım. Ameliyat sonrası doktorum ‘yürü’ diyordu. Çok güzel bir ortamdı. Devlet  hastanesinde özel hastaneden daha çok ilgi görüyordum. Ahmet Hocam ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 2 gece sonra evime taburcu oldum. İlk 6 ay altın ay demişlerdi. Yürüyüşün ve su içmenin çok önemli olduğu biliyordum.

Ve yeni hayatım başladı. Kilolar zaman zaman durma gösterse de, ki bu çok normal ;140 kilodan 82 kiloya düştüm. 10 ay içerisinde 58 Kilo verdim. Kendi imkanlarımla ya da  spor ve diyetle veremezdim bu kadar kiloyu. Her şey düzelmeye başladı. Öncelikle şeker hastalığım geçti ve sağlığıma kavuştum. Karaciğerde yağlanma vardı geçti. Tansiyon bozukluğu, kolesterol bitti. Uyku apnesi vardı geçti. Şu an sessiz bir şekilde uyuyabiliyorum. Sedef hastalığımda azalma oldu.

Çok şükür sağlığıma kavuştum. İşime ve birçok yere yürüyerek gidiyorum. 20 adet siyah tişörtüm vardı. Başka kıyafet alamıyordum çünkü bedenime hiç bir şey olmuyordu. Şimdi alışverişe çıktığımda ben kıyafetleri beğenmemeye başladım. Eskiden bulduğumu almak zorunda kalıyordum. Ve insanların bana bakışları değişmeye başladı. Kilo sohbetleri ortadan kalktı. Şu an düzenli besleniyor, rahat bir şekilde spor yapabiliyorum.

İyi ki Tüp Mide ameliyatı olmuşum.

Kaan Beye yeni ve sağlıklı yaşantısında mutluluklar diliyoruz. Sizde Mide Küçültme Ameliyatı olmak istiyor musunuz? Sizin de başarı hikayeniz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg