• 986.627
Anasayfa
Başarı Hikayeleri Emine Tekin Tam 75 Kilo Verdi!

Emine Tekin Tam 75 Kilo Verdi!

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

Kilolarıyla başı dertte olan Emine Tekin, tüp mide ameliyatı olarak kilo vererek hayatını değiştirdi. Obezite hastalığı ile neler yaşadığını nasıl bir hayatı olduğunu, tüp mide ameliyatı olmaya karar verişini yani hayat hikayesini kendi ağzından anlattı, resimlerini bizlerle paylaştı.

Emine Tekin Nasıl Kilo Verdi?

Emine Tekin Nasıl Kilo Verdi?

Merhabalar ben geldim….

Ben Emine Tekin. Şuanda 45 yaşındayım ve bu zamana kadar hayata her zaman sevgiyle, umutla tutunan biri olarak yaşadım.. Herkesin tontonum diye sevdiği biriydim…

Kimisinin kilo sana ne yakışıyor diye başlayan yalan sözlerine maruz kaldığım ama belkide gülücüklerin arkasına sığınıyordu insan bilmiyorum.. Bende gülümsemeyi tercih ettim. Karşımdaki insana gülmesi için sebepler verdim. Ben konuşmayı tercih ettim, dost oldum ,arkadaş oldum , anne oldum sevgili oldum çevreme, gülen bir yüz güldüren bir yüz oldum çevremdekilere.

Böylece örttüm belkide aşırı kilolarımın göze batmasını.. Ama örtülmeyen tek şey aynalarla her yüzleştiğimde karşımdaki gerçek Emine’idi. Herkese gülerken dünyaya gülerken olmayan kıyafetler ve gardrobumda pek seçmeyle uğraşmadığım bir kumaş pantolonum ve ağlayan yüzüm..

Her şeyi içinde ukte kalan ; sevmeleri , gezmeleri, övgüleri hep içinde ukte kalan biri oldum. Hayatımın üçte ikisi diyetle geçti ama elime geçen neydi ? Hiç birşey. Aksine günden güne kötüye gitti her şey.. Ben hep gülücüklerin arkasına sığındım. Ama artık hayat eskisi gibi devam etmemeliydi.

Ölüm zaten vazgeçilmezdi hepimiz için ama yaşıyorsak eğer bunu hak ettiği gibi yapmalıydık. Artık kendim için bir şeyler yapmanın zamanı gelmişti ve geçiyordu… Ve bu adımımı da Dr. ATİLLA AKOVA’ya ameliyat olarak attım…

Yeni arkadaşlar yeni yoldaşlar edindim bu ilerlediğim yolda. Yalnız olmdığımı ve korkmamam gerektiğini gördüm. Nasılda sığınmışız kapı ardlarına , saklanmışız kendimizden köşe bucak. Güneşin benim içinde doğma vakti gelmiş. Zor olmadı bu kararı almak benim için . Kendim için birşey yapacaktım hem neden zor olsun ki..

Ama korku derseniz elbette korktum ama ölüm değildi korkutan sadece evlatlarım gözümün önündeydi. Atilla bey sordu bana gerçekten istiyor musun diye ve risklerini anlatmaya başladı. Bende tüm riskleri kabul ettiğimi ve bu şekilde her gün öldüğümü ağlayarak anlattım kendisine…. Ona sonsuz güvenerek operasyona girdim…  Bir an bile tereddüt duymadım ve onun sayesinde yeni bir hayata sahibim.

10 ağustos doğum günüm ama yeni doğum günüm 10 Eylül oldu ve yeni hayatıma ev sahipliği eden Opr.Dr.Atilla Akova’ya canım doktoruma çokkkkkk… teşekkür ediyorum. Yeni bir kalp yeni bir nefes, yeni bir yaşam sundu bana..

Çok konuşup kafa şişirdim özür dilerim sadece paylaşmak istedim.. Sevdiklerimle… Kaderdaşlarımla………. Sağlıcakla Kalın..

Obezite Çözümü olan bir hastalıktır. Obezite kaderimiz değil artık! güvenilir  elinde yeni bir hayat….. Teşekkür ederim ATİLLA AKOVA ÖMRÜM SONUNA KADAR SİZE MİNNETTAR KALACAĞIM…. RABBİM SENİ HİÇBİR ZAMAN DARDA BIRAKMASIN…..

Mevcut kilo bilgilerim şu şekildedir.
ÖNCE: 153 KİLO
SONRA: 78 KİLO
AMELİYAT: TÜP MİDE
DOKTOR: ATİLLA AKOVA

Tüp Mide Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Tüp Mide Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Aynalarla Her Yüzleştiğimde Karşımdaki Gerçek Emine 

Aynalarla Her Yüzleştiğimde Karşımdaki Gerçek Emine

Ameliyat Sonrası Değişimim

Ameliyat Sonrası Değişimim

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası 

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası

Obezite cerrahisi olmayı mı düşünüyorsunuz? Kilolarınız ile başınız dertte mi? Sizde bizimle sorunlarınızı ve tüp mide ameliyatı olduysanız başarı hikayenizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg