• 663.484
Anasayfa
Başarı Hikayeleri Sendegül Şen Ülkerler Tam 44 Kilo Verdi!

Sendegül Şen Ülkerler Tam 44 Kilo Verdi!

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU
blank

Çocukluk zamanı normal bir dönem geçiren Sendegül Şen Ülkerler doğum sonrası oluşan kiloları için, tüp mide ameliyatı olarak kilo vererek hayatını değiştirdi. Obezite hastalığı ile neler yaşadığını nasıl bir hayatı olduğunu, tüp mide ameliyatı olmaya karar verişini yani hayat hikayesini kendi ağzından anlattı, resimlerini bizlerle paylaştı.

Sendegül Şen Ülkerler Nasıl Kilo Verdi?

blank

Sendegül Şen Ülkerler Nasıl Kilo Verdi?

Benim obez olarak hayatım çok eskilere dayanmıyor…

Çocukluğumda gayet normal beslenen hatta annemin ısrarlarıyla yemek yiyen biriydim. Evlendiğimde 60 kg.dim. O zamanlar da kilolusun diyenler oluyordu ama bana göre 26 yaş için gayet normal kilodaydım . O yüzden bu tür sözler bir kulağımdan girip diğerinden çıktı.

İlk doğumumdan sonra 6-7 kg arası aldım ve tabi ki veremedim. Mesleğim muhasebecilik olunca gün içinde fazla hareket edemiyordum. İkinci hamileliğimde 70 kg ya çıktım. Doğumumdan sonra ise 18-20 kg arası aldım. Bu rakam zaman içinde daha çok arttı. Artık çare arama zamanı gelmişti.

Diyetisyene giderek başladım mücadeleme. Ama hiç bana göre değildi; elime diyet listesi verip spor yapmam gerektiğini söylediler.

Tipik bir diyet çeşidi olan Pazartesi günü başlayıp Salı günü sona eren diyetlerden yaptım ben de. Hiçbir zaman sürekliliği olmadı maalesef. Spor ve hareket deseniz o da hayatımın hiçbir anında olmadı, olamadı nedense.

İnternette satış yapılan zayıflama haplarından sipariş verdim ve bir süre kullandım. Ama baktım ki ondan da fayda yok , hatta ölenler bile oluyor , ilaçlar doğru çöpe.

Hmmm bu arada sürekli kilo alıyordum ama kimse bana mutlaka zayıflamalısın demiyordu kendi ailem hariç. Hatta kilonun bana yakıştığını zayıflayınca çirkinleşeceğimi söylüyorlardı. Oysa çirkinleşmek benim umrumda bile değildi. Zaten aynada gördüğüm BEN hiç de güzel değildi ve özgüveni olmayan biriydi.

Artık hareketlerim oldukça zorlaşmıştı, merdiven çıkarken soluk soluğa kalıyordum , kendi ayakkabımı ve çorabımı bile giymekte zorluk çekiyordum. Uyku apnesi başlamıştı. Kıyafet almakta çok ama çok sıkıntı çekiyordum. Hırsımdan ağladığımı bilirim.

Gündüz çalıştığım için akşam eve gidince bitkin düşüyordum , hantallık oluyordu bedenimde, uykum geliyordu erkenden. Ne kendime , ne aileme, ne çocuklarıma karşı sorumluluklarımı yerine getiremez olmuştum. Tam da bu dönemlerde arkadaşım Aysun Aydoğan ‘dan tüp mide ameliyatı ile ilgili bilgi aldım. O ve kızı da olmuştu bu ameliyatı ve gayet de memnundu, oldukça kilo vermişti.

Dr. Atilla Akova ile tanışmam bu şekilde oldu. İlk işim randevu alıp Dr. Atilla Bey’le ameliyat olayını görüşmek oldu. Doktorum bana ameliyatla ilgili tüm risklerden bahsetti, ölüm riski olduğunu da söyledi. Ben bu görüşmeden sonra ailemle görüştüm ve risklerinden bahsedince olmamı istemediler. Ama 7-8 ay sonra kesin karar vererek Dr. Atilla Bey’e tekrar gittim.

Gerekli tetkikler yapıldı bir hafta içinde.5 ay sonrası için ameliyat günümü almıştım. Hem korku , hem heyecan ,hem buruk bir sevinç vardı içimde. Ama ameliyat benim son çaremdi. Ameliyata girerken korkmuyorum diyen yalan söyler, korkarak girdim ameliyathaneye. Ama çok şükür ki sağ salim çıktım.

Önce Allah’ın izniyle sonrasında Dr.Atilla Akova ve ekibi sayesinde. Allah onların da gönlüne göre versin inşallah. Ameliyat öncesi 113 kg.dım ve 54 beden giyiniyordum. İlk ayda 17 kg verdim. Hayatımda bu kadar kilo vereceğim aklımın ucundan geçmezdi.

Zaman içinde kilo vermelerim devam etti. Şu an 9 ay geride kaldı ve ben 69 kg.ı gördüm .Artık 38 -40 beden arası kıyafet giyebiliyorum.

Hareketlerim normale döndü, merdiven çıkmak artık beni yormuyor. En önemlisi de sağlıklı besleniyorum , yaşamak için yiyorum. Ameliyat olduğuna pişman mısın diyenlere tek cevabım kesinlikle pişman değilim.

Allah herkese sağlıklı günler versin inşallah.

Mevcut kilo bilgilerim şu şekildedir.
BAŞLANGIÇ: 113 KİLO
ŞUAN: 69 KİLO
AMELİYAT: TÜP MİDE
DOKTOR: ATİLLA AKOVA

Ameliyat Öncesi Halim

blank

Ameliyat Öncesi Halim

Yavaş yavaş kilo veriyorum

blank

Yavaş yavaş kilo veriyorum

Daha mutlu bir ailem var

blank

Daha mutlu bir ailem var

Hayatıma daha sağlıklı devam ediyorum

blank

Hayatıma daha sağlıklı devam ediyorum

Daha huzurluyum

blank

Daha huzurluyum

Obezite cerrahisi olmayı mı düşünüyorsunuz? Kilolarınız ile başınız dertte mi? Sizde bizimle sorunlarınızı ve tüp mide ameliyatı olduysanız başarı hikayenizi paylaşabilirsiniz.

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg