• 1.169.924
Anasayfa
Başarı Hikayeleri Güzel Oyuncu Berna Laçin Nasıl Kilo Verdi?

Güzel Oyuncu Berna Laçin Nasıl Kilo Verdi?

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

27 yıllık oyunculuk hayatında “Afife Jale Tiyatro Ödülleri”nde “En İyi Oyuncu Ödülü”nü kazanmış olan, bir çok tiyatro oyununda rol alan, 20’ye yakın sinema filmi ve dizide oynayan Berna Laçin 68 kilodan 60 kiloya sadece 6 ayda düştü. Üstelik sadece kendisi kilo vermedi, eşine de kilo verdirtti.

Peki Ünlü Oyuncu Bunu Nasıl Başardı?

Berna Laçin zayıflama sırrının Dukan diyeti olduğunu söyledi. Masraflı bir diyet olan Dukan Diyeti orta direk rejimi olmayan bir diyet. Çok et ve  peynir tüketimine dayanan bu diyeti yapacak olanlar öncesinde ve sonrasında check up’a giriyorlar. Diyete başlamadan önce kolestrolden üreye kadar geniş kapsamlı testler yapılıyor. Ciddi kalp rahatsızlığı olanlara bu diyet tavsiye edilmiyor. Dukan diyetinde her gün yulaf kepeği tüketiliyor çünkü yulaf kepeğinin dengeleme özelliği var.

Laçin Dukan Diyeti ile İlgili Şunları Söylüyor:

“Aslında benim ve eşimin alafranga damak zevki pek yoktur, biz Türk yemeklerini seviyoruz. Bu yüzden ilk başlarda ‘Biz bunu yapamayız’ dedik. Benim bir arkadaşım var, adı Melike Mehmedova. Melike Dukan diyetinin temel prensiplerini Türk yemeklerine uygulamayı önerdi. Her gün bir yemek tarifi yapıp bize mail atıyordu, biz de onu uyguluyorduk. Sonunda Melike Hanım ‘Diyet kaçınılmazsa zevk almaya bak’ isminde Dukan’a uygun bir yemek tarifleri kitabı çıkardı. Melike Hanımın ‘Peksimed’ adıyla Twitter’da hesabı da var.

Dukan diyetinin en önemli özelliklerinden biri de içinde karbonhidrat olan hiçbir şeyin olmaması. Ayrıca Dukan diyeti damak zevkinizi de öldürmüyor. Ben diyetteyken her gün Tremisu yedim.

Bu diyet sayesinde ben 8 kilo verirken, eşim de 32 kilo verdi. Artık Ada’nın doğumundan önceki kıyafetlerimi giyebiliyorum. Eski kıyafetlerimi bile daralttırıyorum.”

Berna Hanım Yemekleri Kendisi mi Yapıyor?

Evdeki her şeyle kendisinin ilgilendiğini söyleyen Berna hanım ev işlerini yardımcılarıyla takip ediyor. Market alışverişini çok seven Laçin, düzenli olarak yemek yapmıyor, ama bir Fas yemeği olan ‘Kuzu Kaji’yi kendisi yapıyor. Ayrıca vişne reçelini yaparken de yardımcılarından destek almadığını söylüyor.

Obezite cerrahisi olmayı mı düşünüyorsunuz? Kilolarınız ile başınız dertte mi? Sizde bizimle sorunlarınızı ve tüp mide ameliyatı olduysanız başarı hikayenizi paylaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg