• 1.256.944
Anasayfa
Başarı Hikayeleri Meral Gök 18 Ay’da Tam 52 Kilo Verdi!

Meral Gök 18 Ay’da Tam 52 Kilo Verdi!

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

Gençlik yaşlarında gayet zayıf biri olan Merak Gök, doğum yaptıktan sonra kilo alışını hareketsiz oluşuna ve dengesiz beslenmesine bağlıyor. Tüp mide ameliyatı olarak zayıflayan Meral Gök, ameliyata girerken 140 kilo iken, ameliyattan sonraki hayatına 88 kiloya düşerek devam etmektedir.

Meral Gök Nasıl Kilo Verdi?

Ben dokuz senedir böyle kilolu biriyim. Genç kızlık zamanlarımda zayıf biriydim doğumdan sonra ve dikkatsiz beslenme hareketsizlikten aldım kilolar..

140 kiloya kadar geldim sonrasında, yürürken zorluk çekmeye başladım ayaklarım çok ağrır ve şişer idi, biraz yol yürüsem nefes alıp verirken zorlanırdım, üstüme doğru düzgün bir kıyafet alamazdım, hep çuval gibi babaanne kıyafetleri gibi şeyler alırdım. Hiç yaşıma göre şeyler alıp giyemedim şimdiye kadar.

Arabalarda yolculuk yaparken çok zorluk çekerdim, millet arabada onları ezecekmişim gibi kendilerini geriye çekerlerdi, yanlarından geçerken sokakta ki insanlar bana tuhaf tuhaf bakardı, sanki öcü görmüş gibi kimisi dalga geçerdi aaa kadına bak ne kadar şişko… Bunu yapanlar kaça koca kadınlar tabi çocuklarda alay ederlerdi.

Oğlum 1. sınıfa başladı, onu ilk günler götürüp getiriyordum ve bir gün çocuklar bana dönerek kadına bakın çok şişko dediler…

Bende o sıra koşarak oradan uzaklaşmak istedim ve merdivenlerden düştüm daha da çok alay ettiler, sonra çocuguma Berkant’ın annesi çok şişko şişkolukdan yürüyemiyor bile yerlerde yuvarlanıyor demişler. Çocugumun zoruna gitmiş bende kendimi bu yüzden eve kapattım hiç okula gitmedim.

7 Sene oluyor bu sene gittim herkes annen çok güzel olmuş demeye başlamışlar oglum gururlanmış resmen neyse asıl ameliyat olmaya karar verişim nedenlerinden birisi de:

Beni gören kadınlar  sen çok kilo almışsın bu ne kız ayı gibi olmuşun yok kocan seni aldatır yok şimdiki kocalar zayıf kadınlardan hoşlanır üstüne kuma getir falan filan beni iyice bunalttılar… Bu ağır baskılardan dolayı intihar bile ettim yoğun bakımda yattım çıktım.

Eşimden boşandım bu bunalım yüzünden sonra barıştık ameliyat olmadan on gün önce yeniden evlendik.

Haa diyeceksiniz ki hiç mi diyet yapmadın diye hemen ameliyat mı olmaya karar verdin yok çok diyet yaptım hastaneye gidip diyetisyen tarafından  3 kilo 4 kilo verdim 5 kilo aldım diyet yaptığım halde son çare bu ameliyat oldu..

Ameliyat olmama da facebookdan Esra Güler adında bir arkadaşım sayesinde karar verdim. Kendi de olmuş iyiki banada ol demiş onun sayesinde mutluluğa kavuştum, kendimle barıştım artık rahatlıkla dışarıya da çıkıyorum istediğim kıyafetleri de alıyorum..

Allah Esra arkadaşımdan ve beni bu obezite illetinden kurtaran Dr.Atilla Akova hocadan razı olsun hep mutlu olsunlar inşallah.

Bende hipertansiyon vardı şimdi yok nefes alışım düzeldi, şimdi bir sürü yol yürüyorum hiç bacaklarım ağrımıyor hatta araba ile gidilen yerleri bile yürüyerek gidiyorum.

Şimdi mutluyum eskiden yürümekde zorluk çekerdim şimdi koşuyorum ufak oğumla yarış yapıyoruz 🙂

Bu ameliyatı iyi ki olmuşum diyorum inşallah herkes benim gibi kurtulur bu obezite illetinden…

Bilgileri;

BAŞLANGIÇ KİLO: 140
ŞUAN Kİ KİLO: 88
AMELİYAT: TÜP MİDE
DOKTOR: ATİLLA AKOVA

Obezite cerrahisi olmayı mı düşünüyorsunuz? Kilolarınız ile başınız dertte mi? Sizde bizimle sorunlarınızı ve tüp mide ameliyatı olduysanız başarı hikayenizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg