• 1.222.130
Anasayfa
Başarı Hikayeleri Fatma Kutlu Tam 45 Kilo Verdi İşte Başarı Hikayesi!

Fatma Kutlu Tam 45 Kilo Verdi İşte Başarı Hikayesi!

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

Sürekli beli ve ayağı ağrıyan, sürekli hipertansiyonu olan tansiyonu yükselen Fatma Kutlu, doğum yaptıktan sonra da fazla kilolarından sorunlar yaşamaya devam etmiştir. Genç anne, oğluyla daha çok vakit geçirebilmek için mide küçültme ameliyatı olmaya karar vermiş ve hayatına artık daha sağlıklı devam ediyor.

 

Merhaba Ben FATMA KUTLU..

22 yaşında evli 1 çocuk annesiyim, size bugün bende hikayemi yazacağım. Çok değil bundan tam 1 yıl önce hayattan bıkmış yaşamaktan usanmış ve hayatı boş geçen bir insan olarak kendimi görüyordum.

Gezmeyi seven ama gezemeyen çocuğunu kucağında taşıyamayan, sürekli belim ayağım diyen ve sürekli hipertansiyonu olan tansiyonu yükselen bir kadındım. Hatta hamileliğim de oğlumu tansiyondan dolayı 8 aylıkken yani 1 ay erken doğurdum ailemde tansiyon şeker kalp rahatsızlığı olanlar çok maalesef bende de şeker başlangıcı ve hipertansiyonum vardı. Tek oda değil ev işini bile yapamayan sürekli uyumak, uzanmak, yatmak isteyen ne eşine ne de çocuğuna istediği gibi bir hayat veremeyen bir kadındım.

Hayatım güzelde sansam değildi yani sonra bu ameliyatı duydum. Eşime söyledim uzun bir süreden sonra onayını aldım. Ama annemi babamı ikna etmem 5 ayı buldu aslında ikna olmadılar ben emrivaki yaptım artık ve iyi ki de yapmışım.

Sonra eşimle beraber Dr. ATİLA AKOVA ile görüşmeye gittim. Eşim Atilla hocayla görüştü ve eşimin sorduğu soru ” bu ameliyatın riski var mı hocam ?” Dr. Atilla hocanın yanıtı ” tabi ki var” dedi eşim o zaman olmaz dedi bana ve ben Atilla Hocamın gözlerinin içine baktım tek şansım bu dedim gözlerim doldu ağlayacaktım. Ama eşimin umurunda değildi yok olmaz asla demeye başladı.

Ben Atilla hocadan yardım ister gibi bakıp durdum oda bana baktı ve eşime zor bir süreç olduğunu ama bu şekilde de daha fazla zor olacağını hayatımın zorluklarını söyledi ve haksız mıyım dedi ve eşim Atilla hocama hak verdi. Çünkü artık uyurken nefesimi alamadığım zamanlar oluyordu. Ve tek çaremdi.

Spor yaptım olmadı, diyet yaptım olmadı 5 verdim 10 aldım. Hayatımda hiç zayıf olamayacağım. Etek elbise güzel bir pantolon giyemeyeceğim diyordum ama her şey değişti ve tarih 15.01.2014 ve hastaneye yattım.

Korku heyecan her şey vardı bende ve ameliyatım oldukça iyi geçti. 1 gün yoğun bakımında 2 gün serviste kaldım. Atila hocam geldi, hafta sonu olmasına rağmen gelip ara ara beni kontrol etti.

Durumum iyiydi oldukça pazartesi sabahı taburcu etti. Hastanede ilk gün serum takılıydı hiç bir şey içmedim pamuğu suya batırıp dudağımı ıslattım. 2. ve 3. Günüm de çay kaşığıyla damla damla şu içtim ve 4. Gün hastaneden eve taburcu oldum.

Ameliyattan sonra kaçak olup olunmadığına bakıldı ve yoktu kaçağım taburcu olduktan sonra 2 defa kontrollere gittim.

Evde 15 gün boyunca berrak suyla beslendim. Eve geçtikten 2 gün sonra ayaktaydım islerimi yapıyordum rahatlıkla sadece ağır is yapmıyordum ağrım eve geldikten sonrada olmadı, ağrı kesici bile kullanmadım ben çok iyi geçirdim sadece 15 Gün zor geçti berrak sıvı şeylerle sonra iyi oldu her şey.

İlk ay 16 kg verdim. Sonra 8 işte böyle verdim kiloları. 1 senede 45 kilo verdim. Ve şimdi her şeyi yiyebiliyorum. 3 kural var.

1. Asitli içecekler den uzak duracağız.

2. Katı gıdalar ile sıvı gıdaları karıştırmayacağız. Yemekten 45 dakika önce ya da sonra içeceğiz içeceğimizi, midemiz açılmasın genişlemesin diye.

3. Bol protein tüketeceğiz.

Çünkü protein bol tüketildiğinde saç dökülmesi azalır. Çünkü yeterli besin alamadığımız için saç dökülmesi ve tırnak kırılması yaşadım ben, protein bol bol almalıyız ve kalorisi yüksek olan yiyeceklerden uzak durmalıyız, ben uzak durdum hala yemediğim yiyecekler var.

Benim kendim pirinç yemiyorum sadece dolmada tüketiyorum, ayda 4 patlıcan diyeyim mesela.

Tatlı ameliyattan beri ayda 1 dilim bile değil. Gerçekten artık yiyesim gelmiyor. Şimdi çok mutluyum hayatla barışık kendini seven güvenen başarılı hisseden ince zayıf bir kadınım.

Bu süreç boyunca her sıkıntımda doktorumu aradım ve her telefonuma cevap verip bana yardımcı oldu ona minnettarım. Çok doktor gördüm ama Atilla hocam gerçekten çok iyi bir doktor, çok ilgili hastalarının sıkıntılarıyla ilgilenen güvenilir bir doktor.

Ben ona hayatımı borçluyum. Ona ne kadar teşekkür etsem azdır. Çünkü çok zor zamanlar geçirdim kilolu olduğum için başıma gelmeyen kalmadı, Belki de hor görüldüm ve anlatamadığım bir sürü şey…

Şimdi çok iyiyim istediğim her şeyi alıp giyebiliyorum, gezebiliyorum, 1 günde tüm evi temizleye biliyorum 🙂  çok mutluyum her şey çok değişti iyi ki bu ameliyatı oldum Dr. Atila Akova’ya teşekkür ediyorum Allah ondan razı olsun, Rabbim onu darda koymasın Allah ne muradı varsa versin…

Teşekkür ediyorum..

BAŞLANGIÇ KİLO: 110
ŞUAN Kİ KİLO: 65
AMELİYAT: TÜP MİDE
DOKTOR: ATİLLA AKOVA

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası  Fatma Kutlu’nun Değişimi

Sizlerde mide küçültme ameliyatı yada obezite cerrahisi olduysanız bizlerle hayat hikayenizi, ameliyat sürecini, değişim resimlerini paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg