• 292.044
Anasayfa
Foto Galeri 50 Farklı Kusursuz Katlı ve Düz Saç Modeli

50 Farklı Kusursuz Katlı ve Düz Saç Modeli

       0   HANDE ÇEVİKKOL      HANDE ÇEVİKKOL
Farklı Katlı ve Düz Saç Modeli | Katlı Düz Saç Modelleri

Katlı saç kesimi trendleri neler? Uzun katlı saç modelleri için öneriler neler? Katlı saç kesim modelleri ve isimleri nelerdir? V şeklinde katlı saç kesimi kimlere yakışır? Sen de en çarpıcı katlı düz saç modelleri için bizi takip et.

Katlı Saç Modelleri İçin Öneriler

Her tarza, her yaşa uyum sağlayan bir model arıyorsan şüphesiz katlı saç kesim modelleri akla ilk gelen seçenek olmalı. Seneler geçse de modası değişmeyen katlar için farklı boylar ve renkler bir arada kullanılabilir elbette. Sen de tüm dünyanın etkilendiği bu harika katlar ve düz modeller için galerimize göz atabilirsin.

Senin için tüm dünyanın severek kullandığı ve saçlarını katlarla hareketlendirdiği modelleri bir araya getirdik. Tarzına göre seçim yapmak ise sana kaldı.

1. İnce Katlar ve Kakül Modelleri

İnce Katlar ve Kakül Modelleri

İnce Katlar ve Kakül Modelleri

Saç tellerin inceyse ve düz olarak kullanmak istiyorsan tıpkı Asya kadınları gibi görünmek için ince katlar ekleyebilirsin. Ek olarak saçlarına kakül kesimi ile harika bir hava katacaksın.

2. Sarı Saçlarda Asimetrik Katlı Kesim

Sarı Saçlarda Asimetrik Katlı Kesim

Sarı Saçlarda Asimetrik Katlı Kesim

Saçların katlı kesilmiş de olsa her zaman dümdüz olmak zorunda değil. Tarzına biraz marjinallik katmak için asimetrik kesimlerden ilham alabilirsin. Çene altında biten bu kesim en çok sarı saçlar için öneriliyor.

3. Işıltılı ve Dalgalı Saçlar

Işıltılı ve Dalgalı Saçlar

Işıltılı ve Dalgalı Saçlar

Uzun katların sade görüntüsünü hareketlendirmek için aralara sarı ve bej ışıltılar ekletebilir ve küllü kahve zeminin üzerinde bu ışıltıların göz alıcı şekilde parladığını görebilirsin.

4. Yandan Ayrılmış Katlı Siyah Düz Saçlar

Yandan Ayrılmış Katlı Siyah Düz Saçlar

Yandan Ayrılmış Katlı Siyah Düz Saçlar

Uzun katların sonlanma çizgilerinin belirsizliği saçlarına yumuşaklık kazandıracak. Bu yumuşak bitişleri biraz keskinleştirerek dikkat çekici kılmak için saçlarında siyah rengin farklı tonlarını denemelisin.

5. Kahverengi Renk ve Gür Katlı Kesim

Kahverengi Renk ve Gür Katlı Kesim

Kahverengi Renk ve Gür Katlı Kesim

Saçların kahverenginin doğallığı ile eminiz oldukça çekici görünecek. Bir de saçlarının yeterince gür olduğunu düşünüyorsan saçlarını doğru şekilde ayırdığında eminiz harika görüneceksin. Yan ayırdığın saçlarını omuzlarından aşağı bırakmayı unutma.

6. Perçemli Küllü Kahve Saçlar

Perçemli Küllü Kahve Saçlar

Perçemli Küllü Kahve Saçlar

Saçlarında parlak kahve tonları tercih ettikten sonrasında bir de perçem eklemek yüzüne kadınsı bir sevimlilik ve sempatiklik katacaktır. Keskin ayrılan perçemine biraz kat eklemek harika görünmeni sağlayacak.

7. Çikolata Vişne Rengi ve Kahkül Kesimi

Çikolata Vişne Rengi ve Kahkül Kesimi

Çikolata Vişne Rengi ve Kahkül Kesimi

Vişnenin kızıllığıyla kahvenin bir araya geldiği bu kadınsı rengi eminiz kakül kesimi ile çok daha göz alıcı bir hale getireceksin. Tel tokalar ile kakülünü bir yana sabitlemek oldukça nostaljik bir görünüm katacak.

8. Sarı Saçlarda Ortadan Ayrılmış Modeller

Sarı Saçlarda Ortadan Ayrılmış Modeller

Sarı Saçlarda Ortadan Ayrılmış Modeller

Saçlarını düz bir şekilde kullandığında en çok ortadan ayırmanın yakıştığını kabul edelim. Uçlarını keskinleştirmek için de omuzlarından sarkan sarı rengin açıklığından faydalanabiliriz.

9. Asimetrik Kesimli Kısa Saç Modeli

Asimetrik Kesimli Kısa Saç Modeli

Asimetrik Kesimli Kısa Saç Modeli

Asimetrik kesime en çok yakışacak fikirlerden biri elbette saçlarını kısa kullanmak. Arkaya doğru yavaşça kısalan katlar doğal bir hava verirken küçük bir perçemle de ön kısmı hareketlendir.

10. Uzun Perçem ve Katlı Kesim

Uzun Perçem ve Katlı Kesim

Uzun Perçem ve Katlı Kesim

Altın sarısı saçların varsa aralarına küllü tutamlar eklemeyi düşünmelisin. Bu modern tarzı uzun bir perçemle kullanmayı tercih edersen yandan ayrılmış modellerden ilham alabilirsin. Ayrıca saç uçlarını kıvırcıklaştıracak kullanmak yumuşak bitişler verebilir.

11. Katlı Saçlar ve Gizli Perçemler

Katlı Saçlar ve Gizli Perçemler

Katlı Saçlar ve Gizli Perçemler

Saçlarının ön kısmından üçgen şeklinde bir parça al ve bir tarafa yatırıp kulağının arkasına al. Saçlarının içe kıvrık olan katlarını yüzünün hatlarını çerçeveleyecek şekilde düzelt.

12. Dalgalı Katlarla Kısa Saç Modeli

Dalgalı Katlarla Kısa Saç Modeli

Dalgalı Katlarla Kısa Saç Modeli

Saçlarını yandan ayır ve kısaltılan tutamları perçeminle dengele. Katlara bir az dalga katarak son dönemin sevilen görünümlerinden birini elde edebilirsin.

13. Koyu Dipli Sarı Saç Modeli

Koyu Dipli Sarı Saç Modeli

Koyu Dipli Sarı Saç Modeli

Saçların tamamen sarı olması yerine diplerini koyu bırakmak son senelerin en çok tercih edilen yeniliklerinden biri. Sarı saç modelleri içerisinde en beğenilenlerden biri de saçlarını ortadan ayırarak katları vurguladığın modeller oluyor.

14. Şeftali Saç Rengi ve Kaküller

Şeftali Saç Rengi ve Kaküller

Şeftali Saç Rengi ve Kaküller

Şeftali tonlarının hem farklı hem de parlak görünümü seni oldukça çılgın gösterecektir. Omzunun hizasında kestirdiğin saçlarına kakül eklemen ve biraz dağıtman, bu rengi kullanmanın en güzel yolu.

15. Işıltılı Dalgalı Katlı Kesim

Işıltılı Dalgalı Katlı Kesim

Işıltılı Dalgalı Katlı Kesim

Saçlarında kahverengini tercih ediyorsan modern bir görünüm için biraz siyah renk ilave edebilirsin. Siyahın keskinliğini yumuşatmak için de saç köpüğüyle saçların biraz dalgalanmalarını sağla. Saçlarını ortadan ikiye ayır ve parmak uçlarınla biraz dağıtarak gözleri üzerine topla.

16. Kobalt Mavisi Saç Rengi Saç

Kobalt Mavisi Saç Rengi Saç

Kobalt Mavisi Saç Rengi Saç

İlgi çekici ve şık olmak için kobalt mavisini saçlarına taşımayı düşünmelisin. İçe doğru yuvarlaklaşan katlarla saçlarını daha da dikkat çekici yapacaksın.

17. Dalgalı Saçlarda Örgü Modelleri

Dalgalı Saçlarda Örgü Modelleri

Dalgalı Saçlarda Örgü Modelleri

Yüzüne tazelik vermek için katlı saçlarını örmeye ne dersin? Saçlarında tepe kısmına biraz hacim ver ve ön kısımları örerek tel tokayla sabitle.

18. Orta Boylu Katlı Saç Modeli

Orta Boylu Katlı Saç Modeli

Orta Boylu Katlı Saç Modeli

İçe doğru kıvrılan katlara kakül kesimi eklediğinde oldukça sempatik görüneceğine eminiz.

19. Bombeli Saç Modelleri

Bombeli Saç Modelleri

Bombeli Saç Modelleri

Arkadan öne doğru giderek uzayarak gelen saçlarının gürlüğüne güveniyorsan açık sarı tonları ile modayı yakalayabilirsin. Saçlarında bombe oluşması için uçlarını içe kıvırmalısın.

20. Geriye Taranmış Dalgalı Katlı Model

Geriye Taranmış Dalgalı Katlı Model

Geriye Taranmış Dalgalı Katlı Model

Omuz uzunluğunda saçları olan hanımların deneyebileceği bu modelde saçlar dağınık bir şekilde geriye doğru taranarak sabitlenir. Alt kısımları serbest bıraktığında bütünleşen katmanlar, yüzünün ortaya çıkmasını sağlar.

21. Geriye Taranmış Kısa Sarı Katlı Kesim Modeli

Geriye Taranmış Kısa Sarı Katlı Kesim Modeli

Geriye Taranmış Kısa Sarı Katlı Kesim Modeli

Kısa saçların katlı kullanamayacağı şehir efsanesi bu modelle son buluyor. Kısa saçlarda üst kısımları hafifçe arkaya atabilir ve uçlarını da karışık katlarla düz şekilde kullanabilirsin.

22. Dağınık Örgülü Saç Modeli

Dağınık Örgülü Saç Modeli

Dağınık Örgülü Saç Modeli

Katlı saçlarla örgüyü bir arada kullanmak hem gündelik hem resmi ortamlarda seni kurtaracak. Bunun için ön kısmı gevşek şekilde örmeli ve yüzü çevreleyen katları dağınık bırakmalısın.

23. Düzensiz Perçemli Kısa Saçlar

Düzensiz Perçemli Kısa Saçlar

Düzensiz Perçemli Kısa Saçlar

Düzensiz şekilde kesilen tutamlardan oluşan perçemini öne atmak, yaz havasını her mevsim taşımanı sağlayacak.

24. Doğal Sarı Saçlarda Ayrık Kahkül Kesimleri

Doğal Sarı Saçlarda Ayrık Kahkül Kesimleri

Doğal Sarı Saçlarda Ayrık Kahkül Kesimleri

Rengi diplerde koyu ve uçlarda açık olan bir saçı kakülle kullanmak oldukça moda bir tarz. Saçlarını bu şekilde kullanacaksan ortadan ikiye ayırıp şimdi de omuzlarından aşağı inmelerine izin ver.

25. Zikzak Ayrılmış Saç Modeli

Zikzak Ayrılmış Saç Modeli

Zikzak Ayrılmış Saç Modeli

Saçlarını diğer klasik yöntemlerden daha farklı bir şekilde ayırmak istiyorsan zikzak çizgileri seçebilirsin. Bu şekilde ayrıldığında saçların katları daha çok dikkat çekecektir.

26. Renkli Saç Modelleri

Renkli Saç Modelleri

Renkli Saç Modelleri

Saçlarını ister kırmızı, ister mavi, ister mor, dilediğin renklerle tutam tutam boya. Bu renkli saçlara katlar eklendiğinde çılgın görünümün tamamlanmış olacak.

27. Siyah Saçlarda Yoğun Katlı Kesimler

Siyah Saçlarda Yoğun Katlı Kesimler

Siyah Saçlarda Yoğun Katlı Kesimler

Saçların siyah olması oldukça düz görünmelerine yol açabilir. Ancak kısacık saçları yoğun katlarla kullanmak ve bir de perçem kestirmek göz alıcı bir tarz yaratır.

28. Kül Rengi Dalgalı Dağınık Saç Modeli

Kül Rengi Dalgalı Dağınık Saç Modeli

Kül Rengi Dalgalı Dağınık Saç Modeli

Küllü kahveyi tercih eden hanımlar için saçlarına hacim kazandırarak canlılık yakalamak mümkün. Bu amaçla dalgaları biraz dağıtabilir ve böylece daha doğal görünebilirsin.

29. Kavisli Uzun Katlar Saçlar

Kavisli Uzun Katlar Saçlar

Kavisli Uzun Katlar Saçlar

Uzun ve yavaş yavaş katlarla inen saçlarını ortadan ikiye ayır ve uçlarını içe doğru kıvır. Bu şık görünüm oldukça pratik de.

30. Keskin Bitişli Katlı Saç Kesimi

Keskin Bitişli Katlı Saç Kesimi

Keskin Bitişli Katlı Saç Kesimi

Pürüzsüz bir ön dokuya sahip olan açık kahve tonlarındaki saçlar, keskin kat kesimleri için oldukça idealdir. Saçlarının uçlarını tıraşlamak, katların çok daha belirgin olmasını sağlayacak.

31. Siyah Saçlarda Sivri Katlar ve Kahkül

Siyah Saçlarda Sivri Katlar ve Kahkül

Siyah Saçlarda Sivri Katlar ve Kahkül

Uzun saçları siyaha boyatmak başlı başına tarz bir görüntü. Bir de bunları sivri uçlu katlar ve kakülle kullanmak oldukça çekici bir fikir.

32. Katlı Saçlarda Tepede Puf

Katlı Saçlarda Tepede Puf

Katlı Saçlarda Tepede Puf

Düz kullandığın saçlarının tepesini devasa bir puf şeklinde topla. Şimdi de kalan tutamları gevşek bir şekilde sal ve böylece yüzünü daha uzun gösterecek bir illüzyon kat.

33. Yana Atılmış Katlı Kesimler

Yana Atılmış Katlı Kesimler

Yana Atılmış Katlı Kesimler

Altın sarısı saçlarını dümdüz ve pürüzsüz katlarla bir taraftan topla ve kalan tarafı tokayla sabitle. Pratik olduğu kadar çekici olan bu modeli sen de denemelisin.

34. Yandan Ayrılmış Saç Modeli

Yandan Ayrılmış Saç Modeli

Yandan Ayrılmış Saç Modeli

Saçlarını siyah ve orta uzunlukta kullanacaksan uçlarını kesinlikle içlere doğru kıvırarak düzleştirmeyi denemelisin. Şekillendirdiğin tarafı öne, kalan parçaları kulak arkasına alabilirsin.

35. Geriye Taranmış Kabarık Saç Modeli

Geriye Taranmış Kabarık Saç Modeli

Geriye Taranmış Kabarık Saç Modeli

Saçarın katlı kesimliyse her daim açık olmak zorunda değil elbette. Ön tutamları arkaya tara ve oluşturduğun bombeyi tel tokatla sabitle. Kalan katları ise serbest bırakarak uçlarına kıvrımlar ver.

36. Tokalı Saç Modeli

Tokalı Saç Modeli

Tokalı Saç Modeli

Saç tokalarının retro tarzını saçlarına taşımak için saçlarını ortadan ikiye ayır ve iki yanı da seçtiğin tokayla sabitle.

37. At Kuyruğu Modelleri

At Kuyruğu Modelleri

At Kuyruğu Modelleri

Katları atkuyruğu ile toplanmış şekilde görmeye bayılıyoruz. Saçların bu şekilde toplayacaksan tepesini krepe ile kabartmalı ve uçlarını içe doğru kıvırarak düzleştirmelisin.

38. Seyrek Saçlar için Katlı Kesim Modası

Seyrek Saçlar için Katlı Kesim Modası

Seyrek Saçlar için Katlı Kesim Modası

Saçları seyrek seyrek tutamlarla katlandırılan kadınlar, özellikle küt boy kesim tercih etmelidirler.

39. Dışa Dönük Bukle Yapımı

Dışa Dönük Bukle Yapımı

Dışa Dönük Bukle Yapımı

Orta boydaki saçlarını bir saç kremi ya da serumu uygulayarak bukle bukle ayırabilir tıpkı bir partideki gibi dikkat çeken saçlar tasarlayabilirsin.

40. İçe Dönük Bukle Yapımı

İçe Dönük Bukle Yapımı

İçe Dönük Bukle Yapımı

Yüzünü çevreleyen saçlarını içe dönük şekilde buklelere ayırmak, özellikle saçların sarıysa katlarını çok daha keskin gösterecektir.

41. Dışa Dönük Perçem Kesimi

Dışa Dönük Perçem Kesimi

Dışa Dönük Perçem Kesimi

Saçlarını yandan ayır ve şimdi de perçemini dışarı doğru çevir. Katlarını da perçeminle aynı yöne at. Harika göründüğüne eminiz.

42. Kızıl ve Kısa Saçlar için Kat Kesimi

Kızıl ve Kısa Saçlar için Kat Kesimi

Kızıl ve Kısa Saçlar için Kat Kesimi

Saçlarında tıpkı bir profesyonelin eli değmiş gibi bir görünüm elde etmek için en iddialı renklerden olan kızılı tercih etmelisin. Bu rengi kısa kesimle ve belirsiz katlarla daha da göz alıcı yapabilirsin.

43. Uzun Kahkül Kesimi

Uzun Kahkül Kesimi

Uzun Kahkül Kesimi

Yüzü çerçeveleyen saçları şekillendirmenin şüphesiz en iyi yolu düz katlara kakül eklemek. Uzun bir kakül kesimini saçlarının uçlarını kıvırarak kullanabilirsin.

44. Gür Kahkül Kesimi

Gür Kahkül Kesimi

Gür Kahkül Kesimi

Düz ve siyah saçların varsa gürlüğünü vurgulamak için tıpkı katlı kesim gibi kakülden de yardım alabilirsin. Kaküllerin gürlüğü saçların geri kalanını daha da zarif kılacaktır.

45. Yana Atılmış Dalgalı Saç Modeli

Yana Atılmış Dalgalı Saç Modeli

Yana Atılmış Dalgalı Saç Modeli

Kadınsı görünmek için saçlarının tamamını dağınık bir şekilde tek tarafa at ve geri kalanını doğal haline bırak.

46. Yandan Ayrılmış Katlı Saç Modeli

Yandan Ayrılmış Katlı Saç Modeli

Yandan Ayrılmış Katlı Saç Modeli

Saçların ister kalın telli olsun ister ince, katlarını kıvırdıktan sonra omuzlarından aşağı serbest bırakmak harika görünmeni sağlayacak. Bu stili dağınık kullandığında gündelik  hayatta doğal bir hava yakalayacaksın.

47. Dağınık Işıltılı ve Katlı Saç Modelleri

Dağınık Işıltılı ve Katlı Saç Modelleri

Dağınık Işıltılı ve Katlı Saç Modelleri

Saçlarını rahatça şekillendirmek istiyorsan hem kesime hem rengine hareket katmalısın. Düzensiz şekilde renklendirilen saçlarına aynı şekilde düzensiz katlar ekleyebilir ve bunları parmaklarınla havalandırabilirsin.

48. Maskülen Kısa Saç Kesim Modelleri

Maskülen Kısa Saç Kesim Modelleri

Maskülen Kısa Saç Kesim Modelleri

İçindeki erkeksi tarzı ortaya çıkarmak için kıpkısa kesilmiş saçlar kullanabilirsin. Birkaç tutamın kat olarak bırakılması ve bunlara bir de kısa bir perçem eklenmesi seni hem maskülen hem de çekici kılacak.

49. Aslan Tarzı Saç Modelleri

Aslan Tarzı Saç Modelleri

Aslan Tarzı Saç Modelleri

Saçlarının katlarını kabartabildiğin kadar kabart. Özellikle gür ve siyah saçlara yakıştırdığımız bu modeli ne kadar hacimlendireceğinde özgürsün. Kesim esnasında katların keskinleştirilmesini isteyebilirsin.

50. Geriye Taranmış Saç Modeli

Geriye Taranmış Saç Modeli

Geriye Taranmış Saç Modeli

Tek yanı kazıtılan ve diğer yanı hacimli şekilde kullanılan bu asi görünüm, senenin hitlerinden biri. Kazınmayan tarafın saçlarında pürüzsüzlük için saç spreyi kullanabilirsin.

Düz Hafif Katlı Saç Kesimi – Video

Sen katlı düz saç modelleri içerisinde en çok hangisini sevdin? Önerilerini ve sorularını yorum olarak bizlere yazmayı unutma.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg