• 147.828
Anasayfa
Foto Galeri Birbirinden Çekici 21 Farklı Mavi Renkli Saç Önerisi

Birbirinden Çekici 21 Farklı Mavi Renkli Saç Önerisi

       0   ERKAN ARSLAN      ERKAN ARSLAN
Birbirinden Çekici 21 Farklı Mavi Renkli Saç Önerisi

Mavi saç boyası nasıl uygulanır? Mavi saç rengi örnekleri nelerdir? Uçları mavi saç yapmak için en iyi örnekler nelerdir? Mavi balyaj nasıl uygulanır? En iyi mavi saç modelleri nelerdir? Sizler için oldukça farklı ve muhteşem 21 ayrı mavi renkli saç önerisi ile dolu bir yazı hazırladık.

Mavi Saç Rengi Önerileri

Mavi Saç Rengi Önerileri

Mavi Saç Rengi Önerileri

Saçlarımızla ilgili birçok problem yaşarız. Boyu, şekli, düzlüğü, dalgalı oluşu ya da rengi ile ilgili kafamızda birçok soru işareti oluşur. Güzelliğimizin tamamlayıcısıdır ve bu nedenle oldukça özen göstermeye çalışırız. Söz konusu renkler olunca da işin içinden çıkmak biraz zor olabilmektedir.

Tenimize ya da yüz şeklimiz ile olan uyumundan tutun da kesim biçimine kadar farklı renkleri tercih edebiliyoruz. Bazı tonlar ise oldukça zordur. İşte size bu yazımızda zor tonlardan biri ile ilgili olabildiğince rahat bir şekilde uygulayabileceğiniz muhteşem öneriler hazırladık.

Mavinin tonları söz konusu olduğundan işin içine olağanüstü görünümler elde etmek de giriyor. Oldukça farklı bir hava yaratması ve cool görüntüsüyle imajınızı baştan sona yenileyebiliyor. Uygulaması zor olsa da işinde iyi insanlarla çalışıldığında çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Saçınız bu tonu edindikten sonra geriye sadece sizin için en uygun modeli bulmak kalıyor.

1. Çörek Topuz ve Turkuaz Mavi Saçlar

Çörek Topuz ve Turkuaz Mavi Saçlar

Çörek Topuz ve Turkuaz Mavi Saçlar

Önde hafif bir oval kesim, arkada ise dağınık bir topuzla bu güzel görüntüyü elde etmek çok kolay.

2. Uzun ve Mavi Yapay Saç

Uzun ve Mavi Yapay Saç

Uzun ve Mavi Yapay Saç

Her zaman doğallıktan yana olsak da söz konusu güzellik olunca bazen doğal olmayan tercihler yapabiliyoruz. İşte bu örnek bunun en güzel kanıtı niteliğinde olabilir. Oldukça uzun saçlarınızı basit bir toka ile havalı bir şekilde toplayarak bu görünüme kavuşabilirsiniz.

3. Mavi Ombre

Mavi Ombre

Mavi Ombre

Ne kısa ne de uzun. Ortalarda bir boy tercih ettikten sonra yapacağınız bu uygulama ile kusursuz bir güzellik elde etmeniz çok kolay.

4. Çift Örgü ve Mor Mavi Çekiciliği

Çift Örgü ve Mor Mavi Çekiciliği

Çift Örgü ve Mor Mavi Çekiciliği

Birbirini iyi bir şekilde tamamlayan bu iki rengin uyumunu yakaladığınızda cesaretinizi ön plana çıkarmış olacaksınız. Kalın örgüler ile iki parça halinde yapacağınız saçlarınızın uçlarına küçük metal tokalar takabilirsiniz. Tonların arasındaki geçişler ışıltı yaratacaktır.

5. Mavi ve Dalgalı Saçlar

Mavi ve Dalgalı Saçlar

Mavi ve Dalgalı Saçlar

Mavinin tüm tonlarını burada görmek mümkün. Doğru uygulama ile renginize kavuştuktan sonra geriye sadece dalgalandırmak kalacak.

6. Dipten Uca Mavi Ombre

Dipten Uca Mavi Ombre

Dipten Uca Mavi Ombre

Ombrenin bu renkle olan uyumundan ne kadar bahsetsek az kalacak gibi duruyor. Dağınık ve birkaç adımlık örme işleminden sonra saçlarınızı omzunuzun istediğiniz tarafına bırakın. Hem şık hem de doğal bir görünüm elde edeceksiniz.

7. Yüksek Topuz ve Mavi Saçlar

Yüksek Topuz ve Mavi Saçlar

Yüksek Topuz ve Mavi Saçlar

Tepe kısmında oluşturacağınız topuzunuzun dağınık bir görünüme sahip olmasına özen gösterin. Alt kısımlarda turkuaz tonları tercih edebilirsiniz. İnce örgülerle topuzunuzu destekleyebilirsiniz.

8. Pembe ve Mavi ile Kısa Saçlar

Pembe ve Mavi ile Kısa Saçlar

Pembe ve Mavi ile Kısa Saçlar

Renklendirmeden sonra kakül bırakmak oldukça yaygındır. Peki, kakülünüz daha farklı bir renkte olursa ne olur? Pembenin müthiş uyumu ile göz alıcı bir güzellik yakalamak mümkün.

9. Uzun Saçlarda Atomik Turkuaz

Uzun Saçlarda Atomik Turkuaz

Uzun Saçlarda Atomik Turkuaz

Açık tonlardan devam ediyoruz. Parlaklığı ve ışıltıyı seviyorsanız bu örnek tam da size göre. Parıltılı bir göz makyajı ile tamamlayabilir, kaşlarınızı da benzer tonda boyatabilirsiniz. İşte şimdi gece hayatına damga vurmaya hazırsınız.

10. Mavi Saçlar ve Ters Örgü

Mavi Saçlar ve Ters Örgü

Mavi Saçlar ve Ters Örgü

Saçlarınızın en alt kısmından başlayarak ters olacak şekilde örme işlemini gerçekleştirin. Uç kısımlarına gelince ise birbirine dolayarak dağınık topuzunuzu oluşturun. Saçlarda sokak stili havası veren bu görüntü ile oldukça cool bir hava yaratacaksınız.

11. Koyu Mavi Renkli Kıvırcık Kısa Saçlar

Koyu Mavi Renkli Kıvırcık Kısa Saçlar

Koyu Mavi Renkli Kıvırcık Kısa Saçlar

Hafif kıvırcık saçlar alımlı olmanın en kolay yollarından biridir. Hafif siyah makyaj, basit bir kırmızı ruj ve koyu mavi saç modeli ile çekiciliğinizi arttıracaksınız.

12. Çift Topuzlu Mavi Saçlar

Çift Topuzlu Mavi Saçlar

Çift Topuzlu Mavi Saçlar

Şeker görünüm diye bir tabir duydunuz mu? Duymadıysanız işte tam da karşınızda duruyor. Ortadan ikiye ayırdıktan sonra her tarafı sıkı bir şekilde dolayarak bu görünümü kolayca elde edebilirsiniz.

13. Asi ve Atomik Turkuaz Saçlar

Asi ve Atomik Turkuaz Saçlar

Asi ve Atomik Turkuaz Saçlar

Atomik tonlara devam ediyoruz. Kabarık görüntü ve bu tonun birbiri ile olan uyumu sizi oldukça asi gösterecektir.

14. Mavi Hard Rocker Saç

Mavi Hard Rocker Saç

Mavi Hard Rocker Saç

Önde dümdüz bir kakül ve arkada tepeden toplu saçlarınız ile sert ve seksi bir görünüm elde edebilirsiniz.

15. Uzun Dalgalı Mavi Saçlar

Uzun Dalgalı Mavi Saçlar

Uzun Dalgalı Mavi Saçlar

Bu boylarda dilediğiniz renkleri tercih edebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta teninizin sahip olduğu tonlara olan uyumudur.

16. Uçları Lacivert İri Dalgalı Saç

Uçları Lacivert İri Dalgalı Saç

Uçları Lacivert İri Dalgalı Saç

Uçları mavi saç denilince tonlarına değinmek daha doğru olacaktır. Uçlarda kullanımda daha koyu tonları tercih etmek sizi doğru sonuca ulaştıracaktır. Tam orta kısmına kadar boyattıktan sonra o bölgede saçın öz rengiyle arasında geçiş sağlayabilirsiniz.

17. Turkuaz Renkli Sahne Saçları

Turkuaz Renkli Sahne Saçları

Turkuaz Renkli Sahne Saçları

Uç kısımlara vereceğiniz hafif oval görüntü ve dağınık imajınızla tüm gözler sizin üzerinizde olacak.

18. Küçük Mavi Kabarcıklar ve Kısa Saçlar

Küçük Mavi Kabarcıklar ve Kısa Saçlar

Küçük Mavi Kabarcıklar ve Kısa Saçlar

Kulak üstüne denk gelecek bir kesim işlemi uygulayın. Kaküllerinizin dağınık bir görünüme sahip olmasına dikkat edin. Yer yer mavinin koyulaşması parlaklık verecektir.

19. Denizkızı Mavisi ve Örümcek Örgü

Denizkızı Mavisi ve Örümcek Örgü

Denizkızı Mavisi ve Örümcek Örgü

Boy olarak uzun olanlarda rahatlıkla tercih edilebilecek bir örnek olduğunu söyleyebiliriz. Okyanusun güzelliğini kendinize taşıyarak ışıltı saçmaya hazır olun.

20. Bob Kesim ve Kısa Mavi Saçlar

Bob Kesim ve Kısa Mavi Saçlar

Bob Kesim ve Kısa Mavi Saçlar

Bu tonlarda düz kullanım çok yaygın olmasa da kısa bob kesim ile oldukça başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz.

21. Mavi Ombre ve Uzun Dalgalı Saçlar

Mavi Ombre ve Uzun Dalgalı Saçlar

Mavi Ombre ve Uzun Dalgalı Saçlar

Çok koyu olmayan siyah tonlara sahip kişilerde rahatlıkla uygulanabilir. Kulağın üst bölümünden itibaren uçlara kadar olan kısmında mavinin tonlarını yakalayabilirsiniz. Geçiş bölgesinde koyulaştırarak değil açarak uygulamanız ışıltılı olmasını sağlayacaktır.

Mavi Renk Saç Nasıl Yapılır? – Video

Hangi örnek daha çok dikkatinizi çekti? Sizin için hazırladığımız mavi saç rengi modelleri hakkında olan yazımız ile ilgili tüm soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg