Kapat
  • PAYLAŞ
  • avatar
  • 140.340

Afrodizyak Etkisi Oluşturan 11 Besin

Anasayfa
HABER Afrodizyak Etkisi Oluşturan 11 Besin

Cinsel hayat kişilerin dünyasında önemli bir yere sahiptir. Sağlıklı ve doğru iletişimden oluşan cinsel hayat kişilerde mutluluk düzeyini arttır ve ilişkilerin kuvvetlenmesini sağlar. Bu nedenle cinsel hayatı renklendirmek için pek çok yöntem mevcuttur. Cinsel isteğin artması da anahtar besinlerden geçmektedir. Romantik bir yemek için veya acil olarak hazırlanan atıştırmalıklarda kullanılacak besinlere dikkat ederek, olumlu sonuçlar almak mümkündür.

Zencefil bu besinlerden bir tanesidir. Uzun zamanlardan bu yana pek çok şeyde cinsel istek için kullanılmaktadır. Hatta hazırlanan içkilerin içerisine bu nedenle karıştırılmaktadır. Bu nedenle yemeklere veya içeceklere zencefil karıştırarak olumlu bir sonuç alınabilir.


Çilek de hem sevilerek tüketilen hem de bu alanda katkısı olan besinlerden bir tanesidir. Pek çok yararının, özellikle cilde fayda sağlamasının yanı sıra afrodizyak etkisi yüksek olan bir besindir.
Bal da tarihte de önemi büyük olan ve pek çok amaçla cinsel hayatta yerini alan önemli besinlerdendir. Cinsel gücü arttıran bir etkiye sahiptir. Tarihte erkek kişilerin spermlerini kuvvetlendirmek için kullanıldığı gözlemlenen bal, pek çok atıştırmalıkta veya içecekte kullanılabilmektedir.


Bununla beraber aslında pek çok kişinin en çok bildiği besin fındıktır. Fındık E vitaminine sahip, cinsel gücü arttırmada da önemli rol oynayan bir besindir. Aynı zamanda bu etkiyi sağlamasındaki neden, fındığın içerisinde bulunan maddelerin hem bedensel hem de ruhsal yorgunluklar üzerindeki olumlu etkisidir. Bedensel ve zihinsel olarak ortaya çıkan yorgunlukları gidermektedir.
Faydaları Saymakla Bitmeyen Besinler
Çoğu kişinin günlük hayatında, özellikle pastalarda ve keklerde kullanılan vanilya da cinsel istek arttırıcı besinlerdendir. Bu etkisiyle beraber bedenin ve sinirlerin güçlenmesini sağlamaktadır. Tatlı ve keklerde bol miktarda kullanılarak fayda sağlanabilir.
Bu besinlerin içerisinde erkeklerin cinsel gücünü arttırmada en etkili olan besin incirdir. E ve B vitaminleri bakımından zengin içeriğe sahip olan incir, sindirimi de kolaylaştırıcı özelliktedir. Güçlü bir afrodizyak olan incir ile kişilerin cinsel yaşamları daha renkli bir hal alabilmektedir.
Muz da içerdiği enzim nedeni ile cinsel gücü ve libidoyu arttırır. Erkeğin enerjisine katkı sağlayan önemli bir besindir. İçerisindeki çinko miktarı sebebi ile hem sperm kalitesini arttırır hem de erkeklik hormonlarının yapımını yükseltir.
Vakitsiz iktidarsızlık problemine iyi gelen kereviz, özellikle otuzlu yaşlarda tüketilerek cinsel faaliyetlerin artmasına fayda sağlar.
Besinler arasında olmazsa olmaz çikolata da beyin etkinliğini arttıran maddelere sahiptir. Bu nedenle mutluluk hissi ve rahatlama duygusu sağlamaktadır. Hatta kadınlar adet sancılarını çikolatanın rahatlatıcı etkisi ile daha rahat atlatırlar. Beyinde çikolatanın yarattığı salgı âşık olunan andaki salgıyla eş değerdir. Bu nedenle afrodizyak etkisinin olduğu düşünülmektedir.
Cinsel isteği arttırmanın yanı sıra, kişilerin yaşadıkları sorunlardan dolayı cinsel hayatlarındaki sarsıntıların önüne geçmelerine yardımcı besinler de mevcuttur.
Maydanoz bunlardan bir tanesidir.
Ayrıca sarımsak da bu etkiye sahip olan ve cinsel performansı arttıran besinlerdendir. Fakat doğru bir kullanım gerekir. Özellikle çiğ tüketilmemelidir. Yoksa iyileştirici etkisinin tam tersi partneri uzaklaştırıcı koku etkisine neden olabilir.

Zayıflatıcı besinlerden bahsetiğimiz ‘ Zayıf Olmak İsteyenlere Özel Yiyecekler‘ adlı yazımızı okuyabilir, görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz. Aynı zamanda bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg