Afrodizyak Etkisi Oluşturan 11 Besin

Afrodizyak Etkisi Oluşturan 11 Besin

Cinsel hayat kişilerin dünyasında önemli bir yere sahiptir. Sağlıklı ve doğru iletişimden oluşan cinsel hayat kişilerde mutluluk düzeyini arttır ve ilişkilerin kuvvetlenmesini sağlar. Bu nedenle cinsel hayatı renklendirmek için pek çok yöntem mevcuttur. Cinsel isteğin artması da anahtar besinlerden geçmektedir. Romantik bir yemek için veya acil olarak hazırlanan atıştırmalıklarda kullanılacak besinlere dikkat ederek, olumlu sonuçlar almak mümkündür.

Zencefil bu besinlerden bir tanesidir. Uzun zamanlardan bu yana pek çok şeyde cinsel istek için kullanılmaktadır. Hatta hazırlanan içkilerin içerisine bu nedenle karıştırılmaktadır. Bu nedenle yemeklere veya içeceklere zencefil karıştırarak olumlu bir sonuç alınabilir.


Çilek de hem sevilerek tüketilen hem de bu alanda katkısı olan besinlerden bir tanesidir. Pek çok yararının, özellikle cilde fayda sağlamasının yanı sıra afrodizyak etkisi yüksek olan bir besindir.
Bal da tarihte de önemi büyük olan ve pek çok amaçla cinsel hayatta yerini alan önemli besinlerdendir. Cinsel gücü arttıran bir etkiye sahiptir. Tarihte erkek kişilerin spermlerini kuvvetlendirmek için kullanıldığı gözlemlenen bal, pek çok atıştırmalıkta veya içecekte kullanılabilmektedir.


Bununla beraber aslında pek çok kişinin en çok bildiği besin fındıktır. Fındık E vitaminine sahip, cinsel gücü arttırmada da önemli rol oynayan bir besindir. Aynı zamanda bu etkiyi sağlamasındaki neden, fındığın içerisinde bulunan maddelerin hem bedensel hem de ruhsal yorgunluklar üzerindeki olumlu etkisidir. Bedensel ve zihinsel olarak ortaya çıkan yorgunlukları gidermektedir.
Faydaları Saymakla Bitmeyen Besinler
Çoğu kişinin günlük hayatında, özellikle pastalarda ve keklerde kullanılan vanilya da cinsel istek arttırıcı besinlerdendir. Bu etkisiyle beraber bedenin ve sinirlerin güçlenmesini sağlamaktadır. Tatlı ve keklerde bol miktarda kullanılarak fayda sağlanabilir.
Bu besinlerin içerisinde erkeklerin cinsel gücünü arttırmada en etkili olan besin incirdir. E ve B vitaminleri bakımından zengin içeriğe sahip olan incir, sindirimi de kolaylaştırıcı özelliktedir. Güçlü bir afrodizyak olan incir ile kişilerin cinsel yaşamları daha renkli bir hal alabilmektedir.
Muz da içerdiği enzim nedeni ile cinsel gücü ve libidoyu arttırır. Erkeğin enerjisine katkı sağlayan önemli bir besindir. İçerisindeki çinko miktarı sebebi ile hem sperm kalitesini arttırır hem de erkeklik hormonlarının yapımını yükseltir.
Vakitsiz iktidarsızlık problemine iyi gelen kereviz, özellikle otuzlu yaşlarda tüketilerek cinsel faaliyetlerin artmasına fayda sağlar.
Besinler arasında olmazsa olmaz çikolata da beyin etkinliğini arttıran maddelere sahiptir. Bu nedenle mutluluk hissi ve rahatlama duygusu sağlamaktadır. Hatta kadınlar adet sancılarını çikolatanın rahatlatıcı etkisi ile daha rahat atlatırlar. Beyinde çikolatanın yarattığı salgı âşık olunan andaki salgıyla eş değerdir. Bu nedenle afrodizyak etkisinin olduğu düşünülmektedir.


Cinsel isteği arttırmanın yanı sıra, kişilerin yaşadıkları sorunlardan dolayı cinsel hayatlarındaki sarsıntıların önüne geçmelerine yardımcı besinler de mevcuttur.
Maydanoz bunlardan bir tanesidir.
Ayrıca sarımsak da bu etkiye sahip olan ve cinsel performansı arttıran besinlerdendir. Fakat doğru bir kullanım gerekir. Özellikle çiğ tüketilmemelidir. Yoksa iyileştirici etkisinin tam tersi partneri uzaklaştırıcı koku etkisine neden olabilir.

Zayıflatıcı besinlerden bahsetiğimiz ‘ Zayıf Olmak İsteyenlere Özel Yiyecekler‘ adlı yazımızı okuyabilir, görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz. Aynı zamanda bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

45 yorum

 1. mrb ben Eskişehir den Halil Gunduz , mide küçültme ameliyatından sonra 38 kilo zayıfladım. Eğer hayatınızı geri kazanmak istiyorsanız 1 saat bile beklemeden gidip şu işi bitirin derim 🙂

 2. maalesef başkaları gibi şanslı olamadık 🙁 bu fazla kilolar çok mutsuz edici. Beslenmeye ne kadar dikkat etsemde, spormuş diyetmiş işe yaramıyor. midemi küçülttürmek istiyorum! Ama cesaret edemiyorum. bana akıl verin rica ediyorum.

 3. 15 kilo vermem gerekiyor, sevgili yazalar ve arkadaşlar tüp mide ameliyatı olmama gerek var mı sizce? ama bir sorunum var diyet ve spor aracılığıyla veremiyorum bu fazla kilolarımı 🙁

 4. Balıkesirden Ayşe ben, selamlar hepinize, bu site bizim gibi obezite hastaları için mükemmel olmuş. Paylaşımlarınızı beğeniyorum, ilginiz için teşekkür ederim. Birçok yazıları paylaşıyorum arkadaşlarım için. Dilek Demirler sevgilerle..

 5. Selamlar, bende Kayseriden Canan, Tüp Mide Ameliyatı sonrasında estetik cerrahiler nasıl ve ne zaman yaptırılmalıdır?

 6. İyi günler Antalya de yaşıyorum, adım Guray Bayram , fazla kilolarım var ve 55 kilo vermem gerekiyor, denediğim diyet ve sporlar ile kilo vermeyi başaramıyorum. Sağlıklı ve kısa sürede fazla kilolarımdan nasıl kurtulabilirim?

 7. Tüp mide ameliyatı sonrasında deri sarkmaları için yapılan cerrahi işlemlerin, ücretleri ne kadar?

 8. ben Birgen Kivanc , Afrodizyak Etkisi Oluşturan 11 Besin başlıklı paylaşımınız faydalı oldu sevgili editör Dilek Demirler , teşekkürler.

 9. fazla kilolardan bıktım artık 🙁 Güzel bir paylaşım olmuş tebrikler. Paylaşıyorum hemen 🙂 Gayet açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. tüp mide ameliyatını obeziteyi, kiloyu, beslenmeyi sizden öğrendik Vallahi 🙂 tüp mide ameliyatı yararlı mı zararlı mı peki sizin tavsiyeniz nedir ? Çok sıkı takipçinizim. İyiki böyle bir site var. Mobil uygulamanız da neden uyarı mesajı gelmiyor yeni konular eklenince ? zayıfladıktan sonra iş bitmiyor ki anam, irade sağlam olacak irade. gerisi boş. Keşke bende o doğuştan şanslı zayıflar gibi olsaydım 🙁 paylaşım için teşekkürler..

 10. ben Gokce Doruk , Afrodizyak Etkisi Oluşturan 11 Besin başlıklı paylaşımınız faydalı oldu sevgili editör Dilek Demirler , teşekkürler.

 11. iyi günler ben Samsun merkezden Isin Ilhan, 103 kilo fazlam var 🙁 bende tüp mide ameliyatı olup midemi mi küçülteyim 🙁

 12. Merhaba ben Gullu Neyzi , Kilis merkez de tüp mide ameliyatı yapan doktor ve hastaneleri nasıl öğrenebilirim?

 13. iyi günler ben Burdur merkezden Akkutlu Ciftci, 12 kilo fazlam var 🙁 bende tüp mide ameliyatı olup midemi mi küçülteyim 🙁

 14. selamlar sayın obezite haber yöneticileri, Manisa deki obezite ameliyatı yapan doktorları nereden öğrenebilirim yardımcı olur musunuz?

 15. iyi günler ben Karaman merkezden Aybike Tansu, 22 kilo fazlam var 🙁 bende tüp mide ameliyatı olup midemi mi küçülteyim 🙁

 16. Dilek Demirler fazla kilolardan bıktım artık 🙁 Güzel bir paylaşım olmuş tebrikler. Paylaşıyorum hemen 🙂 Gayet açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. tüp mide ameliyatını obeziteyi, kiloyu, beslenmeyi sizden öğrendik Vallahi 🙂 tüp mide ameliyatı yararlı mı zararlı mı peki sizin tavsiyeniz nedir ? Çok sıkı takipçinizim. İyiki böyle bir site var. Mobil uygulamanız da neden uyarı mesajı gelmiyor yeni konular eklenince ? zayıfladıktan sonra iş bitmiyor ki anam, irade sağlam olacak irade. gerisi boş. Keşke bende o doğuştan şanslı zayıflar gibi olsaydım 🙁 paylaşım için teşekkürler..

 17. selam bir sorum olacak size sayın Dilek Demirler , ben Sakarya de yaşıyorum. Adım Akses Evren , obezite cerrahisinde tüp mide ameliyatını mı gastric bypass ameliyatını mı veya mide kelepçesi takmayı mı öneriyorsunuz ? Hangi ameliyatta daha çabuk ve sağlıklı kilo veriliyor bu konu hakkında beni mail adresimden bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

 18. selam bir sorum olacak size sayın Dilek Demirler , ben Kocaeli de yaşıyorum. Adım Yamansoy Binay , obezite cerrahisinde tüp mide ameliyatını mı gastric bypass ameliyatını mı veya mide kelepçesi takmayı mı öneriyorsunuz ? Hangi ameliyatta daha çabuk ve sağlıklı kilo veriliyor bu konu hakkında beni mail adresimden bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

 19. ben Telli Aslan , Afrodizyak Etkisi Oluşturan 11 Besin başlıklı paylaşımınız faydalı oldu sevgili editör Dilek Demirler , teşekkürler.

 20. ben Hayat Kizil , Afrodizyak Etkisi Oluşturan 11 Besin başlıklı paylaşımınız faydalı oldu sevgili editör Dilek Demirler , teşekkürler.

 21. mrb ben Burdur den Guzel Avci , mide küçültme ameliyatından sonra 64 kilo zayıfladım. Eğer hayatınızı geri kazanmak istiyorsanız 1 saat bile beklemeden gidip şu işi bitirin derim 🙂

 22. Afrodizyak Etkisi Oluşturan 11 Besin başlıklı yazınızı beğendim sevgili Dilek Demirler

 23. Dilek Demirler fazla kilolardan bıktım artık 🙁 Güzel bir paylaşım olmuş tebrikler. Paylaşıyorum hemen 🙂 Gayet açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. tüp mide ameliyatını obeziteyi, kiloyu, beslenmeyi sizden öğrendik Vallahi 🙂 tüp mide ameliyatı yararlı mı zararlı mı peki sizin tavsiyeniz nedir ? Çok sıkı takipçinizim. İyiki böyle bir site var. Mobil uygulamanız da neden uyarı mesajı gelmiyor yeni konular eklenince ? zayıfladıktan sonra iş bitmiyor ki anam, irade sağlam olacak irade. gerisi boş. Keşke bende o doğuştan şanslı zayıflar gibi olsaydım 🙁 paylaşım için teşekkürler..

 24. Afrodizyak Etkisi Oluşturan 11 Besin başlıklı yazınızı beğendim sevgili Dilek Demirler

 25. Dilek Demirler fazla kilolardan bıktım artık 🙁 Güzel bir paylaşım olmuş tebrikler. Paylaşıyorum hemen 🙂 Gayet açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. tüp mide ameliyatını obeziteyi, kiloyu, beslenmeyi sizden öğrendik Vallahi 🙂 tüp mide ameliyatı yararlı mı zararlı mı peki sizin tavsiyeniz nedir ? Çok sıkı takipçinizim. İyiki böyle bir site var. Mobil uygulamanız da neden uyarı mesajı gelmiyor yeni konular eklenince ? zayıfladıktan sonra iş bitmiyor ki anam, irade sağlam olacak irade. gerisi boş. Keşke bende o doğuştan şanslı zayıflar gibi olsaydım 🙁 paylaşım için teşekkürler..

 26. mrb ben Kocaeli den Aydolun Selcuk , mide küçültme ameliyatından sonra 18 kilo zayıfladım. Eğer hayatınızı geri kazanmak istiyorsanız 1 saat bile beklemeden gidip şu işi bitirin derim 🙂

 27. selam bir sorum olacak size sayın Dilek Demirler , ben Zonguldak de yaşıyorum. Adım Tuna Muhiddin , obezite cerrahisinde tüp mide ameliyatını mı gastric bypass ameliyatını mı veya mide kelepçesi takmayı mı öneriyorsunuz ? Hangi ameliyatta daha çabuk ve sağlıklı kilo veriliyor bu konu hakkında beni mail adresimden bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

 28. Afrodizyak Etkisi Oluşturan 11 Besin başlıklı yazınızı beğendim sevgili Dilek Demirler

 29. mrb ben Ordu den Yasin Kazak , mide küçültme ameliyatından sonra 33 kilo zayıfladım. Eğer hayatınızı geri kazanmak istiyorsanız 1 saat bile beklemeden gidip şu işi bitirin derim 🙂

 30. Merhaba ben Begum Demirel , Afyon merkez de tüp mide ameliyatı yapan doktor ve hastaneleri nasıl öğrenebilirim?

 31. Afrodizyak Etkisi Oluşturan 11 Besin başlıklı yazınızı beğendim sevgili Dilek Demirler

 32. selam bir sorum olacak size sayın Dilek Demirler , ben İzmir de yaşıyorum. Adım Karya Budak , obezite cerrahisinde tüp mide ameliyatını mı gastric bypass ameliyatını mı veya mide kelepçesi takmayı mı öneriyorsunuz ? Hangi ameliyatta daha çabuk ve sağlıklı kilo veriliyor bu konu hakkında beni mail adresimden bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

 33. Merhaba ben Sayar Zarakolu , Kilis merkez de tüp mide ameliyatı yapan doktor ve hastaneleri nasıl öğrenebilirim?

 34. Afrodizyak Etkisi Oluşturan 11 Besin başlıklı yazınızı beğendim sevgili Dilek Demirler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar