• 303.263
Anasayfa
Başarı Hikayeleri Oyuncu Ve Şarkı Sözü Yazarı Semra Sima Nasıl Kilo Verdiğini Anlattı

Oyuncu Ve Şarkı Sözü Yazarı Semra Sima Nasıl Kilo Verdiğini Anlattı

       0   YILDIZ ULUVARDAR      YILDIZ ULUVARDAR

Başlangıç Kilosu; 135

Şuan ki kilosu; 87 

Doktoru; Op.Dr. Türker Karabuğa

Arka sokaklar  dizisinden Hediye karakteriyle tanıdığımız oyuncu Semra Sima sağlıklı kilo verme sürecini bizimle paylaştı. Obezite cerrahisi sayesinde büyük sorunu olan uyku apnesinden kurtulan Semra hanım hayatına sağlıklı bir şekilde devam ediyor.

Ben Semra Sima.İstanbul Beşiktaş doğumluyum. İşim oyunculuk. Özcan Deniz, Hatice Aslan, Perihan Savaş, Sinan Bengier  ve Turan Özdemir gibi isimlerle ile sinema filmlerinde oynadım. Bunun yanı sıra Arka Sokaklar ( 5 sezon), Ulan İstanbul, Hayatın Kıyısında, Hayat Dediğin gibi birçok dizide yer aldım. Ve de şarkı sözü yazarıyım. Adnan Ververen’e ait albümde Kor Dudaklım  şarkısının sözleri bana aittir. Ve yıllar evvel piyasaya çıkmıştır. Bunun gibi birçok şarkı sözüm var, birçok tiyatro oyununda rol aldım. Örnek: Eski Çarıklar, Artist evi,  Yarası olana, Atlı oyunlar,

 

Oyuncu Arkadaşım Sayesinde Ameliyata Karar Verdim

Oyuncu Arkadaşım Sayesinde Ameliyata Karar Verdim

Tüp mide ameliyatıma karar vermeme sebep olan oyuncu arkadaşım Gülnihal Demir’in zayıfladığını görünce nasıl kilo verdin diye sordum. Bana tüp mide ameliyatı olduğunu söyledi ve doktorum Türker Bey ile tanıştırdı. Ameliyat olmaya hemen karar veremedim. Zira o ara haberlerde sürekli tüp mide ameliyatından ölenler oluyordu. Tabii ki korktum. Doktorum fikrimi değiştirirm diye beni 6 ay bekledi. Sonunda korkunun ecele faydası yok  diyerek ameliyat olmaya karar verdim.

Çünkü  kilomla beraber tansiyon, şeker  ve uyku apnesi rahatsızlığı çekiyordum. Uyku apnesi için  cihaz kullanıyordum. Bu cihazı kullananlar ne kadar zor ve sıkıcı bir durum olduğunu bilirler: Her yere taşımak zorunda olduğunuz uykuda sizi bunaltan, yaşam kalitenizi düşüren, sizi yoran bir cihazdır. 8 ay önce tüp mide ameliyatı oldum ve 8 ayda 48 kilo verdim. Ameliyatım çok kolay geçti. Ağrılarım fazla olmadı, 2 saat sonra kendime geldim ve hastane içinde yürümeye başladım. 3 gün sonra da taburcu oldum.

Tüp Mide Candır Gerisi Heyecandır

Tüp Mide Candır Gerisi Heyecandır

Bununla beraber şeker ,tansiyon ve en önemlisi uyku apnesinden tamamen kurtuldum. 135 kilo ile ameliyata girdim, şuan 87 kiloyum. Muhteşem bir duygu ve çok mutluyum İyi ki ameliyat olmuşum. Sadece midem ile ilgili olan vitamin ilaçlarını alıyorum. Herkese bu ameliyatı tavsiye ederim :Tüp mide candır gerisi heyecandır.

Semra Hanımı başarısından dolayı kutluyor, hayatına sağlıklı olarak devam etmesini diliyoruz. Sizin de başarı hikayeniz var mı? Varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg