• 625.224
Anasayfa
Foto Galeri Obezite Cerrahisi ile Kilo Verdikten Sonra Sarkma Sorununa Dikkat Çeken 10 Çarpıcı Görsel

Obezite Cerrahisi ile Kilo Verdikten Sonra Sarkma Sorununa Dikkat Çeken 10 Çarpıcı Görsel

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

Siz de sarkma sorununun kişilerin hayatını ne kadar büyük ölçüde etkileyebileceğini gösteren foto galerimizi keşfe çıkın.

Tüp Mide Ameliyatı Şikayetleri Arasında Sarkmanın Yeri

Tüp mide ameliyatının ardından sağlığına kavuştuğu kadar görsel olarak da daha iyi durumda olacağına inanan kişilerin tüp mide ameliyatı şikayetleri arasında sarkma sorunu başı çekiyor. Çünkü sağlığına kavuştuğu için rahatlayacağına inanan kişilerin katlanan ve sarkan deriler karşısında nasıl hissetmesi gerektiği konusunda aklı karışıyor. Oysa sporun bu sarkmaları önlemede en iyi çözüm olmasının yanında eğer spor için geç kalınmış ileri durumlar söz konusu ise estetik ameliyatlara da başvurulabileceğinin bilinmesi gerekiyor.

Obezite Cerrahisi Sonrasında Sarkma

Mide küçültme şikayet listesinde başı çeken cilt sarkması sorunu yalnızca estetik değil, buna bağlı olarak hijyenik ya da psikolojik sorunları da beraberinde getiren ciddi bir kilo verme yan etkisi olarak görülüyor.

Tüp mide ameliyatı sonrası iz kalır mı diye düşünürken verdiği hızlı kilolar ile bir anda sarkmalarla karşılaşan kişilerin, kilolarını sppor kontrolü ile vermesi bu konuda kilit noktayı oluşturuyor.

” Mide bypassı oldum, kilolarımı verdim ancak bu defa da sarkma sorunu için ameliyat olacağım” diyen kişileri görmek kolay. Ancak bu kişilerin kendilerine verilen tüp mide diyet listesi kadar spor programına dikkat etmiş olmaları gerekiyor.

Diyetler tek başına kilo vermek için ameliyat sonrası oldukça etkili olsa da aniden verilen kilolara uyum sağlayamayan derideki katmanlı sarkmalar terleme, pişik, koku gibi sorunların da davetçisi.

Ameliyat olduktan sonra artık fit bir vücuda kavuşacağı hayali ile yanıp tutuşurken sarkmaları nedeniyle hüsrana uğrayanlar ise ne kadar çabalasa da estetik görünemeyeceği gibi umutsuzluk ve kaygı dolu düşünceler nedeniyle depresyon gibi psikolojik sorunlar yaşayabiliyor.

Spor yapmanın ve özellikle bölgesel yağlardan kurtulduğu gözlemlenen kişilerin bu bölgelere yoğunluk verilen spor programlarına uyması kilo verme sonrası sarkma sorunu için en etkili ve sağlıklı çözüm.

Eğer kilo verdiyseniz ve sarkma sorunu yaşıyorsanız, durum ileri düzeyde ise spor yapmanın yanında size yardımcı olabilecek estetik uygulamaların olduğunu unutmayın.

Sarkma sonrası destek için yapılan uygulamalar illa operasyon şeklinde olmak zorunda değil. Lazer gibi kısa süreli ve daha yüzeysel uygulamalar ile de cilt toparlanması ve gençleşme mümkün.

 

Siz de şok hızla kilo vermeye yol açabilen cerrahiler sonrasında sarkma sorunları yaşamamak için protein odaklı beslenme ve spor programına uyma konusunda uzmanlardan tavsiye alabilirsiniz.

Unutmayın ki obezite, fazla kilo ya da sarkma sorunlarına yönelik uygulamalar yalnızca estetik amaçlı değil olası sağlık sorunlarını önleme için de büyük öneme sahip.

 

Mide küçültme ameliyatı olduysanız kaç kilo verdiniz, ameliyat öncesi ve sonrası nasıl vücut yapınız nasıl değiştir? Sarkmalar yaşadınız mı? Deri ameliyatı oldunuz mu? Bizlerle yorum yaparak duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg