• 682.545
Anasayfa
Yaşam Paletlerle Evinizi Çok Daha Keyifli Bir Hale Getirmenin Yollarını Keşfedin

Paletlerle Evinizi Çok Daha Keyifli Bir Hale Getirmenin Yollarını Keşfedin

       0   HANDE ÇEVİKKOL      HANDE ÇEVİKKOL
palet dekorasyon

Palet dekorasyon dünyasının yeni gözdesi mi oluyor?

Paletler kolay bulunabilen ucuz ve ahşabın en kullanışlı halini yansıtan temel parçalar olarak manavlardan marketlere birçok yerde karşımıza çıkıyor. Peki aslında çöp gözüyle baktığımız, ancak değişim ile bambaşka bir görünüm kazanabilen paletler ile tüm evinizi yeniden dekore edebileceğinizi biliyor muydunuz? Palet dekorasyon için nerelerde ve nasıl kullanılabilir, hep birlikte inceliyoruz.

Rahat mobilyalar

En rahat mobilyalara sahip olmanın keyfini sürmek istediğinize eminiz. Ancak eğer rahat olduğu kadar şık ve modern bir oturma takımına sahip olmak için büyük bütçeler ayırmanızın şart olduğunu sanıyorsanız büyük bir yanılgı içindesiniz demektir. Biraz zımpara, biraz boya ve elbette biraz da çaba ile harika bir oturma takımına sahip olmak işten bile değil.

palet dekorasyon

Paletleri evinizde yatak ya da koltuk olarak kullanmak için elverişli bir hale getirmeniz oldukça kolay. Paletten yatak yapmak için ya da koltuk, öncelikle birbirinin boyut olarak aynısı olan paletlerinizi dilediğiniz sayıda seçin ve onları zımparalayın. Zımpara işleminden sonra külleri temizleyin ve doğal bir astar ile cilamama işlemini tamamlayın. Bu sayede doğal ahşap desenlerine de sadık kalmış olacaksınız. Sonrasında dilediğiniz minder, kırlent ya da örtüler ile süsleyebileceğiniz takımınızı diler bir L koltuk, dilerseniz dikdörtgen bir yatak şeklinde birbirine vidalar ile matkaptan yardım alarak sabitleyin.

Paletten koltuk ya da yatağınızın alt kısmında bulunan boşlukları kitaplık, raf gibi fonksiyonel amaçlar ile kullanabilecek olmanız ise size yer kazandıran bir başka güzellik.

Parçalama zamanı

palet dekorasyon

Paletleri parçaladığınız ya da parçalanmış halde aldığınızda da değerlendirmeniz mümkün. Tıpkı koltuk yapımındaki gibi basamakları tek tek izleyin ve düz zemin olan üst kısmını masa yapmak için kullanmayı düşünün. Ayak kısımları için paletlerin enine kesim parçalarından yararlanabilirsiniz.

Renklendirin

palet dekorasyon

Paletlerinizi renklendirerek kullanmak ise sizce de tam bir yaz fikri gibi görünmüyor mu? Boyadığınız palet parçalarından diler askı, diler dekoratif duvar süsleri yapabilir, koltuk tasarımınızı canlı renklere boyayarak bahçe ya da balkon takımı haline getirebilirsiniz.

palet dekorasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg