• 157.100
Anasayfa
Yaşam Mutlaka İzlemeniz Gereken 15 Harika Kore Dizisi

Mutlaka İzlemeniz Gereken 15 Harika Kore Dizisi

       0   HANDE ÇEVİKKOL      HANDE ÇEVİKKOL
mutlaka-izlemeniz-gereken-15-harika-kore-dizisi

En çok izlenen Kore dizileri hangileri? En iyi Kore dizileri 2019 listesinde neler var? Fantastik Kore dizileri önerileri neler? Tarihi Kore dizileri isimleri neler? Senin için en iyi Kore dizileri önerilerini bir araya getirdik.

En İyi Kore Dizileri Neler?

En İyi Kore Dizileri Neler?

En İyi Kore Dizileri Neler?

Yabancı bir kültür olarak Uzak Doğu’dan çıkan her şey bizlere gizemli ve çekici gelebiliyor. Adeta başka bir dünya gibi görünen Uzak Doğu’nun son dönem en dikkat çeken ülkelerinin başında ise şüphesiz Kore geliyor. Elbette yalnızca siyasi ya da askeri konularda gündeme gelmesi değil sineması da Kore’yi bir rağbet odağı halinde getirdi. Biz de bu harika kültürden mahrum kalmaman için fenomen halini alan Kore dizileri arasından senin için en iyileri seçerek bir araya getirdik.

1- The Phantom Thief

The Phantom Thief

The Phantom Thief

İnternet üzerinden en çok izlenme sayısına ulaşan Kore yapımı olmasıyla tarihi Kore dizileri arasından sıyrılan The Phantom Thief, gündüzleri havalı bir gangster iken geceleri hükümetin ileri gelenlerini soyan bir hırsızın hayatına bizi konuk ediyor. Ana karakter Ryung’un, zenginden alıp fakire dağıtmasının yanı sıra çekiciliği de ciddi bir hayran kitlesi kazanmasını sağlıyor.

2- Hello Monster

Hello Monster

Hello Monster

En iyi Kore dizileri 2015 listesinde başı çeken Hello Monster, 16 bölümlük bir dizi olup polisiye ve macera türünü sevenleri adeta ekrana kilitliyor. Ayrıca bu yapımla Kore dizileri romantik komedi sevenlere de hitap ediyor. Eminiz sen de bu öyküyü bitirmeden başından kalkamayacaksın

3- The Legend

The Legend

The Legend

Yine tarihi odak noktasına alan yapımlardan olan The Legend, ülkenin ünlü oyuncularının göz dolduran performansı ile beğeni topluyor.

4- Faith

Faith

Faith

Harika oyunculukların yanı sıra tarihe yaklaşımı ile dikkat çeken bir diğer dizi önerisi olan Faith, Orta Çağ günlerine ışık tutarken, insanlara umut olan bir doktorla yüzünün gülümsemesini de sağlıyor.

5- Inspiring Generation

Inspiring Generation

Inspiring Generation

Drama Kore dizileri arasında en popülerlerinden olan Inspiring Generation, oldukça karmaşık bir aşk, dostluk ve vatan sevgisi örgüsünü işliyor. Bu dizinin sevenleri ise şüphesiz dövüş sahnelerinin etkileyiciliğine bayılıyor.

6- Rooftop Prince

Rooftop Prince

Rooftop Prince

Türk dizilerine ilham veren ve öyle ki Osmanlı Tokadı dizisinin çıkış noktası olan Rooftop Prince oldukça ilgi çekici bir senaryoya sahip. En çok izlenen Kore dizileri arasında yer alan bu yapımda, 300 sene öncesinden günümüze ışınlanan birinin maceraları konu ediliyor.

7- Reply 1997

Reply-1997

Reply-1997

Gençlik hikayeleri sevenlerin bayılacağı Reply 1997 ise 6 sene sonra bir araya gelen bir grup lise arkadaşının ilgi çekici hayatına sahne oluyor.

8- City Hunter

 City Hunter

City Hunter

Romantik diziler arayanlar için aksiyonu aşkla bir araya getiren City Hunter adlı yapımı kesinlikle öneriyoruz. 20 bölümlük bu dizide sıradan bir vatandaşın bir gün süper kahraman olmaya karar vermesiyle gelişen olayları izliyoruz.

9- Boys Over Flowers

Boys Over Flowers

Boys Over Flowers

Kanal D ekranlarından aşina olduğumuz Güneşi Beklerken adlı yapımın esin kaynağı olan 2009 yapımı Boys Over Flowers, gençlik dizisini ve küçük aşk hikayelerini sevenlere şiddetle tavsiye ediliyor.

10- Sungkyunkwan Scandal

Sungkyunkwan Scandal

Sungkyunkwan Scandal

Başrol oyuncularının usta performansları ile göz dolduran bu yapım için ise 2010’un en iyi dizi önerileri arasında liste başlarında geliyor. Tarihi unsurları ve komediyi bir araya getirebilmesi ile bu farklı yapım oldukça beğeni kazanıyor.

11- The Heirs

The Heirs

The Heirs

Zengin bir ailenin çocuklarının yaşamla ve birbirleri ile olan ilişkilerini konu edinen The Heirs, bazı yönleriyle ünlü dizi Gossip Girl ile benzetiliyor. Sen de bir grup mirasçının dünyasına bu harika yapımla girebilirsin.

12- Playful Kiss

Playful Kiss

Playful Kiss

Hem eğlenceli hem romantik Kore dizileri arayanlar için özellikle gençlerin severek izlediği Playful Kiss önerilerimiz arasında. Sakar bir öğrenci ile mükemmeliyetçi bir erkeğin aşkını anlatan bu dizi, ergenlik dönemi maceralarının tatlı yanlarına ışık tutuyor.

13- Oh My Ghostess

Oh My Ghostess

Oh My Ghostess

2015 senesinin en sevilen yabancı dizi önerileri arasında yer alan Oh My Ghostess kendi ülkesinde oldukça popüler olan isimlere yer veriyor. Oyunculuk performansına önem verenlerin beğenisini kazanacağını temin ettiğimiz bu dizide hem romantizmi hem komediyi aynı anda yaşayabilirsin.

14- The Slave Hunter

The Slave Hunter

The Slave Hunter

İyiliği ile bilinen bir soylu ve bir kölenin macera ve ihtiras dolu aşkı, bu Kore dizisi önerisi içerisinde seni bekliyor.

15- A Gentleman’s Dignity

A Gentleman’s Dignity

A Gentleman’s Dignity

Türk dizisi Kiraz Mevsimi’ne çıkış kaynağı olan A Gentleman’s Dignity, yetenekleri ile dikkat çeken oyuncularının yanı sıra eğlenceli senaryosuyla da izleyenleri ekrana bağlıyor.

En iyi Kore dizileri listemiz içerisinden senin de izlediğin diziler var mı?Sevdiğin Kore dizileri hakkındaki önerilerini yorum olarak bizlerle paylaşmayı unutma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg