• 269.635
Anasayfa
Haber Sosyal Medyada Satılan Zayıflama Çaylarına Dikkat Edin

Sosyal Medyada Satılan Zayıflama Çaylarına Dikkat Edin

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

Zayıflama çayları ne kadar sağlıklı? Gerçekten kilo vermeye yardımcı mı? İçeriğinin ne olduğu tam bilinmeyen ve zayıflama amaçlı satılan çayları satın almayın. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan araştırma ve açıklamaya göre internet üzerinde satılan zayıflama çayları, insan sağlığı için tehdit edici olabilmekte.

Zayıflama Çayları, Para Tuzağı!

Kilo sorunu yaşayan kadın ve erkeklerin bitkisel yöntemleri de denemesi sıkça rastlanan bir durumdur. Özellikle zayıflama için internet üzerinden oldukça farklı ürünler satılmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen ürünlerden birisi de zayıflama çaylarıdır.

Zayıflama çayları sağlık bakanlığı tarafından da incelenmiştir. Özellikle zayıflama çayını kullanırken sağlığınızdan da olmamak için bakanlıkların uyarılarını da dikkate almalısınız. Sağlık bakanlığı yapmış olduğu duyurular ile internet üzerinden satılan zayıflama çaylarının sağlığınız için tehdit içeren maddeleri barındırdığını söyleyebiliriz.

İlaç kullanmaktan çekinenlerin genellikle zayıflama çaylarına yönelmesi ile para tuzağı kuranlar sizlerin sağlığınızı önemsemeden ilaçlardan daha riskli maddeleri bu zayıflama çaylarında da kullanmaktadır.

Özellikle içeriği belli olmayan zayıflama ürünlerini kesinlikle almamalısınız. Uzman bir doktor eşliğinde kilo sorununuzu kontrol edilerek tedavi ettirmeniz sağlığınız için en sağlıklı zayıflama yöntemidir.

İçerisinde kimyasal içerikleri barındıran bu zayıflama çayları dünya genelinde de yapılan duyurular ile sizlere ulaşması engellenmeye çalışılmaktadır.

Doğal veya tamamen bitkisel adı altında reklamları yapılarak sizlere satılan zayıflama ürünlerinin aslında hepsinin içeriğinde zararlı ve kanser yapıcı kimyasal maddelerin bulunması ani kalp krizlerine de sebep olabilmektedir.

Sizi Fazla Kilolardan Kurtarmaz!

Sağlık Bakanlığının ruhsatlandırdığı veya onay verdiği herhangi bir zayıflama çayı olarak satılabilecek bitkisel içerikli çay mevcut değildir.

Obezite ile mücadele etmek, fazla kiloları verebilmek için zayıflama adı altında satılan doğal ve bitkisel içerikli olduğu savunulan çayları tüketmeyiniz. Kilo vermekten ziyade bünyede zararı bulunmakta ve ölümler ile sonuçlanabilmektedir.
Obezite ve fazla kiloların tek tedavisi kendiniz olabilirsiniz. Kolay yollar ile kilo verme düşüncesi ile kendinize daha çok zarar vermemelisiniz. Tek yapmanız gereken sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı edinmek ve hareketli yaşamaya özen göstermektir.

Obezite veya kilo sorunu gibi rahatsızlıklarınız için sadece bu alanda sizlere tıbbi olarak en sağlıklı yönlendirmeyi ve tedaviyi uygulayacak olan doktorunuz ile iletişime geçmelisiniz. Böylece hem sağlıklı beslenme yöntemlerini kendinize kazandırarak herhangi bir hayati risk taşımadan sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Sosyal Medyada Satılan Zayıflama Çaylarına Dikkat Edin

Bu Yalana, Para İçin Ünlülerde Ortak Oluyor!

Sosyal medya hesaplarınızda sizlerde pek çok ünlünün zayıflama çayları hakkında reklam içerikli paylaşımlarına denk gelmişsiniz. Onları belli bir kitle takip ediyor, sevip sayıyor çünkü onlar ünlü! Zayıflama çayları satan kişilerde, para karşılığı zayıf ünlülerden tanıtım yapmasını istiyor. Eeee para sonuçta az ve ya çok ünlülerde kabul edip, çayların içeriği hakkında bilgili olmadan; alıyorlar ellerine çayları başlıyorlar reklam yapmaya.

Ben denedim, memnunum, bu çayla zayıfladım. Sizlere de öneririm!

Hiç kendinizce sorguladınız mı? Kardeşim sen zaten zayıftın, sen çay içip zayıflamadın ki? Sen ünlü olarak hep zayıftın. Sen spor yapan, beslenmesine dikkat eden bir insansın!

Tanıtımını yaptığı çayın artılarını eksilerini bilmeden ezberlediği cümleleri satırlara döken yada video çekip hesaplarından paylaşma karşılığı para kazanacak. Gerisini hiç düşünmeyecek ki… Bu çay ne kadar zararlı yada içeriği nedir? Ben bunu tanıtım yapacağım ama insanlar bunu satın aldığı zaman sağlıkları nasıl etkilenecek?

Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama Çayı Yok!

Siz değerli okuyucular bu tür reklam ve zayıflama çaylarına inanmayınız! Sağlık Bakanlığı tarından onaylanan bir zayıflama çayı bulunmamaktadır!

Bu tür paylaşımlar incelenmekte ve kişilere zararı dokunacak bütün çayların satışı durdurulmaktadır. Bu tür reklam içerisinde bulunan ve satan kişiler hakkında da yapılması gereken işlemler yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg