• 140.919
Anasayfa
Haber Kansere Karşı En Dirençli Kan Grubu Belli Oldu!

Kansere Karşı En Dirençli Kan Grubu Belli Oldu!

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU
Kansere Karşı En Dirençli Kan Grupları Belirlendi

İsveç’li Bilim Adamları Kanser İçin Kan Gruplarını İnceledi

İsveç'li Bilim Adamları Kanser İçin Kan Gruplarını İnceledi

Bilim adamları, İsveç’te Karolinska Enstitüsü’nde kanser hastalığını geliştirme ile kan grubu arasında bir bağlantı var mı yok mu diye incelemeler yaptı. İncelemeler sonucunda olumlu ilişki olduğu belirlenmiş. Bunun ardından kan grubunun kanser hastalığını geliştirmede direnç gösterdiğini belirlenmiştir.

Kanser, günümüzde büyük sağlık sorunları arasındadır. Mide, pankreas, meme, akciğer gibi bir çok çeşidi vardır ve farklı şekilde bireylerde görülebiliyor. Erken teşhis, kanser hastalığında önemli, erken teşhis ve erken tedavi sayesinde kanser hastalığından bireyler kurtulabiliyor. Ama erken teşhis edilmez ise ölümcül sonuçlar görülebiliyor.

Kanser hastalığı üzerinde gün geçtikçe çalışmalar artarak devam ediyor. Bu çalışmalarda kanser hastalığının temelli hastalıklar konusunda tedavi süreci ilerlemektedir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar ve çalışmalar sonucunda kanserin hangi kan gruplarında ve hangi sıklıkta görüldüğü, hangi kan gruplarının kanser hastalığına daha dirençli olduğu ve hangi kan gruplarının kanser hastalığını yendiği konusunda gerçekleştirildi.

Kan Grupları İle Kanser Arasında İlişki Var mı?

Kan Grupları İle Kanser Arasında İlişki Var mı?

Kan Grupları İle Kanser Arasında İlişki Var mı?

Kan grupları ve kanser arasındaki bağlantıyı inceleyen İsveçli bilim adamları, Karolinska Enstitüsü’de bu araştırmaları inceledi. Hangi kan gruplarında, kanser görülüyor ve yüzde oranı nedir, bunların arasında ki ilişkiler araştırıldı ve sonucunda kan grubu ile kanser hastalığı arasında bir ilişki olduğu ortaya konuldu.

Yapılan araştırmada, 35 yıllık süreçte muayene edilen bir milyondan daha fazla kanser hastasının tıbbi verileri incelendi. Hangi kan grupları hangi kanser türüne yakalandığı, hangi kanser türüne karşı dayanıklılık gösterdiği ya da dayanıklılık gösteremediği konusunda incelemeler yapıldı. Aynı zamanda da hangi kan grubunun hangi kanser türüyle karşılaştığı bu araştırmanın temel konusuydu.

A Kan Grubu Olan Bireyler Dikkat Etsin

A Kan Grubu Olan Bireyler Dikkat Etsin

A Kan Grubu Olan Bireyler Dikkat Etsin

Yapılan araştırmalarda verilerin incelenmesi sonucunda 0 kan gurubu dışında olan diğer kan gruplarında kanserin farklı türlerinin görüldüğü, sonucunda dayanıklılığı ve dayanıksızlık oranlarına bakıldı.

Araştırmalarda, A grubu kan taşıyan bireylerin diğer kan gruplarından daha çok mide kanserine yakalanma riskinin fazla olduğu ifade edildi.

İncelemeler sonucunda, AB gurubu kan ve B grubu kan taşıyan bireylerin daha çok pankreas kanserine yakalanma olasılı diğer kan gruplarından daha fazla olduğu belirtildi.

Kansere Dayanaklı Kan Grubu Bulundu

Kansere Dayanaklı Kan Grubu Bulundu

Kansere Dayanaklı Kan Grubu Bulundu

35 yıl toplanan kanser hastalarının verilerinin incelenmesi sonucunda, kanser hastalığına yakalanma oranı 0 kan grubu olan insanların diğer kan gruplarını taşıyan insanlardan daha az olduğu ortaya konuldu.

Kanser hastalığının oluşmasında ve ilerlemesinde, kanserli tümör gelişmesi ve büyümesinde bazı noktalara uzmanlar değindi ve özellikle alkol, sigara ce iltihap ilaçlarının kansere sebep olduğununu söylediler.

Bilim İnsanları Kanser ve Kan Grupları İlişkisini Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg