• 1.638.998
Anasayfa
Haber 2021 Mide Küçültme Ameliyatları Fiyatı Detayları

2021 Mide Küçültme Ameliyatları Fiyatı Detayları

       20   ŞEYDANUR POLAT      ŞEYDANUR POLAT

Tüp mide ameliyatı, günümüz de en büyük sağlık sorunu olarak görülen, birçok obezite hastası bayan, erkek olmak üzere herkesin ilgisini çekmektedir. Çünkü vücudu kilo alımına müsait pek çok kişinin, morbid obez hastası olma riski çok yüksektir.

Mide Küçültme Ameliyatı

Tartı da artan kiloların bir yerden sonra önünü almak zorlaşıyor. Hayat tarzı, beslenme biçimi, hareketsizlikten kaynaklanan kilo sorunu bir süre sonra istenilmeyen sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Hastalar fiziken yaşadığı problemler, psikolojik olarak verdiği savaşlar ve bir takım sağlık sorunları yaşamaktadırlar.

Bu sorunlar yetmezmiş gibi birde çevre de insanların bilinçsizce konuşmaları ile mücadele veren obezite hastaları, başarısız diyet sonucun da cerrahi olarak bir çözüm arayışına düşmektedirler. Bir hekime baş vurmak çok doğru bir karar olacaktır. Çünkü artık kesin çözüm olan yöntemlere yönelmek gerekmektedir. Obezite hastası olarak bir yaşam sürdürmek yerine, kendi sağlığı ve psikolojisi için cerrahi yöntemler arasın da en ideal çözüm olan tüp mide ameliyatının, nasıl olduğu ? Kimlerin bu ameliyatı yaptığı ?

 

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp mide ameliyatı olmuş insanların görüşlerini, araştırak doğru kararı vermelidirler.
Belli kilolara gelmiş bireylerin tek başına yöntemler denemesi anlamsızdır. Çünkü obezite hastalarının %95 disiplinli bir iradeye sahip değillerdir. Vücut kitle endeksi 35 ve üzeri olan hastaların cerrehi bir müdahale olmadan zayıflamaları zordur. Elbette imkansız değildir. Büyük uğraşlar sonucunda zayıflayabilirler. Mesele, biraz da kiloları vermek değil, verdikten sonra iki katı olarak geri almaktır. Tıbbi bir destek aldıktan sonra muhakkak her şey daha kolaylaşacaktır.Tüp mide ameliyatı olmaya karar vermiş bir kişi ilk olarak, tüp mide ameliyatı fiyatı araştırmak isteyecektir.
Kişiyi sarsmaması için en ayrıntılı konulara dikkat edilmelidir.
Tüp mide maliyetleri farklı özel hastanelere göre değişim göstermektedir. Çünkü sadece bir kişi ameliyat olmamaktadır. Durum sadece ameliyattan ibaret değildir. Bunun psikoloji ve diyet bölümü de vardır. Bunlarda artı masraf olduğu için hastaneler buna göre fiyat listesi çıkarmaktadır. Bu ücret listelerinde her şey içinde olarak düşünülmektedir. Asıl önemli olan aşama ameliyat sonrası desteklerdir.
Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı Özel Hastane

Tüp mide ameliyatı fiyatı özel hastanelerde değişiklik göstermesinin nedenleri aşağıda belirtilen başlıklar da açıklanıyor.

 • Hekim maaşı
 • Ekip maliyeti
 • Malzeme fiyatı
 • Refakatçı maliyeti
 • Yoğun bakım maliyeti
 • Refakatçı kalış maliyeti

Yukarıda ki ücretlendirme de değişiklik olması durumun da, direk olarak tüp mide ameliyatı fiyatını etkileyecek bir faktördür. Bu başlıkların açılımı;
Hekim maaşı
Tüp mide ameliyatı yapan hekimin nerede görev yaptığı, doktorun sosyal güvenlik kurumu ile anlaşmasının olup olmaması, hekimin görev yaptığı kurum ve kuruluş, hekim uzmanlığı, doçent veya prof olması, tüp mide ameliyatı fiyatını direk etkiliyen bir sebeptir.
Tüp mideoperasyonunu yapan hekimin tecrübesi çok önemli bir husustur. Mide küçülme ameliyatına yeni başlamış doktorun tecrübesi ile bu alan da yıllarını harcamış doktor tecrübesi bir değildir. Ayrıca obezite hastasını müşteri olarak gören doktor sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Seçeceğiniz doktar da dikkat etmeniz gereken en önemli etken de budur. Sizi yaklaşım tarzı müşteri olarak mı ? Yoksa gerçekten sizi kilolarınızdan kurtarmayı hedefleyen, yardımcı olmaya çalışan bir hekim gibi mi? Öncelikle seçtiğiniz doktor güven vermelidir. Samimi olmalıdır ki bu uzun yolculukta rahat bir şekilde kendinizi gözü kapalı teslim edebilesiniz.

Tüp mide ameliyatı yapan hekiminizin hastalarıyla sosyal medya üzerinden doktor grupları üzerinde bir araştırma yapmalısınınız. Olumsuz ve başarılı hastalarını değerlendirmelisiniz. Ayrıca başarılı ameliyat yaptığı hasta sayısı arttıkça, ameliyat fiyatında artma olur. Hekimin geçmişte hastaların da oluşan komplikasyonları düzelte bilmesi, hastaların sağlığını yoluna koyabilmesi çok önemlidir. Hekimin ölüm vakasının olup olmamasını araştırmalısınız. Bu etkenlerin hepsini toplayıp hekiminizi doğru seçmelisiniz.

Tüp Mide
Ekip maliyeti

Ameliyata girecek ekipteki insan sayısı maliyeti etkiler. Ayrıca operasyonunuza özel bir ekip katılmasını isterseniz mide küçültme ameliyatı fiyat listeniz de artma olacaktır. Özel ekipteki avantaj çok önemlidir. Tecrübe sahibi bir ekip ise stres yapmanıza gerek yoktur.

Malzeme fiyatı

Kaliteli olması ve markası çok önemlidir. Bu konu da titizlik göstermeniz gerekmektedir. Bir de malzeme yabancı veya yerli üretim ise mide küçülme ameliyatı fiyatı dolaylı olarak değişiklik gösterir.

Hastanenin maliyeti

Özel veya devlet hastanesi olmasında büyük değişiklikler vardır. Devlet hastanesinde ücretler devlet tarafından ödenmektedir. Fakat özel bir hastane ise sosyal güvenlik kurumu ile anlaşması var mı yok mu, kalitesi ve hastalar tarafından ün salmış özel hastaneler işletme stratejisi gereği tüp mide ameliyatı fiyatı direk olarak artmaktadır.

Yoğun Bakım maliyeti

Tüp mide amliyatı olmuş hasta, mutlaka bir gece yoğum bakımda kalması gerekmektedir. Sağlık durumuna göre iki le üç gün arasında da kalabilir. Bu duruma hekim karar verir. Kaldığı gün kadar özel hastaneler de tüp mide fiyatı artar. Her hastanenin fiyatları değişiklik gösterir.

Refakatçi Kalış maliyeti

Devlet hastanesinde kesinlike refakatçı ücreti ödenmez. Özel hastanelerde ise refakatçının kaldığı gün kadar ücreti tüp mide ameliyatı fiyat listesine yansıtılır.,

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı

Mide küçültme ameliyatı maliyeti, 2018 listesine bakıldığı zaman çok uç noktalarda fiyatlar bulunmaktadır. Mesela 8 bin TL’ye ameliyat olabilinecek hastane bulunabilirken, 50 bin TL’ye de ameliyat fiyatı veren özel hastanelerle karşılaşabilirsiniz. Baştan da bahsettiğimiz gibi hastanenin desteğine ve kalitesine göre değişim gösterilmektedir. Bu da çok normal durumdur. Obez bir insanın zaten psikoloji alt üst durumdadır. Çünkü toplumda bazı insanlar çok acımasız bir şekilde eleştiriler yapmabilmektedir. Bu da hastaları derinden etkilemektedir. Bu yüzden insanlar hiçbir zaman incitilmemelidir. Heran  obezite hastasıyla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu hastalığa bazen bir sağlık problemleri sonucu yapılan tedavi ve ilaçlar sebep oluyorken, bazen de yemeğe duyduğu ilgisinden  kaynaklanmaktadır. Kişinin kendisinden kaynaklanıyorsa mideyi toparlaması gerekmektedir. Mide ameliyatı çok gereklidir. Bazı özel durumda ameliyat olunmalıdır. Tabi her kilolu insanda ameliyata sarılmamalıdır. Zaten ameliyat olmak için sağlık bakanlığı tarafından belli sınırlamalar getirilmiştir. Orta seviyede kilosu olan bir insan diyetisyen yardımı ile de kilolarından kurtulmaktadır. Her insan hemen ameliyat fikrine kapılmamalıdır. Kişi ameliyattan önce sağlıklı beslenmesine önem vermelidir. Sağlıklı beslenen insanların ciltlerine de yansımaktadır. Sağlıklı beslenen ve bunu yaşam standardı haline getiren kişi kilolarından belli bir zaman içinde kurtulabilmektedir.

Mide Küçültme Ameliyatı Olanların Yorumları

Tüp Mide Yorum

Tüp Mide Yorum

Tüp Mide Yorum

Tüp mide ameliyatı oldunuz mu? Kaç kilo verdiniz? Ameliyat olmak isteyen arkadaşlarımıza moral motivasyon için tecrübe ve önerilerinizi yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

“2021 Mide Küçültme Ameliyatları Fiyatı Detayları” üzerine 20 yorum

 1. Şehri IŞITAN says:
 2. Çilem says:
 3. YUSUF KÜÇÜKK says:
 4. mehtap says:
  • avatarŞEYDANUR POLAT says:
 5. Volkan says:
 6. kadriye says:
 7. Birgen Kivanc says:
 8. Özge says:
 9. Murat Şahin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg