• 201.601
Anasayfa
Güzellik Havalar Isınıyor: Doğru Yaz Makyajı İçin Farklı Modeller ve Öneriler

Havalar Isınıyor: Doğru Yaz Makyajı İçin Farklı Modeller ve Öneriler

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

Havalar ısınıyor, gezilecek yerler çoğalıyor. Nerede, nasıl makyaj yapılmalı? Neler sürmeli, neler sürmemeli? Bu yazımızda yaz için makyaj önerilerine göz atabilirsiniz.

Yaza Hazırlanmanızı Sağlayacak Yaz Makyajı Önerileri

Yaza Hazırlanmanızı Sağlayacak Yaz Makyajı Önerileri

Yaz gelirken tarzımızdaki değişiklikler de kendini göstermeye başlıyor. Gardırobumuzu ne kadar bu değişimde önceliğimiz olarak görsek de aslında sıcak havalar direkt olarak dikkatleri çeken bir alarak yüzümüzün nasıl göründüğü ve atmosfere uyum sağlayıp sağlamadığı daha büyük önem taşıyor. Çünkü kullandığınız ürünlerin kalitesinden tercih ettiğiniz renklere kadar yaz makyajı size her anlamda farklılık sunuyor. Siz de kendi makyaj tarzınızı oluştururken ilham almanız gereken modelleri ve doğru makyaj için tavsiyelerimizi keşfetmeye hemen şimdi başlayın.

Doğallık Ve Işıltı Bir Arada

Doğallık Ve Işıltı Bir Arada

Yüzünüzde doğal güzelliğin en çok ön planda olduğu makyaj modeli için yaz makyajları örnek verilebilir. Yüzünüze doğal bir ışıltı ve biraz renklilik katmak katmak sizi sezonun en uyumlu görünümüne bürüyecektir. Bu konuda highlighterlar ya da açık renk farlar en büyük yardımcımız. Ancak sakın parlaklık katma pahasına yüzünüze yağ bazlı ağır fondötenler sürmeyi denemeyin. Bu yüzünüzde kalın bir katman oluşturarak sizin daha çok terlemenize ve makyajınızın dağılması bir yana daha rahatsız olmanıza yol açacaktır. Simli farlarınızı göz pınarlarına, highlighterları ise elmacık kemikleri, çene ve burun kemikleri çevresine uygulayarak aydınlık bir görünüm elde etmeniz yeterli.

Canlı Renkler

Canlı Renkler

Yaz demek canlılık demek. Ancak yaz makyajı modelleri konusunda renkliliğin size vereceği özgürlüğü dengeli bir şekilde kullanmanızda da fayda var. Gözlerinizin çevresinde bronz ya da toprak tonları gibi sade ve doğal renkler kullandıktan sonra renklilik hakkınızı dudaklarınıza saklayabilir ve turuncu alt tonlu nar çiçeği gibi canlı ürünlere yüzünüzde yer verebilirsiniz.Özellikle akşam saatlerinde ışığınız daha az olacağı için zıt renkleri kullanarak daha dikkat çekici makyaj modelleri denemeniz mümkün. Bunun için yazın size sunduğu mavi ve yeşil gibi çılgın far renklerinden yardım alın. Ancak yazın en sevilen renklerinin pembe tonlarından yana olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Biraz allık ve pembe parlatıcılar ile çok daha ıslak görünen ve çekici bir makyaj elde etmeniz mümkün.

Makyaj Tercihine Göre Sana En Uygun Gelinlik Modelini Seçiyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg