• 5.943
Anasayfa
Güzellik Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

       0   ADMİN      ADMİN
blank

Kaş ekimi, saç ekimi gibi; kıl köklerinin belli bir bölgeden alınarak başka bir bölgeye nakledilmesi uygulamasıdır. Bu uygulamada kaş kıl köklerine benzer genetik özelliklere sahip kıl kökleri kişinin kendisinden alınarak ekilir.

Saç ekimine benzer yöntemler kullanılıyor olsa da, bu uygulamada hassas estetik detaylar söz konusudur. Kaş şekli ve mevcut kaşlarla uyumlu kıl köklerinin tercih edilmesi gibi detaylar, sonuç üzerinde etkilidir.

Uzman hekim, kaş yapınızda öncelikle bir analiz yapmalı ve uygun donörleri tespit etmelidir. Bunun ardından kaş yapınızın estetik özellikleri tespit edilmelidir ki, son derece önemlidir. Uygun bir kaş tasarımı bu noktada büyük öneme sahiptir.

İkinci etap uygulama etabıdır. Bu aşamada klinik ortamda yine hekim gözetiminde donör alma ve ekim işlemleri yapılır. İşlem saç ekimine göre daha az greft gerektiriyor olduğundan, görece daha kısa sürede tamamlanır ve gözetim süresi de buna mukabil daha kısadır.

Kaş Ekimi Neden Gerekli Olur?

Kaş ekimi gerekliliği tamamen estetik bir tercihtir. Kaş olmaksızın sağlıklı bir hayatı sürdürebilmek de elbette mümkündür. Ancak çeşitli nedenlerle kaş kaybına uğramış kişiler, yüz hatlarının estetiği bakımından bunu tercih edebilir. Kimi hastaların ise doğuştan daha az kaşı olma durumu da olabilir. Bu durumda  da kaş ekimi ile sonuca ulaşmak denenebilir.

Kaş stili, insanın yüz hatlarının hatta yüz şeklinin ortaya çıkmasında dahi belirgin rol oynayan bir unsurdur. Bakışların anlamını bile yeri geldiğinde kaş stiliyle tamamlanabiliyor. Kaşlar ifademizin belirginleşmesinde, yüzün boyut ve ifade kazanmasında oldukça etkilidir. Kozmetik sektörünün gelişi miyle birlikte kaşlarından memnun olmayan, seyrekliği bulunan ya da kaza, yanma, hastalık gibi nedenlerle kaşı çıkmayan kişiler için birçok yöntem ortaya çıktı. Kaş ekimi sayesinde artık kaşlar çok daha kalın ya da şekilli hale gelebiliyor.

Her gün rutin olarak kaş şekillendirmesi yapmak veya düzenli olarak kaş alımı yapmak özellikle kadınlar için zaman kaybı ve külfetli bir iş olarak görülmektedir. Bu sebeple insanlar genelde, kalıcı kaş ekimleriyle hem günlük yaşamı içerisinde kolaylık sağlıyor hem de kalıcı olarak hoş ve keskin bir kaş stili elde etme fırsatı yakalamış oluyor. Çünkü genelde insanlar kaş boyama veya kaş dövmesi gibi geçici çözümlere başvurarak kalıcı anlamda çözümler elde edemiyor ve kaş stili anlamında yaşanılan problemlerini tekrar yaşamak durumunda kalıyorlar. Özellikle bu bağlamda kaş spreyi veya çeşitli kozmetik ürünlerini kullanarak halihazırda var olan kıl köklerine bile zarar vererek kötü sonuçlar alan oldukça fazla sayıda insan bulunmaktadır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş, yüzün oldukça karakteristik bir bölümü olduğu için kaş ekimi yaptırmayı hedefleyen kişinin yüz şeklini tanıması ve yüzüne en uygun kaş stilini yaptırması gerekmektedir. Genelde kaş ekimini tercih eden kimseler, kaşları doğuştan seyrek olan veya psikolojik ve fiziksel nedenlere bağlı olarak süreç içerisinde kaş dökülmesi problemi yaşayan kimseler olmaktadır. Aynı zamanda kendine farklı bir tarz yaratma güdüsüyle de kaş ekimi işlemini tercih eden kişiler halihazırda bulunmaktadır.

 

Kaş ekimi işlemi yapılırken öncelikle kişinin yüz yapısına uygun kaş stili belirlenir ve bu stil yüz üzerinde çizilir. Daha sonra nakil olacak kıl köklerinin yoğunluk oranı hesaplanır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kaş köklerinin yerleşimi yapılırken kıl köklerinin yönünün doğru belirlenmesidir.

Kaş Ekimi sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ortalama 2 saat süren bu işlemin ardından, işlemi yaptıran kişinin yaklaşık bir hafta boyunca işlem yapılan bölgeye özenli davranması gerekmektedir. Çünkü yapılan işlemin kabuklaşıp yerine oturabilmesi için bir hafta gibi bir süreç gerekmektedir. Aynı zamanda kişi, belli bir süre işlem gören bölgenin suyla temas etmemesini sağlamalıdır. Olası darbelere karşı da kendini muhafaza etmelidir. Uzmanların bu konuda dikkat edilmesi gerektiğini belirttiği bir diğer husus ise, sigara ve alkol kullanımından kaçınmak olmaktadır.

Yapılan kıl kökü nakillerinde en çok özen ve titizlik gerektiren işlemlerin başında kaş ekimi işlemi gelmektedir. Burada en önemli husus gerçekçi ve doğal bir görünüş elde edebiliyor olmaktır. Bu sebepten dolayı kaş ekimi işleminin alanında uzmanlaşmış kimseler tarafından sanatsal ve doğru açılarla yapılması elzemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg