Zayıflama Hapı Nedir ?

Zayıflama Hapı Nedir ?

Zayıflama Hapı Nedir?

Son zamanlarda hızla hayatımıza giren zayıflama hapları aşırı kiloya sahip ve beslenme sorunu olan herkesin dikkatini çekmektedir. Ancak  her isteyen kişi zayıflama hapı ile kilo verebilir mi? Bir kişide 10-15 kilo fazlası varsa bunu bir diyet ve beslenme uzmanına danışarak kilo almasının altında farklı sebeplerin olup olmadığını öğrenerek bu ilaçları kullanabilir. Fakat her kişiye de verilmez. Eğer kişinin tansiyon sorunu varsa ya da diyabet hastalığı, böbrek hastalığı gibi sıkıntıları varsa belirlenen dozlar hekim kontrolünde  olmak şartıyla kullanılmalıdır. Zayıflama hapı faydaları ancak doğru şekilde kullanıldığında görülebilmektedir.

zayiflama-hapi-nedir

Zayıflama haplarının farklı yönleri vardır. İştah merkezini kontrol eden yahut da hormonel bir takım değişikliklere neden olanları vardır. Farklı durumlarda kullanılabilen farklı zayıflama hapları vardır. Ancak bunlar kişinin kendinin alıp kullanacağı ilaçlar değildir. Zayıflama hapı zararları, kişi kendi başına hareket ettiği takdirde kendini göstermektedir. Bu zararlara mahal vermemek için mutlaka bir uzman kontrolünde hareket edilmelidir.

zayiflama-hapi-nedir

Kişiler zayıflama hapı kullanırken doğru olmayan bir beslenme şekli kullanırsa kilo verememektedir. Sağlık örgütü tarafından onaylanan iki ilaç bulunmaktadır. Birisinin  işlevi  yediğimiz besinlerdeki fazla yağı sindirmeden vücuttan atmaktadır. Bu da çabuk kilo vermenizi sağlar. Diğeri beynin ile mide arasındaki acıkma duygusunu en aza indirerek kişiye kendini tok hissettirir. Ama kişi beslenme alışkanlığını değiştirmiyorsa eğer ne kullanırsa kullansın kilo vermesi mümkün değildir.

 

Bir önceki yazımız olan Goji Üzümü Obeziteye Çare Oluyor başlıklı makalemizde Goji Üzümü hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Cansu Tanrıkulu Cansu Tanrıkulu Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Selam Cansu Tanrıkulu , sgk ile tüp mide ameliyatı olabiliyor muyuz. Masraf çıkar mı ?? Ücret ödeniyor mu devlet hastanelerinde??

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar