• 1.221.703
Anasayfa
Moda Geniş Basenli Kadınlara Daha İnce Görünmek için 7 Farklı Giyim Tüyosu

Geniş Basenli Kadınlara Daha İnce Görünmek için 7 Farklı Giyim Tüyosu

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

Kilolu bayanlar nasıl giyinmeli? Kilolu kadınlarda şıklık nasıl olur? Geniş baseni olan kadınlan nasıl giyinmeli? Kilolu kadınlar da kıyafet tercihleri ile çok şık ve de havalı görünebilirler. Her kadın doğru kıyafet seçimi ile güzel görünebilir. Önemli olan kıyafetlerde vücut şekline göre tercih edilen giysilerdir.

Geniş Basenli Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Geniş Basenli Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Geniş kalçalar kilolu kadınların kamufle etmekte en çok zorluk yaşadığı bölgelerin başında gelmektedir. Bu sebeple şık görünemeyeceğini ya da dilediği kombini yapamayacağını düşünen kilolu hanımlar ise büyük yanılgı içindedir. Çünkü doğru ipuçları ile siz de geniş basenli kadınlar nasıl giyinmeli öğrenebilir ve kendinizi modanın rengarenk dünyasına bırakabilirsiniz. Yalnızca birkaç küçük dikkat edilmesi gereken noktayı uygulayarak siz de dilediğini giysiler ile zevkinizi yansıtırken daha ince görünmenin de tadını çıkarabilirsiniz.

Geniş Basenli Kadınlar Nelere Dikkat Etmeli?

Her kadın güzel giyinmeyi ve şık olmayı ister. Bakımlı kadınlar giyim tarzlarına ve aksesuarlarına çok dikkat ederler. Şık olmak ya da güzel giyinmek için incecik olmanız gerekmiyor. Kilolu kadınlar genellikle koyu renkleri tercih ederler bu şekilde daha ince göründüklerini düşünürler. Koyu renkler evet daha zarif ve şık gösterebilir ancak kilolu olmak renkli kıyafetlerden kaçılacak anlamına da asla gelmiyor. Kilolu kadınlarda vücut şekline göre renkli kıyafetler seçilebilir.

  • İspanyol paça tercih etmek, boyu uzatır. Bacaklarda ki bolluk basenin arka planda kalmasını sağlar ve kum saati görünümü yaratır.
  • Etek, elbiseler A forma sahip olmalıdır. Belin inceliğini öne çıkartmaya yardımcıdır.
  • Geniş basenli kadınlar da karın ve baseni gizleyen elbiseler tercih edin.
  • Orta yükseklikte topuklu ayakkabılar tercih edin.
  • Dar paça pantolondan uzak durun, geniş basenli kadınlar boru paça pantolonlar tercih edin.
  • Yüksek bel pantolon giymek tercihiniz olsun, geniş basenli kadınlar düşük bel pantolonlar tercih etmemelidir.

Geniş Basenli Kadınlar Nelere Dikkat Etmeli?

Geniş Basenli Kadınlar Nasıl Pantolon Giymeli 

Geniş basenli kadınlara önerimiz ise üst kısımda dilediğiniz renk ve desen çeşitliliğine yer verseniz de pantolon seçimi konusunda tercihinizin tek renklerden yana olması. Üst kısımda yoğun bir desen çeşitliliği varsa bu desenlerden birinin renginde düz kesim kumaş pantolon tercih edebilirsiniz.

Yüksek Bel Pantolonlar Tercih Edilmeli 

Etek ya da pantolon seçimi konusunda geniş basenli kadınların tercihi yüksek belden yana olmalı. Belinize oturarak incelen kıvrımlı noktalara daha çok vurgu yapacak olan yüksek bel tercihinizi balon etekler tercih ederek daha da etkileyici kılabilirsiniz. Ancak pantolonlar da yüksek bel olması nedeniyle skinny jean tercih etmek yerine boru paça kesimine sahip olanları değerlendirebilirsiniz.

Seçiminiz Yüksek Topuk Ayakkabılar Olmalı

Yüksek topuklular birçok kadının gözdesi, özellikle de geniş basenli kadınlar için giyim önerilerinin en güzeli. Giymeye bayıldığımız topuklu ayakkabılar kalçanızı daha dik göstererek genişliği bir nebze kamufle etmektedir. Ayrıca kaslarınızı kasarak yürümenizi ve dik durmanızı gerektirdiği için bacaklarınızın daha sıkı ve gövdenizin daha dik görünmesini sağlarlar. Ancak topuklu ayakkabı konusunda ayak sağlığınızın önemini de göz ardı etmeden seçim yapmayı ihmal etmeyin.

Basen Bölgesinde Korse Kullanılmalı

Push – up korseleri denemek sizi bir anda dünya yıldızlarının imrenilen kalçalarına kavuşma imkanı sunabilir. Geniş Basenli kadınlar da kalçaları oldukça dik gösteren bu korseler, basen bölgesinde toparlama sağlayarak özellikle kalem etek ya da dar kesim elbise giydiğiniz günlerde harika bir astar tercihi olabilir.

Geniş Basenli Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Fazla İnce Olmayan Kıyafetler Seçin

Giyiminizde özellikle alt parçalarında bol parçalara yer vermemeye çalışın. Düz kesim olduğu için paçalara doğru daha bol duran pantolonlarınız olabilir. Ancak bol ve salaş eteklerin sizi daha geniş göstereceğini unutmayın. Bunun yerine dar kesim yüksek bel etek ya da pantolonlar ile fazla ince penye olmayan uzun tunikleri birlikte kullanın.

Geniş basenli kadınlar, basen kısmını örten uzun tunikleri tercih edebilir. Bu tuniklerin altına tayt ya da dar pantolonlar giyilebilir. Elbiseler de kilolu kadınları kurtaran kıyafetlerin başında geliyor. Üste tam oturmayan ancak çok da bol olmayan uzun elbiseler ya da diz hizasındaki elbiseler de kilolu kadınları çok şık gösteren kıyafetler arasında. Bu kıyafetleri ister gece isterse iş hayatında kullanabilir bayanlar.

Doğru Beden ve Renk Seçmek Çok Önemli

Kilolu kadınlar için günümüzde beden ve renk seçimi oldukça çeşitlilik kazanmıştır. Büyük beden çalışan pek çok firma bulunmakta artık. İstediğiniz ve beğendiğiniz modellerin büyük bedenlerini bulmak artık sorun olmaktan çıktı. Pek çok giyim firması 44 beden ve üzeri model çalışmaları yapıyor.

Geniş Kaçalı Ama İnce Belli Olanlar 

Geniş kalçalı ama ince belli üst kısmı dar olan kadınlar, üzeri desenli belden sonrası koyu renkli çok bol olmayan elbiseler ile harika görünebilirler. Ya da üst kısmı özellikle basen ve karın kısmı kilolu kadınlar yine tam oturmayan ancak bol da olmayan üst giyimleri tercih etmeli. Pantolon ya da etek kullanımında daha açık ve renkli modelleri gönül rahatlığı ile kullanabilirler.

Basenli Kadınlar Nasıl Giyinmeli? – Video

Geniş Basenler Nasıl Saklanır? – Video

Basensiz Gösteren Kıyafetler – Video

Siz nasıl kıyafetler tercih ediyorsunuz? En çok giydiğiniz renk nedir? Okuyuculara tüyolar verebilir, sorularınız var ise bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg