• 678.281
Anasayfa
Güzellik Göz Makyajınızı Doğru Yaptığınıza Emin misiniz?

Göz Makyajınızı Doğru Yaptığınıza Emin misiniz?

       0   HANDE ÇEVİKKOL      HANDE ÇEVİKKOL

Göz Makyajı Yapmak İçin Doğru Kurallar

Göz makyajı kadınların vazgeçilmezi. Makyaj yapma alışkanlığı olmayan kadınların bile bu konuda tercihleri özel günleri göz makyajı ile hafif renklendirmekten yana oluyor, birçok kadın en doğal makyajına bile hafif bir göz makyajı yapmak ile son noktayı koyuyor. Ancak bilinçsizce yapılan makyaj göz sağlığınızı tamamen bozuyor. Peki doğru makyaj nasıl olmalı, yanlış makyaj sağlığınızı nasıl etkiliyor.

Yanlış Makyaja Dikkat Edin

Yanlış makyaj yapmak nasıl ki doğru makyaj sizi daha çok güzelleştiriyorsa ne yazık ki aynı şekilde de sağlığınızdan edebiliyor. Göz makyajınızı doğru şekilde yapmak kadar elbette onu doğru ürünlerle temizlemek de oldukça önemli. Göz makyajınızda en büyük kriterlerinizden biri doğru ürün kullanımı olmalı. Ortak kullanıma açık deneme ürünleri bu konuda en büyük riski içeren ürün grupları. Belli bir süre sonrasında gözlerdeki etkisi anlaşılan bu ürünlerin sıfır alsanız dahi bu defa da kullanım ömrüne dikkat edilmesi gerekiyor. Genelleme yapmak gerekirse ömrü 3-4 ay olarak görülen bu ürünlerde elbette kullanım talimatlarının detaylarına dikkat etmenizde fayda var. Süresi dolan malzemeleriniz hemen atılmalı ve kesinlikle kullanılmamalı.

Elbette aldığınız ürünlerin kullanım tarihleri gibi içerikleri de oldukça önemli. İçeriklerine dikkat etmeniz gereken bu ürünler içerisinde göz alerjilerine neden olan birçok malzeme bulunabilir. Eğer bünyeniz hassassa bu konuda kendinizi tanıyor olmanız gerekli ve cildinizde tahrişe yol açtığını düşündüğünüz içeriklere sahip ürünlerden uzak durmaya dikkat etmelisiniz.

Kirpik dipleri için kullandığınız eyeliner, göz kalemi gibi ürünler için kirpiklerinizi besleyecek E vitamini içerikleri ürünleri seçmelisiniz. E vitaminine sahip olmasa da en azından bu ürünlerde kirpiklerinizin kurumasına yol açan sertleşen maddeler olmamasına, örneğin uzun süreli waterproof özellikli ürünler kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Göz makyajınızı temizledikten sonrasında olduğu gibi, makyaj ürünlerinin minimum hasar vermesi açısından makyaj öncesinde de astar görevi görecek besleyici krem tarzında ürünler kullamayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg