• 724.688
Anasayfa
Güzellik Güzel Saçlara Sahip Olmayı Dileyen Herkesin Bilmesi Gereken Saç Sırları

Güzel Saçlara Sahip Olmayı Dileyen Herkesin Bilmesi Gereken Saç Sırları

       0   HANDE ÇEVİKKOL      HANDE ÇEVİKKOL
blank

Bu saç sırları her kadının bilmesi gerekenler arasında

Saçlarınıza dilediğiniz görünümü kazandırmak ve onları alıcı bir şekilde biçimlendirmek için saatlerinizi ve enerjinizi harcadığınız günlere veda etme vakti geldi. Siz de saç sırları hakkında hazırladığımız küçük öneriler listemiz sayesinde hem daha sağlıklı ve bakımlı hem de daha güzel görünen saçlara kolayca sahip olabilirsiniz. Haydi, siz de günlük temponun içerisinde saçlarınıza gereken önemi vermeyi unutmadan ancak bunun için de efor sarf etmeden güzelliği kolayca yakalayın.

 

Elektriklenmeyi önleyerek başlayın

Saçlarınızın eğer ne şekil verirseniz verin kontrolsüz bir şekilde kabarması ya da hangi ürünü kullanırsanız kullanın elektriklenmesi gibi bir sorunla karşı karşıyaysanız, bu saçlarınızı şekillendirmeden önce taramanızdan kaynaklanıyor olabilir. Saçlarınız eğer kıvırcık ya da iri dalgalı bir yapıya sahipse kuru iken onları taramak saçlarınızı kabartacak ve elektriklenecektir. Bu hataya düşmemek ve saçlarınızdaki elektriği almak için saç fırçanızın iri dişlere sahip olmasına özen gösterin. Sonrasında fırçanızın üzerine ıslak bir mendil geçirin ve dişlerin yardımı ile delerek fırçaya takın. Sonrasında saçlarınızı taradığınızda hem elektriğin azaldığını hem de saçlarınızın oldukça hoş koktuğunu fark edeceksiniz.

 

blank

Şekillendirme için saatleri harcadığınız günleri unutun

Saçlarınıza çekici dalgalar kazandırmak için maşa ile saatlerce uğraşmaya veda edebilirsiniz. Özellikle de saçları kısa ya da Bob kesim boylarında olanların çok işine yarayacak olan bu fikir için tek ihtiyacınız olan düzleştiriciniz. Saçlarınızı düzleştirme için kullandığınız herhangi özel bir yağ ya da krem varsa onunla saçlarınızı hafifçe nemlendirin. Saçlarınızda dümdüz inişler yerine hafif zikzaklar çizerek inin ve bu şekilde saçlarınızı aynı tarar gibi ancak biraz daha hareketlendirerek dalgalara sahip olun.

saç sırları

Eğer saçlarınızı dalgalandırmak için pek zamanınız yoksa acil durumlarda sizi kurtaracak bir fikrimiz var. Saçlarınızı mümkün olduğu kadar yüksek bir at kuyruğu olacak şekilde toka yardımı ile tutturun. Sonrasında bu kuyruğu üç kalın tutama ayırın. Tutamların birbirine yakın kalınlıkta olmasına dikkat edin ancak özenmek için çok daha zaman kaybetmeyin. Bu tutamların her birine saç spreyi sıktıktan sonra maşanız ile kıvırın. Sonrasında tokanızı açın ve ellerinizle dalgaları hafifçe dağıtın. Bu şekilde üç pratik adımda saçlarınızı dalgalandırabilirsiniz.

Saçlarınızı atkuyruğu yaptığınız zamanlarda daha dolgun görünmesi için saçlarınızı enine iki tutama ayırın ve bu iki tutam arasına dışarıdan görünmeyecek şekilde minik bir toka tutturun.

İlgili Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg